Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nocny realizm...


Recommended Posts

Witam,

po przeczytaniu pewnego postu o milsimie - odbywaniu sie walki itp. zastanowil mnie realizm walki w warunkach ograniczonej widocznosci (wieczor, noc).

Zastanowilo mnie to, ze jak za dnia nie widac plomienia gazow prochowych (nie tak jak noca) to w nocy jest to jednak zauwazalne i to bardzo!

Do glowy wpadl mi taki pomysl - zamontowania pod lufa diody lub dwoch (zaleznie od srednicy 2 lub 5 mm i tego czy jest to zwykla dioda LED czy tez taka "oczojebna", ktora ma bezbarwna "banke").

Dioda ta by migala przy kazdym nacisnieciu na spust, rowniez przy ogniu ciaglym.

Jak rozmawialem na ten temat z kumplem eletronikiem to uklad tego jest banalnie prosty, a nawet mozna kupic diody, ktore same z siebie migaja - sa tak skonstruowane.

 

Niby rzecz nie potrzebna, ale jednak jakis element realizmu wprowadzi.

Wyeliminuje takie cos jak strzal niewiadomo skad. Oczywiscie istnieje mozliwosc, ze ktos tego nie zauwazy, ale osoba, ktora bedzie strzelac pomysli czy strzelic czy nie bo moze w ten sposob zdradzic swoja pozycje/obecnosc.

 

Pozdrawiam

 

Stosuj polskie znaki. [P]

Link to post
Share on other sites

Tutaj nie chodzi o to czy ma byc widac kulki ale o to, ze przeciwnik strzela. Ma to imitowac gazy prochowe, ktore odpowiedzialne sa za plomien przy wystrzale z broni palnej.

 

Tylko pytanie ile tracer kosztuje?

Bo na diody plus jakis tam ukladzik wydasz z 5 zl gora 10 zl i to jak na piwko dla tego co Ci to zmontuje dasz kase ;)

Link to post
Share on other sites

To jest chyba wiadomo, ze sam nikt tego nie bedzie uzywal...

To tak samo jak grac przeciwko gosciowi majacemu hi-capa samemu posiadajac real capa jednego...

 

Kupolud231: strzelales kiedykolwiek z broni palnej w warunkach ograniczonej widocznosci?

Tlumiki plomienia nie sprawiaja, ze nie ma w ogole plomienia wylotowego!!!

Link to post
Share on other sites

Wiem ale są specjalnie modyfikowane tłumiki płomienia aby owy płomień był jak najmniejszy ( np. dla karabinów wyposażonych w celownik noktowizyjny ).

W przypadku noktowizji stosuje się raczej wyłącznik noktowizora połączony ze spustem. Przynajmniej tak mają nasze PK wyposażone w noktowizory. źródło - rkm-ista z 6 BDSz podpytany na zeszłorocznym pikniku militarnym w Krakowie.

Link to post
Share on other sites

Kłopotem nie jest zrobić taki układ, nawet na diodach SMD i takowym układzie (w końcu wystarczy tylko obnizyć napięcie z bateri, i zamykać obwód "spustem"). Ale mnie osobiście, przeszkadzały by przewody biegnące np. od frontgripa do diod w tłumiku ognia. No chyba żeby wiercić lufę zewnętrzną wzdłuż otworu, na precke i gdzieś w połowie frontgripu, zrobić prostopadły otwór, i dalej przewody do układu, i do "spustu".

Link to post
Share on other sites

Tylko, ze tracer i kulki fluorescencyjne a moj pomysl imituja dwie rozne rzeczy.

 

Tracer + kulki fluoroscencyjne - pociski smugowe

Moj pomysl - plomien wylotowy

 

 

Co do wylacznikow przy spuscie i nowe celowniki noktowizyjne w WP tego nie wiem, przy PK/PKMN z celownikime noktowizyjnym uzywa sie szczelinowego tlumika plomiena podobnego/tego samego co w SWD jest.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co wydaje mi sie jednak, ze zarowno milsim jak i airsoft opieraja sie na grze fair play...

 

To nie tlumik a dioda zamontowana pod lufa i raczej jej sciagniecie nie zajmie kilku sekund.

 

Co ze snajperami? Kwestia umowna czy uzywaja czy nie...

Ja podalem pewna idee i do czego ma to sluzyc - zasady uzywania tego okresla sobie to osoby, ktore by tego uzywaly.

 

Stosuj polskie znaki. [P]

Właśnie. [th] ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Temat odkopię.

 

Swego czasu też myśleliśmy o tego typu "urealnieniu", ale zamiast kombinować z robieniem, diodami itp. chcieliśmy wykorzystać zwykłe allegrowe latareczki do szitaegów, które włączane są mikrostykiem (czy jak to się zwie, taki mały płaski przycisk). Przycisk montowany za spustem, latarka z boku choćby i taśmą.

 

Na to ewentualnie filtr - jedna drużyna niebieski, druga czerwony.

 

Jasne, że tracer jest lepszy, ale zebrać po 5-10 zl od ludzi na tanie latareczki a ładnych paredziesiąt zł na jeden tracer to różnica.

 

Niestety pomysł sprawdzony tylko w domowym zaciszu, ogólnie się spisywało, pod warunkiem, że przycisk był bardzo starannie zamontowany za spustem, żeby nie włączał się w czasie "ściągania".

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Trafiłem na forums.airsoftmechanics.com na coś takiego jak flasher i jako że zaciekawił mnie ten temat to trafiłem tutaj.

http://forums.airsoftmechanics.com/index.p...msg2612#msg2612

 

Generalnie ciekawa rzecz, myślę żeby zrobić coś podobnego na płytce prototypowej żeby zobaczyć czy w rzeczywistości można osiągnąć taki efekt jak na filmiku.

Jeśli efekt będzie zadawalający to zrobię pełny projekt czegoś takiego.

Edited by radzu
Link to post
Share on other sites

Schemat rozrysowałem już dawno, szukam teraz sposobu pociągnięcia przewodów do tłumika płomienia, gdzie jest tasiemka z 3-4 diodami led SMD. Schemat dość prosty, zasilanie albo z baterii AEG'a albo z 9V przez stabilizator LM7805. Za pomocą R3 regulujemy częstotliwość błysków przy serii (tzn. możemy sobie ustawić taką ilość błysków jak szybkostrzelność prawdziwego karabinu, np dla M16: 12-15 błysków na sekundę)

 

Schemat:

ogienpe6.th.jpg

 

EDIT:

Mała poprawka schematu.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...