Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opóźnienia zamówień


Recommended Posts

Oczywiście, że żart.

Żart ale nie do końca. Biorę udział w zamówieniu z samego początku lutego i wiele osób czeka jeszcze na paczki.

Zamówienie z marca dopiero wychodzi z Honk Kongu. Jeżeli jego realizacja będzie przebiegała czasowo podobnie do tego lutowego to paczki dotrą do ludzi w czerwcu.

 

Żeby było jasne nie mam tutaj żadnych pretensji do Holmesa. Chodzi mi tylko o to aby ludzie, którzy decydują się mieli świadomość, iż całkowita realizacja zamówienia może potrwać nawet 3,5 miesiąca.

Edited by goren
Link to post
Share on other sites
  • Replies 579
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Żart ale nie do końca. Biorę udział w zamówieniu z samego początku lutego i wiele osób czeka jeszcze na paczki.

Zamówienie z marca dopiero wychodzi z Honk Kongu. Jeżeli jego realizacja będzie przebiegała czasowo podobnie do tego lutowego to paczki dotrą do ludzi w czerwcu.

 

Żeby było jasne nie mam tutaj żadnych pretensji do Holmesa. Chodzi mi tylko o to aby ludzie, którzy decydują się mieli świadomość, iż całkowita realizacja zamówienia może potrwać nawet 3,5 miesiąca.

Ale jak to się dzieje przecież Pan zamawiający sam podał dokładny czas realizacji zamówienie w każdym z powyższych nie zakończonych od 3-4 miesięcy zamówień(nie wspominając o tym obecnym), a poza tym paczka idzie w sumie z całym procesem cła,pakowania,przelewów do WGC itd łącznie 3-4 tygodnie średnio (doświadczenie 8-10 zamówień WGC z ostatniego roku)? Nie bardzo rozumiem jak to się dzieje, masz jakieś informacje na ten temat Goren ?

 

U Holmesa długo się czeka.. i na odpowiedź i na zamówienie. No ale ma taniej, a przy duużym zamówieniu to robi różnicę.

Taniej??Taniej niż??Powiedz proszę coś więcej??

 

Przepraszam jeżeli zaśmieciłem temat i komuś to nie w smak ale chciałem sam dowiedzieć się co i jak może zamówię coś również skoro taka taniocha i kurs dobry?

 

Z poważaniem Coniu

Edited by Convicte
Link to post
Share on other sites

"Ordering is temporarily unavailable from 10 May 2008 to 16 May 2008 while WGC Workshop is in the progress of expansion. We appreciate your patience and we will be in service again on 17 May 2008.

 

We apologize for causing you any inconvenience"

 

Apropo opóźnień to zgodnie z powyższym cytatem z WGC zaliczamy w związku tym zamówieniem opóźnienie nr 1. Oby nie było ich więcej...

Link to post
Share on other sites

"Ordering is temporarily unavailable from 10 May 2008 to 16 May 2008 while WGC Workshop is in the progress of expansion. We appreciate your patience and we will be in service again on 17 May 2008.

 

We apologize for causing you any inconvenience"

 

Apropo opóźnień to zgodnie z powyższym cytatem z WGC zaliczamy w związku tym zamówieniem opóźnienie nr 1. Oby nie było ich więcej...

 

Czy to w jakiś sposób wyjaśnia 3 miesięczne opóźnienie zamówienia z lutego i marca bo chyba Cię nie zrozumiałem??Przepraszam ale jakoś nie nadążam??

Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnego 3 miesięcznego opóźnienia, jest co najwyżej zamówienie trwające 3 miesiące. Około 12 lutego Holmes dostał mój przelew, a w przyszłym tygodniu mam nadzieję otrzymać graty. To będzie 3 miesiące i przy dużej ilości paczek/zamawiających, takiego terminu spodziewałbym się w nowym zamówieniu, głównie dzięki wydajnej pracy naszego Urzędu Celnego.

Co do tego, że jest taniej...

a) wartość zamówienia na fakturze będzie ustalona na 30%, co oznacza cło i VAT na poziomie ok. 9%

b) 8% zniżki na wszystko, 15% na G&P

to oznacza taniej...

Edited by sieta
Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnego 3 miesięcznego opóźnienia, jest co najwyżej zamówienie trwające 3 miesiące. Około 12 lutego Holmes dostał mój przelew, a w przyszłym tygodniu mam nadzieję otrzymać graty. To będzie 3 miesiące i przy dużej ilości paczek/zamawiających, takiego terminu spodziewałbym się w nowym zamówieniu, głównie dzięki wydajnej pracy naszego Urzędu Celnego.

Co do tego, że jest taniej...

a) wartość zamówienia na fakturze będzie ustalona na 30%, co oznacza cło i VAT na poziomie ok. 9%

b) 8% zniżki na wszystko, 15% na G&P

to oznacza taniej...

 

Ad1.To co napisałem o terminie 2-3 tygodniowym zamówienia nie było wyssane z palca tylko opisane z własnego doświadczenia.Przykładem tego jest paczka zamówiona równo z lutową paczką o której piszesz która jest już u odbiorców od bagatela 2 miesięcy.Może to potwierdzić około 10 osób.

 

Przykładem najbardziej ekstremalnych opóźnień jakie mogą być na pocztach i cłach są jak chyba wszyscy wiemy święta Bożego Narodzenia.Paczka na tym samym cle które jak mówisz 2 miesiące cli wasze paczki czyli Urząd celny pocztowy Bytom 2 ul.Karola Miarki 24(numeru nie jestem pewien).W tym właśnie okresie paczka wysłana z WGC 12 grudnia leżała na lotnisku w HK 9 dni, potem 26 grudnia była w urzędzie celnym i dnia 8 stycznia dotarła do mnie.Tak więc "opowieści" o tym że odprawy celna paczek trwają 2-3 miesiące są wybacz ale lekko śmieszne.Takich przykładów można mnożyć.Oczywiście opóźnienia względem ustawowego terminu 14-21 dni się zdarzają...ale proszę bez przesady!!Nie mówię tu oczywiście o paczka kurierskich (Pan Zamawiający wspominał kiedyś że po jego znajomościach wysyłane są one Schenkerem) i w takim przypadku lądują w Urzędzie celnym lotniczym w Ożarowicach (odprawiającym przesyłki kurierskie na południową Polskę ) gdzie odprawa celna trwa 24-72 godziny jeżeli zapewni się wszystkie potrzebne dokumenty.Paczka wysłana z HK w środę przed długim weekendem dotarła wczoraj o 15 wraz z odprawą celną i przygotowaniem koniecznych dokumentów oraz opłatami celnymi.Mam nadzieje że zgrabnie udało mi się przekazać co i jak..

 

Ad2. Tak jak pisałem taniej niż kto/co?Bo z tego co mi wiadomo (pomijając zamówienia zarobkowe osób takich jak użytkownik Cybul - nie oceniam tylko doprecyzowuje) zasady przez Ciebie przedstawione są totalnym standardem i jeżeli ktoś zamawia inaczej to można to określić że jest to drogo...Pomijając już osoby takie jak Yuri lub jemu podobni posiadający jeszcze większe zniżki i upusty u których to dopiero można by powiedzieć że jest tanio w stosunku do powyższego.Mam nadzieje że wyraziłem się jasno bo trochę to zapentlone tłumaczenie.Mam nadzieje że zainteresowani zrozumieją.

 

Pozdrawiam Coniu.

Edited by Convicte
Link to post
Share on other sites

Bardzo jasno.

W takim razie nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego, jeśli nie z winy UC, my czekamy na rzeczy aż 3 miesiące...

 

Ja właśnie też nie dlatego zapytałem otwarcie - Dlaczego? - na forum gdzie moje pytania i odpowiedzi nie mogą być moderowane,kasowane i przycinane przez Pana zamawiającego.Odpowiedz jednak nie pojawiła się zarówno tam jak i tutaj.Pytanie o numer zamówienia WGC oraz mail z którego zostało wysłane (co umożliwiłoby samym zamawiającym za pomocą zakładki Order Status na stronie WGCshop.com sprawdzenie co kiedy i jak się działo z ich pieniędzmi) również zostało bez odpowiedzi...a jedynie z dopiskiem - "Nie Twoja sprawa, odwal się" w wolnym tłumaczeniu.

 

No nic..widocznie tak jest fair i fajnie...nie godzien jestem to oceniać.

 

Pozdrawiam Coniu

Edited by Convicte
Link to post
Share on other sites

Convicte - podziel się wiedzą - gdzie można zamówić z większą zniżką niż 15%? Chętnie bym ściągnął jeszcze parę gratów..

 

Zniżka o której mówiłem nie jest większa niż 15%,a konkretnie 14% czyli najwyższa możliwa zniżka jaką można uzyskać na WGC będąc klientem prywatnym a nie firmą ale to co proponuje Pan zamawiający to jedynie 8%(15% na AEGi G&P których w sumie jest kilka sztuk reszta Discontinued) co oznacza iż na 99,9% produktów WGC zniżka przy tym zamówieniu wynosi 8% a to różnica.

 

Pozdrawiam Convicte

Link to post
Share on other sites

Tak tylko dodam od siebie, do tego co pisał Convicte: nie ma absolutnej możliwości uzyskania większej zniżki niż 14% dla klienta prywatnego.

Co za tym idzie, jeśli jest zniżka 15% Holmes musiał przejść proces "Business to Business Client Application Form". Wtedy zniżki są dogadywane bezpośrednio z klientem, a nie poprzez pułapy wydanej tam kasy.

 

Co do oczekiwania na paczki. Moje paczki idą przez UC w Warszawie, leżą tam maksymalnie 2 tygodnie (2-3 dni od dotarcia paczki do UC mam od nich powiadomienie, od odesłania mija jakiś tydzień i mam paczki u siebie), nie licząc świąt bożonarodzeniowych i sylwestra, gdzie były mega obsuwy.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko dodam od siebie, do tego co pisał Convicte: nie ma absolutnej możliwości uzyskania większej zniżki niż 14% dla klienta prywatnego.

Co za tym idzie, jeśli jest zniżka 15% Holmes musiał przejść proces "Business to Business Client Application Form". Wtedy zniżki są dogadywane bezpośrednio z klientem, a nie poprzez pułapy wydanej tam kasy.

 

Co do oczekiwania na paczki. Moje paczki idą przez UC w Warszawie, leżą tam maksymalnie 2 tygodnie (2-3 dni od dotarcia paczki do UC mam od nich powiadomienie, od odesłania mija jakiś tydzień i mam paczki u siebie), nie licząc świąt bożonarodzeniowych i sylwestra, gdzie były mega obsuwy.

 

Ad1.Tak przy okazji to słyszałeś Cybul kiedyś żeby WGC Ci proponowało zniżkę ileś tam % na przedmioty z konkretnej kategorii albo producenta??Bo ciutkę to dla mnie dziwne tak BTW.Oni nie kwapią się samemu informować o niczym, a co dopiero wciskać zniżki!!

 

Ad2.Skąd jesteś jeżeli mogę zapytać(nie chodzi mi oczywiście o dokładny adres) bo z tego co mnie informowały miłe Panie z Bytomia to paczki przez ich UC idą na całą południową Polskę i żaden inny UC się tym nie zajmuję..wiec jak mogę mniemać jesteś skądś bardziej na północ?Pytam tylko aby skonfrontować ich "zeznania" z rzeczywistością.

 

Ad3.Widać niektóre Urzędy w Święta wykazały się jak święty mikołaj i dały radę jak pisałem powyżej ;-)

 

Pozdrawiam Coniu

Link to post
Share on other sites

Ad.2 woj. łódzkie, ale czasami jak są jakieś opóźnienia w tylu paczka jest już gotowa, ale wyślemy za 2-3 dni to jadę po nie osobiście.

 

Ad. 1 Nie. Ja zawsze dostawałem negatywne odpowiedzi na tego typu zapytania. Nie ma indywidualnych zniżek dla osób prywatnych, jedynie te, związane z pułapem wydanych pieniędzy. Zniżki indywidualne, dogadywane itd są po wypełnieniu i zaakceptowania formularza w dziale "wholesale" z WGC, ale to już trzeba prowadzić działalność gospodarczą, czyli być sklepem np takim jak asgshop, capri itd. Po prostu WGC staje się naszym hurtowym dostawcą.

Link to post
Share on other sites

Niestety moim błędem było że nie poczytałem o wcześniejszych zamówieniach: (

 

Znasz powiedzenie "Tylko krowa nie zmienia zdania" ??

Skoro zamówienie jak sam piszesz Pan Zamawiający złoży nie wiadomo kiedy to zawsze można się wycofać i tyle!Twoja wolna wola i nikt nie ma prawa Ci zabronić.

 

Pozdrawiam Coniu

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...