Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opóźnienia zamówień


Recommended Posts

Dziwi mnie tylko to że się długo nie przejmowaliście, a lepiej od razu przejść do działań.

Po prostu śmiech na sali z tym zamówieniem, które za pewne się nawet nie odbyło. Ten facet to jeden wielki "żart", zasrany pseudomaniak.. dobrze w tym zamówieniu nie było osób które by przeszły do rękoczynów, chociaż za pewne były takie pomysły.

No nie wiem co napisać..

Jakbym brał udział w tym zamówieniu to od razu jakby coś śmierdziało zabrał bym się do działania.

Jak nie masz nic do napisania i nie brałeś udziału w sprawie to najlepiej nic nie pisz.

A przypominam, że pomówienie jest ścigane z powództwa cywilnego, a Holmesowi nic sądownie nie udowodniono, więc sam uważaj co piszesz.

 

Słowa te kieruję też do innych, którym może przejść przez myśl "udzielanie się" czy dawanie "dobrych rad".

Link to post
Share on other sites
  • Replies 579
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam.

Panie i Panowie. Już raz wam napisałem jak sprawę załatwić i jak ja załatwiłem. Wprawdzie nie udało mi się załatwić tak jak chciałem, ale przynajmniej ja dostałem to co zamawiałem (przy okazji przepraszam SoP-eL, że wyszło jak wyszło). Kosztowało mnie to trochę pieniędzy (rozmowy telefoniczne), ale skończyło się pozytywnie. Czasami mam wrażenie, że zamiast działać wszyscy lamentują i całą sprawę zwalają na policję, zamiast wziaść sprawy w swoje ręce. Po prostu trzeba Holmesa przycisnać!!! Zapytacie jak to zrobić? W moim przypadku wystarczyła pewna ilosć telefonów do Świra. Świr (też go przepraszam, za zawracanie głowy przez 2 miechy), z dobrego serca lub po prostu wqrwiony za te ciągłe telefony męczył Holmesa. I tym sposobem odzyskałem to co chciałem. Każdy sposób aby dorwać Holmesa jest dobry. a jeszcze lepszy jest ten, który prowadzi do zakończenia sprawy. Więc weźcie się do kupy i zacznijcie działać, a wtedy Policja nie będzie potrzebna. Ja się imam każdej możliwości jeżeli walczę o swoje. Wy nie.

Pozdrawiam Ivo M

PS. I proszę nie brać textu o płaczu osobiście. Nie jest moim celem kogoś obrażać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

No i pupa niestety - sorry za wulgaryzm.

 

Postępowanie w sprawie Tomasza G. zostało umorzone...

Umorzono na podstawie informacji iż Tomasz G. raz na 3 miesiące spłaci jedną osobę... PARANOJA........ W tym przypadku możemy się pożegnać z kasa :/

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem właśnie z KPP w Nowym Dworze Mazoweickim i powiedziano mi że sprawa została umorzona ponieważ Holmes oddaje pieniądze co jakiś czas. Dokładne informacje ile jeszcze mu zostało do spłaty mamy otrzymać w oficjalnym piśmie z umorzeniem. Stąd pytanie do SoP-PeLa czy dostałeś może już ten list i wiesz jaką kwotę jeszcze jest nam winien Holmes?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam, 27.04 wróciłem z wojska i nie miałem czasu ani sił by sie zajmować zamówieniem... holmes wisi mi sporą kase i nie wiem kto się zajmował zapisywaniem osób poszkodowanych, osoba zapisująca może się wypowiedzieć jak to oddawanie pieniędzy przebiegało ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ze znajomym, który jest na studiach prawniczych rozmawiałem na temat Holmes'a i powiedział, że w/g niego Holmes powinien wywiązać się z umowy, czyli jeżeli ktoś się z nim umówił na przykład na dostarczenie G&P M4A1 za określoną kwotę, to w dalszym ciągu jest on zobowiązany dostarczyć tę rzecz (przedmiot umowy). Jeżeli jest to niemożliwe, jest on zobowiązany pokryć koszty dostarczenia przedmiotu identycznego z innego źródła, np zakup w innym sklepie.

W ostateczności, jest zobowiązany zwrócić pieniądze wraz z ustawowymi odsetkami, które wynoszą coś około 11%.

Chcialbym się dowiedzieć czy to prawda?

Link to post
Share on other sites

Z art. 353 KC wynika obowiązek dłużnika (strony zobowiązanej z tyt. umowy) do spełnienia świadczenia. Potem są art. 354 i następne. Nie ma w nich żadnych skomplikowanych rzeczy, więc można je interpretować literalnie.

 

W razie niewywiązania się z umowy wchodzi uprawnienie kontrahenta do odstąpienia od umowy lub nakazanie wykonania zobowiązania i roszczenie odszkodowawcze: 491 i 492 KC oraz roszczenie o zwrot świadczenia (w tym wypadku kasy) po odstąpieniu art. 494 KC.

 

Jest jeszcze zgoda sądu na wykonanie umowy na koszt dłużnika, ale w to bym się nie bawił na waszym miejscu.

 

Ogólnie nikt się nie chwalił tutaj wystąpieniem na drogę cywilną przeciwko Holmesowi. Problem polega na tym, że jak to ktoś wyżej ujął, Holmes jest zawodowym oszustem (a przynajmniej takim dał się poznać) i zapewne jest przygotowany na ewentualną egzekucję sądową, a ta nie wygląda różowo dla wierzyciela. Najlepiej by było się zebrać grupą i zlecić sprawę jakiemuś adwokatowi, bo kwota sumaryczna będzie pewnie spora, ale to są znowu koszty.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
kto sie będzie procesował dla 300-500zł?

Dlatego napisałem o zebraniu się grupą i zleceniu tego adwokatowi. On się wszystkim zajmie, a poszczególne osoby stawią się w sądzie na słuchanie jedynie.

 

 

Gdy sprawa będzie trwała - przy naszych sądach ponad 3 lata?

To nie koniecznie jest sprawa na 3 lata... EDIT: może na rok, może na dwa. Wszystko zależy od tego, co zrobi Holmes.

 

Natomiast egzekucja to będzie wyzwanie, a komornicy bardzo lubią "bezskuteczność" egzekucji.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

ja tez chcialbym sie dowiedziec czy ma ktos aktualny nr telefonu/email adres zamieszkania Holmesa albo do jego kolegi z druzyny ktory oferowal swoja pomoc w tym temacie dawno temu?

bo jezeli mamy zalorzyc sprawe cywilna (a ja bylbym jak najbardziej za, bo jest mi winnien wiecej niz tez 300-500zl) to wypadaloby wiedziec komu i gdzie sad ma wyslac papiery.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...