Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uwaga! Do użytkowników M16 i XM Cyberguna


Recommended Posts

Uwaga!

M16A1 i XM177E2 Cyberguna mają pewną wadę konstrukcyjną, a mianowicie Body w miejscu mocowania kolby jest nie do końca odpowiednio skonstruowane i przy większych naciskach się łamie.

Znam 3 przypadki polamania body w XM'ie w tym miejscu (w tym w moim) i jeden przypadek połamania M16. Możliwe, że także FRAGERowi M16 połamało się w tym samym miejscu.

Rada jest jedna, trzeba uważać podczas ekstremalnych manewrów, żeby body nie połamać, ale to chyba oczywiste.

Jeśli już dojdzie do połamania body, to jedyną radą jest wykonanie metalowego pręta, który montujemy wewnątrz. Żadne klejenie nic nie pomoże poniewasz jak wiadomo kolba narażona jest na duże naprężenia.

Ja już w moim XM'ie mam taki pręt zamontowany. Wszystko działa idealnie (nawet lepiej ponieważ sprężyna jest ściśnięta o ok 3mm więcej) i nie widać żadnych śladów bo złamaniu. Mnie wykonanie części u ślusarza wyniosło 30zł, napewno w znajomych zakładach wyniesie dużo mniej ponieważ element nie jest skomplikowany.

Po sesji egzaminacyjnej wrzucę projekt na sieć, ale jeśli komuś się bardzo śpieszy to niech wali na GG:4200990, to powiem co i jak trzeba zrobić.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak dotąd mnie to jeszcze nie spotkało, ale nie dawno rozbierałem kolbę i te miejsce nie wygląda tak słabo (jednak pozory mylą). BTW w końcu się dowiedziałem co daje taki konkretny ciężar tej replice... jest to właśnie metalowy teleskop kolby, po jego zdjęciu przód ciąży jak cholera (a myślałem że ma jakieś ciężarki w środku).

 

Rozkręć karabinek, w miejscu gdzie wkłada się ten czarny "bolec" od sprężyny, są takie 2 przegródki jeden z dziórką żeby ten bolec wszedł. Powyżej teg masz piękne zagięcia ścianek o 90 stopni (nie wiem jak ci to wytłumaczyć inaczej :) ) W tym miejscu właśnie to pęka bo tam jest osłabiony profil (karb). Gdyby to było zaokrąglone jak jest to z przodu body przy lufie to problemu by niebyło, ale ktoś zawalił w dziale konstrukcyjnym KSG i guny się łamią.

Link to post
Share on other sites

Sesja jeszcze nie mineła, ale już projekcik zrobiłem. Sorki za jakość (paint rules :twisted: ) Proporcje na rysunku także są niezachowane.

"Bolca" montujemy w body, można to zrobić nawet przed złamaniem, nasza ekipa przynajmniej tak będzie robić.

Jedyne co trzeba w body zmienić to usunąć 2 przegródki na których trzyma się oryginalny "bolec" od sprężyny, dobry jest do tego nożyk do tapet. Czasem metalowy "bolec" wymaga jeszcze obróbki pilnikiem.

Oto rysunek:

bolec6fj.jpg

UWAGA!!! NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE USZKODZENIE LUB ZŁĄ PRACĘ REPLIKI!!! Każdy modyfikuje na własną odpowiedzialność. :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja w swojej M16 "wstawilem" z obu stron tawalki blachy z dziurkami, znalazlem takie gdzies w piwnicy i przykrecilem do body i kolby.No i problem z glowy tylko troszke gorzej to wygladalo ale napewno jest mocniejsze.A teraz z XMie tez mialem zlamana kolbe to poprostu ja skleilem jakims takiem klejem pokroju super glue i sie trzyma.Narazie....

 

P.S. jak ktos moze to niech dorabia taki pret. Co metal to metal :twisted:

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem lubią się łamać i XM'y i M16, Nowe XM'y i M16 mają też małą różnicę w konstrukcji body. Ale nie che mi sie tu pisać jakie, w każdym bądź razie pręt ma ciut inną konstrukcję.

 

Do obydwóch rodzai body pręty dorabia PERU z mojej ekipy. Koszt około 30zł, więc jak ktoś chce to niech się zgłosi

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Zgadzam sie z punisherem.M16 pomimo iż jest jedną z najlepszych spreżynek :D ma wadę budowy.Ja jednak w swojej M16 nie zastosowałem konstrukcji prętowej.Poprostu wystrugałem z drewna klocek idealnie pasujacy w przestrzeń kolby pod srubą(choćby takie korytko :P :)tak żeby wystawał i mógł wejść w drugą część body:Ddokręciłem kolbe i jest ok nie łamie sie ani nie rusza.P.S- najlepiej żeby to było twarde drewno takie jak buk czy grab;]Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Na GG nie pisze bo nie mam numeru. Rada jest na to prosta trzeba albo załatwić sobie nowy tłok (używany od kogoś lub napisać do Military bo oni są dystrybutorem CG na Polskie i mogą mieć) ewentualnie zrobić sobie tłok samemu z tworzywa (bo metalowy zaciężki). A ten zaczep rączki napinania łamie się od nieumiejętnego przeładowywania. Trzeba zawsze pamietać, że nie wolno oddać strzału dopuki rączka nie powróci na swoje miejsce.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

jest emergency problem, jak rozkładałem guna (xm cg) wyskoczyły mi sprężynki i chyba zgubiłem taką jedną co spust odciąga, wie ktoś co z tym zrobić?? jak to zastapić czy względnie gdzie to można kupic?? Ratujcie rodacy!!!

Link to post
Share on other sites
Sesja jeszcze nie mineła, ale już projekcik zrobiłem. Sorki za jakość (paint rules  :twisted: ) Proporcje na rysunku także są niezachowane.

 

Zapomniales dodac, ze jest rowniez zle zwymiarowany :twisted: :D (alez ja czepialski jestem :twisted: )

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Słuchajcie, pilna prośba do osób, które instalowały metalowe pręty w swoich XM'ach - o ile dobrze zrozumiałem metalowy bolec służy także za prowadnicę sprężyny, czy w takim razie któryś z was ma tą oryginalną część - tego czarnego, plastikowego "bolca" jak to zgrabnie ujął bodajże Punisher. A pytam dlatego, że w moim XM'ie ta część pękła a na razie nie mam czasu i chęci na chodzenie po ślusarzach, chciałbym więc odkupić tą część od kogoś, kto jej już nie potrzebuje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam...

Mam i m16 i xm cg w posiadaniu.M16 sie zajmuje,smaruje,troche tuninguje.Znam ją doskonale,znam każdy szczegół budowy.

Mój xm siedzi rozłozony , bez tłoku iiii niestety ze złamaną kolbą.

Taki już kupiłem i wiem jak go rozkładać , składać ,ale nie wiem jak prawidłowo wygląda wnętrze guna z nie połamanom kolbą...

Czy tak samo jak w m16?Co się w ogóle łamie jakaś część kolby czy calego body.Wiem że w m16 mam zakonczenie body takim plastikowym bolcem , należącym do reszty(nie osobna część).Jak możecie to załączcie foty rozłożonego całego xm'a.Błagam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

No to sie zdeczka spóźniłem 7 miesięcy :|

Mój XM właśnie sie złamał w tym miejscu, o którym mowa... :(

A miał lekko ponad miesiąc! :x

Pogoniłem za 150 zł...

Koleś, który odemnie go kupił, coś tam cudował przy nim, jakieś tam metalowe cześci wkładał, śróby i wogóle cuda na kiju :|

I nic :x :lol:

 

Leży w pudełku :| R.I.P.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
×
×
  • Create New...