Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moje maskowanie MP5


Recommended Posts

Nudziło mi się bardzo więc zrobiłem takie coś jak poniżej na zdjęciach. :D

Pewnie części się takie coś nie spodoba. No cóź. Nie można dogodzić każdemu. :P

Jest to zrobione z odpadowej koszulki koloru zielonego oraz kawałków taśmy velcro czyli rzepa. Całość można zdjąć - np. po to by wsadzić baterię itd. Na to wszystko przyjdzie jeszcze takie coś jak rifle rag czyli sznurek z kawałkami materiału maskującego.

Pozdrawiam

PA.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

żeby się dostać do HU trzeba sciągnąc jednego rzepa i już

żeby zmienić baterię - 2 rzepy

zajmuje to dodatkowe 3 sekundy

nie jest to problem

 

pofałdowanie będzie ---. czytajcie mój pierwszy post dokładniej

 

Pozdrawiam

PA

Link to post
Share on other sites

koszulka była całkowicie zielona

maznąłem ją miejscami czarnym akrylowym sprayem matowym i samochodowym lakierem brązowym metalic - to on daje taki brąz w środku rozjaśniony i o dziwo nie błyszczy

farby trzeba użyć mało bo jak za dużo to sie może łuszczyć, a taka mała ilość wchłonęła koszulkę i nie ma prawa nawet ręki pobrudzić nie mówiąc o gunie

rzepy są przyklejone na super glue (nie na kropelkę - kropelka sux - hiszpański syf nie klei).

Całość zajęła mi jakieś 3-4 godzinki przy czym jednym okiem oglądałem tv a drugim patrzyłem co robię

Cała maska składa się z 5 niezależnych elementów:

- pokrowiec na tłumik

- pokrowiec na foregirpa

- pokrowiec na main body

- pokrowiec na kolimator montaż itd

- pokrowce na magazynki

Link to post
Share on other sites
Fajne zdjecia, no troche mogles go znieksztalcic no ale moze w terenie bedzie inaczej wygladac :!:  :twisted:

 

No nie mówcie mi że mam to zrobić.

Napisałem w 1 poście:

:arrow: "Na to wszystko przyjdzie jeszcze takie coś jak rifle rag czyli sznurek z kawałkami materiału maskującego. "

coś takiego chce zrobić:

https://secure.quixion.net/bushrag/store/ca...es/riflerag.gif

lub takie coś:

https://secure.quixion.net/bushrag/store/ca...leonwrap_LG.jpg

 

Nie będę zniekształcać. Za dużo by remont kosztował :P

Link to post
Share on other sites

Witam.

Pamiętasz jak Ci mówiłem na Rzeźni żebyś to opantetował ? :P Pomysł ciekawy, jednak wydaje mi się, że MP5 to troche szpeci, bo nikt do lasu z mp5 nie idzie (prócz maniaków ASG :P) :). Myślę, że M4 by wyglądało bardzo obiecująco w takim maskowaniu 8) Ale swój cel napewno będzie spełniać bardzo dobrze.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To zalezy do czego ich "uzywa w lesie" :wink: Jesli chodzi o oddzialy specjalne (a ona najczesciej dzialaja na terytorium wrogim ), to MP5 jako bron glowna jest dosc ryzykowna ( no chyba, ze mamy namiar, wyskakujemy ze smiglowca, zalatwiamy opozycje i wracamy do domu, :lol: ). Ale mimo wszystko wiekszosc akcji trwa troche dluzej i bron musi byc na tyle uniwersalna, aby mozna bylo jej uzyc w kazdych warunkach, a tu zasieg skuteczny i moc obalajaca pistoletow maszynowych na amunicje 9mm para pozostawia troche do zyczenia....

Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że wyrażacie swój pogląd na temat mojego maskowania. Zdjęć jeszcze nie umieściłem, ale sam rifle rag już jest. Wczoraj przechodził barwienie i capiło w całym domku rozpuszczalnikiem :P

Ale i dzisiaj postaram się to sfotografować. Powiem szczerze, że Wilq ma rację z tym, że sam ten rifle rag będzie spełniał już wystarczająco swoją funkcję i chyba troche przesadziłem robiąc dodatkowy podkład.

Jeśli chodzi o MP5 w lesie to nie jest to na pewno broń uniwersalna, ale można sobie wyobrazić jej wykorzystanie w walkach na krótkim dystansie. Mi o wiele łatwiej sobie coś takiego wyobrazić, niż np. to, że mam na każdą strzelankę brać inny rodzaj broni bo strzelam się w lesie i w budynkach, dłuższych i krótszych odległościach. Na strzelankę np taką jak Rzeźnia musiałbym mieć kilka rodzajów broni długiej. Aż taki majętny nie jestem.

 

Notabene tak pojechałem z maskowaniem broni, że jak już je mam to się zabrałem mimowolnie za maskowanie siebie samego i teraz zacznie się jazda. W weekend zebrałem materiały :D

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem zdjęcia.

6.jpg

7.jpg

 

Już właściwie nieaktualne bo wygląd się zmienił jakieś 10 minut temu.

Dodałem koloru ziemi, a sznurki są bardziej brązowe. Natomiast po lekkim zmechaceniu całość wygląda jeszcze bardziej naturalnie.

 

Przepis na rifle rag:

Materiały:

- sznurek naturalny lniany (dostępny w sklepach ogrodniczych i marketach typu Obi itd)

- jakaś stara koszulka, worek jutowy cokolwiek co się nadaje do przerobienia na paski, do niczego nie służy i posiada odpowiednie kolory,

- spray samochodowy w kolorach zielony, czarny i brązowy

- nożyczki

- 2 filmy na dvd lub video (w ostateczności można użyć filmów i programów z tv :P)

- opcjonalnie piwo.

 

Zajmujemy wygodną pozycję przed tv (bez tego zanudzimy się na śmierć, a trudno jest przy tym czytać książkę) włączamy i ucinamy 2 metrowy kawał sznurka lnianego. Kawałem długości 20 cm sznurka zostawiamy pusty i od tego miejsca do końca wiążemy do sznurka kawałki sznurka i kawałki koszulek, i innych materiałów przez nas zgromadzonych. Długość pasków i sznurków musi być różna by dało to naturalny losowy efekt. Po nawiązaniu każdego węzełka należy przesunąć go w kierunku pozostałych. Wiązanie jest strasznie nudnym zajęciem, dlatego warto pooglądać sobie cokolwiek by nie paść po 20 centymetrach wiązania. Jak już nawiążemy tego prawie do końca sznurka wiodącego to na jego początku robimy małą pętelkę. Dzięki niej będziemy mogli zrobić na końcu coż w rodzaju lassa opasającego lufę i zaciskającego się na niej. Pozwoli nam to utrzymać jeden koniec tego "boa" na broni. Dla uzyskania lepszego efektu należy pobarwić "boa" sprayem w niewielkiej. Po wyschnięciu należy "boa" zwinąć i zmechacić go w rękach. Na zdjęciach był przed mechaceniem i powiem szczerze, że efekt mnie zamurował jak potem to rozwinąłem, ale nie chciało mi sie wyciągać broni z pudła.

Pozdrawiam

PA.

Link to post
Share on other sites

Nie myślisz chyba, że będę z tym biegał po budynkach rzeźni :P

My się tam prawie wcale w krzaczorach nie strzelamy co jest niestety jak dla mnie tragiczne :cry:

Inna sprawa. że to maskowanie to do wiosny chyba poczeka bo biało się dziś zrobiło.

Trzeba popruć prześcieradło :D

Link to post
Share on other sites

calkowicie sie zgadzam z Lukiem, przepraszam PA ale mi tez sie nie podoba :P i nie dlatego ze zrobiles to zle - bo zrobiles dobrze i napewno zamaskowales bron, ale nie widac mp5 :P (wiem wiem ze o to tu chodzi, cicho :P)

PA, masz racje ze po rzezni bedzie z tym niewygodnie :P ale ze nie biegamy po krzakach to akurat dobrze :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...