Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam nietypowe pytanie.

Jestem zdecydowany na zakup któregoś z powyższych (G17 lub G19 z KSC). Wiem że mechanicznie i jakością wykonania praktycznie nie różnią się od siebie - a jeżeli nawet to różnice te nie mają dla mnie znaczenia.

Pytanie moje dotyczy wielkości obu gun'ów. Nie widziałem na żywo żadnego z nich a doczytałem się, że G19 jest "kompaktową" wersją G17.

Na stronie Glocka ze specyfikacji wynika, G19 jest o ponad 1 cm krótsz i 1,2 cm niższa niż G17. Jako, że nie lubię zbyt małych gunów to mam pytanie do użytkowników - jak leży w ręku i jak to jest z tą kompaktowością G19-tki. Czy G19 można porównać wielkością np. z P99 czy do Beretki 92 ?

Link to post
Share on other sites
Wiem że mechanicznie i jakością wykonania praktycznie nie różnią się od siebie

Właśnie w związku z różnicami w budowie mam pewne pytanie. Na wielu zagranicznych stronach czytałem że glock 19 jest solidniej wykonany(zwłaszcza PART 10 która podobno w 17 nagminnie się psuła) oraz że ma cięższą „dolną ramę” . Czy ktoś kto ma w teamie oba glocki mógłby coś na ten temat powiedzieć. Czy pod tym względem bardzo się różnią?

 

P.S. Wiem że już kiedyś zadałem bardzo podobne pytanie ale w tedy nikt jeszcze nie miał G19 a i na temat G17 chętnie usłyszę jakieś opinie(może ktoś używa go jako broni głównej i może powiedzieć coś o jego żywotności) z większej perspektywy czasu.

Link to post
Share on other sites

Czytałem sporo recenzji glocka 19 oraz rozmawiałem z jednym z jego użytkowników. Wszystkie źródła potwierdzają bardzo dobre osiągi tego pistoletu – zasięg maksymalny jak w AEG tylko że gorsza celność. Czy w klocku 17 jest podobnie czy też ma on jeszcze zawory starego typu które nie dają takiego zasięgu? Czy ktoś mógłby podać zasięg skuteczny i maksymalny G17 i w miarę możliwości odnieść to do osiągów jakiegoś elektryka?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Świetnie, a ten kotlecik mogę znaleźć w jakimś temacie bo widocznie ten zatytułowany "KSC Glock 17 i Glock 19" do takiego pytania się nie nadaje, także zamiast mnie oświecać mógłbyś pomóc a jak nie możesz to nie przeszkadzaj takimi postami, bo nie pytam dlatego że mi się nudzi tylko po to by uzyskać sensowne info.

Pozdro Slepy!!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

zdarza sie ze po zlozeniu zamek blokuje sie i nie chce drgnac... ale wystarczy troche popukac, potrzeasnac i jest ok :)

poza tym zadnych :)

ale to chyba nie ten watek :)

 

 

Dzisiaj odebrałem nowego Glocka 17 KSC/KWA.

 

Po wyjęciu kilkukrotnym przeładowaniu rozebrałem, nasmarowałem, poskładałem z powrotem i kupa...- nie da się przeładować.

 

Znalazłem ten wpis na forum, więc pukam, potrząsam, merdam i nic :).

 

Po dłuższej chwili okazało się, że po włożeniu magazynka nałodowanego gazem, naciśnięciu jak na zdjęciu:

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/4HyiUz...feat=directlink

 

(trzymać naciśnięte i przeładować),

 

wystrzeleniu na sucho..

 

wszystko w środku się "poukładało" i śmiga jak powinien.

 

Rozebrałem drugi raz i znowu zabieg pomógł.

 

Może komuś się przyda.

Edited by Rogerx
Link to post
Share on other sites

Ja jednak sugeruję dokładnie i precyzyjnie składać klocka a nie "układać" go. Setki rozbiórek, w tym kilka do ostatniego pinu i nigdy żadnego zacięcia zamka. Na prawdę lepiej przyjrzeć się jak to powinno być złożone niż "siłowo" "układać" części.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ponawiam pytanie ponieważ na necie nie mogę znaleźć żadnych informacji o nowym glocku 17 milspec.

 

"A czy ta wersja g17 KSC rożni się czymś znacznym od starej g17 KSC? Chodzi mi o wspomniane wyżej zawory ramę itp. itd."

 

http://www.casg.pl/product-pol-326-KSC-Glo...wa-wersja-.html

 

Też jestem zainteresowany informacjami na jego temat , bo zastanwiam się czy brać "nowego" Glocka17 KSC, czy może lepiej kupić Colta z nowym SYSTEM7 ?!?

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dostałem niespodziewanie odpowiedź od sklepu Coyote ASG o ich Glocku 17 Milspec.

 

"Otrzymaliśmy odpowiedź od producenta.

 

Nowa wersja Glock'a różni się metalowym zamkiem oraz oznaczeniami.

Zamek został wykonany ze stopu magnezu.

Oznaczenia zostały dostosowane tak, aby replika mogła być sprzedawana na terenie UE i w USA, tj. została pozbawiona oryginalnych oznaczeń i zastosowano podobne do oryginalnych.

W rzeczywistości nigdy nie powstał Glock 17 o takich oznaczeniach jak są widoczne w naszym serwisie internetowym na zdjęciach.

Prawdopodobnie różnica dotyczy także produkcji - wiemy o tym że KSC i KWA mają razem kilka fabryk w których są realizowane produkcje. Część z nich jest w Japonii, część w Tajwanie. Niestety - nie otrzymaliśmy informacji dotyczącej pochodzenia tego modelu.

 

Obydwie wersje - tj. z plastikowym zamkiem i oryginalnymi oznaczeniami jak i wersja z metalowym zamkiem i oznaczeniami stylizowanymi są praktycznie identyczne w środku jeżeli chodzi o budowę i części. Magazynki też są zamienne"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...