Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Obydwa są dobre i prawidłowe, ponieważ występowały bakelity i brązowe i czarne. Jeżeli masz ochotę na czarny, kupujesz droższy, jeżeli na brąz, to tańszy i wszystko. Osobiście lubię i jedne i drugie ;)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeśli faktycznie te Walthery są tak bardzo plastikowe to chyba zacznę rozważać kupno Lugera (choć P38 bardziej pasuje do późnego okresu II WŚ).

Zależy mi na tym żeby broń wyglądała jak broń a metal to metal (choć to tylko znal/alu ;-) )

Link to post
Share on other sites

Temat jest P 38, a nie P 08. Dokładnie jak pisze Erik. Plastikowy jest P.38, za to Lugerek jest śliczny, ciężki, całkiem metalowy i nawet w miarę celny. Plastikowe są okładziny i niestety to widać, ale widziałem kopie drewniane. :uśmiech:

Edited by orlos52
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Odgrzeję trochę tego kotleta, gdyż szykuję się do zakupu Waltherka i mam takie oto pytanie - czy gazowe P38 Maruzena różni się od gazowego P38 Marushina?

Widziałem i jedno i drugie na WGC i, oprócz oznaczeń (słabsze w Marushinie) i możliwości tuningu (precka do Maruzena), nie zaobserwowałem większych różnic. Jak jest z budową? Czy może ktoś miał w rękach obie repliki i mógł porównać?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Obu replik nie miałem w rękach, ale mogę polecić P38 maruzena. Co ważne jest obecnie dostępny na allegro i w kilku sklepach internetowych tylko pod inną marką (mogę podać namiar na priva.)

I nie trzeba nic grzebać - od razu jest w nim lufa precyzyjna ;P co daje dobre skupienie ;)

Tutaj recenzja P38 maruzena: Recenzja P38

Link to post
Share on other sites

Mi przez ten czas udało się zapoznać z oboma pistolami - największą różnicą jest brak blowbacku w replica Marushina (plus inne oznaczenia [oczywiście, jak przystało na markę, historycznie poprawne] i trochę mniejsza moc).

Maruzena posiadam już 2 lata i pod "Polecam" dla tej repliki mogę się podpisać obiema rękami - chodzi gładziutko, nie cieknie (cały czas na stockowych uszczelkach), wykonanie wewn. i zewn. wspaniałe, skupienie i zasięg zadziwiają innych ejrsofterów z nowoczesnymi "klamkami"

Link to post
Share on other sites

Właśnie! dobrze mówisz, przypomniało mi się że Marushin nie ma blowbacka...

Co do P38 Maruzena to z samych zdjęć widać że jest sporo lepiej wykonany, co do celności, i powtarzalności strzałów mogę też potwierdzić że jest świetna!

 

A propo, małe pytanie jak ładujesz - SturmFJ, swojego Maruzena gazem? ma on wejście w magazynku trochę inne niż większość magazynków gazowych...

Edited by Witzland-942
Link to post
Share on other sites

Ładuję go wedle standartowych prawideł nabijania magazynków green gasem, ale stosuje tylko gaz 134a (low pressure) od Taiwanguna (jest on produkcji chyba SRC). Raz naładowałem go zywkłym GG - kopa miał niezłego, ale podczas nabijania połowa gazu uchodziła na linii zawór magazynka - zawór w butli i na koniec gazu starczało na 8-9 strzałów.

Link to post
Share on other sites

Miałem dwie sztuki P38 - jedną ukradli mi na III edycji "Berlina `45 z brązową kaburą do P08, drugiego chyba odkupił kolega SturmFJ, o ile dobrze pamiętam. Obie były najlepszymi gnatami, jakie miałem. Żaden z moich obecnych pistoletów - ani colt 1911, ani browning p35, ani P08 artyleryjski mają do nich "daleką drogę".

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Może od tego producenta http://www.repliki-kloda.com/produkty_niemcy.html nie wiem jak z jej jakością ale podobno górna klapa jest odpowiedniego kształtu.

 

Kabura bardzo dobrej jakości (porządna skóra, mocne szycie, wytłoczenia), jedyna dostępna na naszym rynku replika z należycie wykonaną klapą. W kabury Mil-Teca P38 ledwo się mieści albo wogóle nie wchodzi - a jest tak gdyż w kaburach do P38 używają klap od kabur do Lugera.

Link to post
Share on other sites

Niestety termin realizacji jest dość długi i zapasowy magazynek nie mieści się w swojej komorze. Już raz zamawialiśmy właśnie kaburę do P38 , poleciała do poprawki, może producent uwzględnił to i wprowadził zmiany już na stałe.

Link to post
Share on other sites

Niestety termin realizacji jest dość długi i zapasowy magazynek nie mieści się w swojej komorze. Już raz zamawialiśmy właśnie kaburę do P38 , poleciała do poprawki, może producent uwzględnił to i wprowadził zmiany już na stałe.

 

U mnie magazynek (GBB Maruzen) też nie wchodzi, ale jest to raczej spowodowane szczękami na szczycie magazynka - myślę że oryginał by spokojnie wszedł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...