Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Komora King Arms do AK


Recommended Posts

Mam swoją opinię :

 

Najlepsze komory to oczywiście TM które powodują ( przy niższych prędkościach wylotowych ) niesamowite wyniki jeśli chodzi o odległość.

 

Reszta to typowe komory - ich budowa jest prosta jak konstrukcja cepa więc nie ma w nich miejsca na jakieś cuda jak np. w emkach.

 

Osobiście wolę komory z tworzywa, metalowe mogą mieć wady odlewnicze wewnątrz - gdyż podatność na jamy skurczowe w odlewach o zaawansowanych kształtach i cienkiej jest większa.

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

no tak ale czy taka plastikowa komora wytrzyma te 450fps?

Powiedz ty mi jakie siły działają na komorę hop-up'a w normalnym karabinie. Pomijam sytuację kiedy masz pęknięty cały przód... :-P

Ja mam 570fpsów na standardowej komorze VFC i nie narzekam... :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Ja również planuję w najbliższym czasie wymieni komorę w swojej Cymie ale jak tak pójdzie z odpowiedziami jak do tej pory to chyba kupię King Arms. Do eMek zrobili świetną komorę(z tego co wiem, obecnie najlepsza komora na rynku do osobnego kupienia) więc wierzę że z komorą do AK również się postarali.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Kupiłem, założyłem, strzelam ok. miesiąc (kulki G&G .25, guma Guarder przezroczysta).

Działa dobrze, aczkolwiek jest diablo czuła na regulację HU. W Becie Specnaz od JG nie chciał się zmieścić suwak do regulacji KA, więc Tuksiak, który mi to montował, zaadaptował ten od stockowej komory JG.

Link to post
Share on other sites

Ja używam tej komory od jakiegoś miesiąca, może więcej.

Jestem zadowolony, tylko że...

W mojej CYMIE musiałem przeprowadzić małą modyfikację, żeby suwak HU zmieścił się tam gdzie trzeba, ale to 2 sekundy piłowania i zrobione ;)

Na pewno jak dla mnie lepsza komora od stockowej, do spółki z czarną gumką Systemy chodzi perfect, ale (przynajmniej u mnie) łatwo się rozregulowuje (znaczy się podczas transportu i wstrząsów - bynajmniej nie wtedy gdy mamy replikę w łapie).

Link to post
Share on other sites

Ja natomiast używam komory pro-win`a co prawda nieco przerobionej i wsadzonej do innego karabinka :P - jej jedyna wada to ze względu na specjalną warstwę (?) farby nie mieści się luźno dystanser typu x . Poza tym komora jest bardzo dobra - w stosunku do chińskiej komory odczułem skok 10 fpsów (na korzyść) i w połączeniu z układem pneumatycznym systemy (prócz dyszy - problemy techniczne) - nosi kulki praktycznie jak karabinki od TM ;) Prędkość wylotową mam na poziomie stocka marui

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Moje wątpliwości sprowadzają się do tego, że obróbka metali jest trudniejsza i łatwiej jest zapewnić szczelność w komorze z tworzywa. Do tego komora prowina nie do każdego modelu kałasza podejdzie.

 

Porównywałem dziś komorę king armsa i wzmocniona z elementa. Wrażeniami z oglądu i z testu podzielę się niebawem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

I jak poszło porównanie?

Bo ja właśnie przymierzam się do zakupu komory,tyle ze teraz doszły jeszcze metal komory CM i SRC....

 

Moje wątpliwości sprowadzają się do tego, że obróbka metali jest trudniejsza i łatwiej jest zapewnić szczelność w komorze z tworzywa. Do tego komora prowina nie do każdego modelu kałasza podejdzie.

 

Porównywałem dziś komorę king armsa i wzmocniona z elementa. Wrażeniami z oglądu i z testu podzielę się niebawem.

 

PS

 

Ogólnie to jakie komory do Ak najbardziej polecacie?

Edited by szymon91
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...