Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"AEG" - tuning M4a1


Recommended Posts

A ja mam takie pytanie; co wchodzi w skład zestawu:

FTK-21 FULL TUNE-UP KIT M4-A1 EXPERT SET

 

ze strony http://www.systema-parts.com/Product/Full.htm

 

Jaka sprężyna i czy w jego skład wchodzi jakiś silnik lepszy (super tortuge albo inny zbliżony) i czy warto sobie to zamontować do RIS’a z CA? (chodzi mi o tuning do ok~ 450fps)

 

PS

Chodzi mi o informacje czy potrzebny jest cały zestaw czy może potrzeba tylko kilka podzespołów?

Jeśli tak to które?

 

<jakoś szukałem inf. o składzie takiego zestawu ale "SYSTEMA" nie raczyła na stronie zamieścić :/ >

Link to post
Share on other sites

Ten zestaw ze zdjęciem i opisem jest TUTAJ.

W skrócie - wszystko co SYSTEMA wymyśliła dla sprężyny M130.

Czyli sprężyna robiona na prędkość teoretyczną kulki 0,2 ok. 130 m/s.

W zależności od dodatkowych czynników SYSTEMA podaje, że na tej sprężynie można uzyskać 380 - 450 fps.

Jeśli będą jeszcze jakieś pytania - piszcie.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

w stockowym m4a1 ris bateria (mieszczaca sie w atrapie lasera) ma 600mah, co niekoniecznie starcza na dlugie strzelanki. zamierzam wymienic baterie na jakos z tej strony: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=419

ktora z w/w bateri polecacie do tego modelu, aby rowniez udzwignela silniejsza sprezyne ? i jaka sprezyne mozna wlozyc do tego karabinu bez koniecznosci wymiany bebechow) ? czyli reasumujac jaka sprezyna (bez wymiany podzespolow) + jaka bateria do niej. z gory dzieki za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

w poprzednim poscie napisales, ze bez zmiany bebechow mozna wlozyc tam 150% :) chyba ze zasugerowales sie (moj blad) iz napisalem o sprezynie 150 PDI co = 170%. wiec tak:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=827 + sprezyna http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=340 jest ok ? jak nie to powiedz co byloby ok ;]

 

na machinegunie znalazlem takie info:

"Jeżeli planujemy wymianę sprężyny na silniejszą w elektrykach Tokio Marui to pamiętajmy, że ta firma stosuje nierozbieralne połączenie tłoka, głowicy tłoka i sprężyny. Chcąc nie chcąc musimy więc wymienić wszystkie te podzespoły."

Link to post
Share on other sites

Myslałem wcześniej że chodzi ci o ris'a CA- tam nie trzeba nic wymieniać ;) W TM jest plastikowy gb (do wymiany) i zębatki z jakiegoś stopu (info z innych topiców- nie posiadam TM). Reszte trzeba wymienić z powodu podanego przez ciebie ;)

Co do sprężyny 130% nie będe się mądrzył i ryzykował jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wg. tabeli MG gb wytrzyma ale zębatki beda narażone na szybsze zurzycie. Z resztą możesz sobie sam objeżeć: http://machinegun.pl/images/tuning_03.jpg

Jeśli nikt mądry nic ci nie napisze, zawsze mozesz zaryzykować i napisać z pytaniem do sklepu.

Link to post
Share on other sites
Myslałem wcześniej że chodzi ci o ris'a CA- tam nie trzeba nic wymieniać ;) W TM jest plastikowy gb (do wymiany) i zębatki z jakiegoś stopu (info z innych topiców- nie posiadam TM). Reszte trzeba wymienić z powodu podanego przez ciebie ;)

 

Chodzi Ci o szkielet, czy poprostu użyłeś tego słowa bo dużo plastiku w gearboxie ? Bo z tego co wiem to szkielet geara jest jednak z metalu, może nie tak wytrzymałego jak CA ale z metalu :roll:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

dobra, z tego co widze - 120 PDI byloby najsensowniejszym wyborem, ale srednio mi sie widzi oplacalosc tego przedsiewziecia, bo wplyw na zasieg bedzie znikomy... Co do wymiany bebechow - moze zna ktos przyblizony koszt "operacji" wlozenia sprezyny 170% ? i czy aby to dzialalo trzeba wymienic "tylko" połączenie tłoka i głowice tłoka ?

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

ja ze swoim stti zrobiłem tak

-spręzyna 110 Guarder

-wzmocniona prowadnica

-uszczelniona dysza

-głowica tłoka z CA

-wzmocniona głowica tłoka

-zębatki z CA

-stalowe łożyska i podkładki

mam nadzieje ze wytrzyma

 

PS pluje sobie teraz w twarz ze nie kupiłem sobie CA :-( :evil:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Mam pytanie: Czy jest sens, a jeżeli tak to i czy jest możliwość uszczelnienia Hop-up'a w M4A1 TM? Reszte mam szczelną-bo zapodałem zestaw bore-up Guardera, który jest dobrze uszczelnoiony(podwójna uszczelka na głowicy, sprawdzone organoleptycznie, dysza też dobrze trzyma). Czy można jeszcze coś wycisnąć w szczelności TM'a?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie: Czy jest sens, a jeżeli tak to i czy jest możliwość uszczelnienia Hop-up'a w M4A1 TM? Reszte mam szczelną-bo zapodałem zestaw bore-up Guardera, który jest dobrze uszczelnoiony(podwójna uszczelka na głowicy, sprawdzone organoleptycznie, dysza też dobrze trzyma). Czy można jeszcze coś wycisnąć w szczelności TM'a?

Pozdrawiam

 

Owiń gumę HU taśmą silikonową przed umieszczeniem w komorze HU

Dokładnie tak jak pod spodem ;)

Edited by ues
Link to post
Share on other sites

mam pytanie o tuning mocowy itp do m4a1 firmy jg jezeli bylby ktos tak mily i doradzil co i jak zeby te 400-420 fps miec a zasadniczo chodzi o zasieg skuteczny tak w ok 50 m w zwyz z forum wyczytalem ze napewno trza wymienic

łozyska slizgowe - systema

prowadnica sprezyny - systema

preclufa 6.04 363 - systema

gumka silikonwa czarna -guarder

i dalej to juz sie opogubilem jakby ktos mogl doradzic?? jaka sprezynka i co do niej zeby to sie nie rozlecialo .....? z gory dziekuje pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...