Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Witam!!!

Przychylam się do pytania o dyszę do SCARA.

Pisaliście o chęci wymiany komory hop up- co jest nie tak z VFC(pomimo tego, że jest inna:P)- nie pasuje? Może dałoby radę dosztukować z innych?. Mam też pytanie o magi- jakich używacie? U mnie MAG lata jak pijany robotnik, STAR i stockowy dają radę- innych w ręku nie miałem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzisiaj przyszedł, Krakusy jak zwykle dali radę. To bardzo porządna firma i wiem co mówię.

 

Jeszcze nie przetestowałem, potem napiszę co i jak.

 

Jedna rzecz na szybko, dla kupujących teraz: chwyt przedni to syf, najnędzniejszy plastik z możliwych, ledwo do domu dowiozłem już się gwint wyrobił. Raptem z 5 razy był przykręcany. Nie trzyma wcale i już ogrzewa śmietnik.

 

Jeśli kupujesz od Krakmana, od razu weź sobie dokup inny chwyt, mają sporo fajnych w ofercie.

 

I przestańcie kombinować jak mieć więcej FPS. To chore.

Link to post
Share on other sites

Cóz, oczarowany jestem SCAR' em. Kilka razy już w sklepie wymacałem i na początku spodziewałem się crapu. A tu taka miła niespodzianka.

Jednak mam wątpliwości co do kolby tak jak miałem jakiś czas temu do kolb ramowych z serii AK. Kieruję pytanie do posiadaczy SCARów: Czy składana kolba zdążyła się już w jakiś sposób wyrobić i mocniej gibać i czy zatrzask kolby zdążył się jakoś wyrobić?

I takie jeszcze pytanko - podobno można wcisnąć 9,6Vmini w kolbę, ale wymaga do ucięcia kawałka plastiku pod poduszką, żeby batka weszła pod innym kątem (takie info uzyskałem w jednym poznańskim sklepie). Ktoś próbował wpakowac inne batki 9,6V oprócz mini bez przerabiania?

Z góry dziekuję!

Link to post
Share on other sites

Chciałbym jeszcze tylko wrócić do kwestii magazynków. Było wspomniane o STAR i MAG, a ja chciałem się zapytać o magi P&J. Krakusy pisały, że pasuję i podchodzą. Dalej, masz może jakiś dodatkowy kupiony od nich? Jak się gibie to nic, podklei się taśmą ,ważne żeby podawał w porządny sposób (czyli nie 1 strzał na 10 puknięć). Ja akurat muszę sprawdzić, czy mój elektryczny box A&K będzie chciał współgrać. Na emce Boyi pasił idealnie.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie. Ten hajkap co mam nie siedzi zbyt pewnie, ale wiem że w M-kach to normalne.

Jutro potestuje magi innych może.

Aha, ROF na tej bateryjce rzeczywiście jest słaby, no i wiadomo, chinol, zobaczymy ile pociągnie. Ale na pewno podłączę 9V.

Edited by Dalej
Link to post
Share on other sites

Cóż, akurat ukierunkowany w SCAR'a jestem, ale nie wiem jak z funduszami będzie. A w sumie Boyi najbardziej mi się spodobał, bo z tego co widzę patent z bateria jest świetny, zero otwieranych stopek (VFC), tak samo rozkręcania (CA). I ogólnie to niezły dylemat mi się zrobił - z jednej strony chińczyk z oznaczeniami, prosty, tani i ładny, z drugiej droższe odpowiedniki, marka i różne patenty. Tak czy siak dziękuję za odpowiedzi na pytania no i życzę Twojemu SCAR'owi wiele przemielonych kulek i mało niebezpiecznych sytuacji.

A chinol jak chinol - to kobieta-materialistka. Cały czas coś trzeba kupic, trzeba pieścić :)

Link to post
Share on other sites

To mój drugi chinol i powiem ci, że tak będę robił, że kupował chinola, i patrzył czy model repliki mi pasuje. Jak tak, to mogę zainwestować w markowy. Jak nie, to nie będzie płaczu. W ten sposób planuję przetestować sobie jeszcze sporo modeli :)

Link to post
Share on other sites

No to nie jest tak źle jeszcze, wkońcu sam strzelałem się na batkach mini 9,6V i dużo zdziałałem. A zapewne będę robił w SCAR downgrade żeby wejść z nim do budynku i biegac po lesie, więc o ROF w sumie się nie martwię.

Teraz tylko chciałem byc pewien jakie magazynki pasują z markowych firm, bo mam kilka BOYI i po 30 kulkach chca zeby je nakręcić, a szukam alternatywy lansowej dla mojego pudła. Jeżeli ktoś będzie mógł obczaić czy magi CA , G&P, KA lub innych pasują do Boyacza to byłoby super. Szczególnie patrzę na mid capy i low capy. Ale hi capy też mogą byc od biedy.

Link to post
Share on other sites

Magazynków sprawdzać mi się nie chciało.

Co do ROF - odwołuję - standardowa 8-semka daje radę, jest w porządku. Oczywiście wolniej niż 9.6V ale nie czułem potrzeby podłączania swojej 9-tki.

 

Wywaliłem może ze 4 hi-capy dzisiaj, i bateria nie dawała znaków zwolnienia, więc jak ktoś ciśnie na kasę dodatkową baterię może sobie darować.

 

Porównywałem dzisiaj z dwoma SCAR-ami Classic Army. Praktycznie nie ma wizualnej różnicy. Dużym plusem jest to że poduszkę policzkową można podnieść do góry by wyjąć batkę, tej jednej rzeczy właściciele "markowych" scarów mi zazdrościli.

 

Aha - SCAR ma jedną wadę, i nie tylko ja tak uważam.

Mianowicie poduszka pod policzkowa jest za wysoka.

Potrzebny jest wyższy montaż, inaczej trzeba mocno przyciskać pysk by oko dobrze trafiało w okular lunety. O masce można zapomnieć.

 

Sama replika dobrze funkcjonuje w dłoniach. Jako duża, stabilna bryła, wygodnie przerzucało się ją na plecy i dookoła.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... w sumie to wada do której można się przyzwyczaić, ale też wada dyskwalifikująca noszenie przeze mnie hełmu, bo mam problem z celowaniem w pozycji leżącej i hełm wadzi mi o replikę. Myślę, że kask załatwiłby sprawę. Przykładałem SCAR' a w sklepie na goły łeb i nie miałem problemu z celowaniem., zresztą zazwyczaj celuję po kulkach.

Tak czy siak pora sprawdzić ją niebawem na własnej piaskownicy. 3 chinolek będzie w sumie.

Link to post
Share on other sites

Hmm.. Ja mam wersję od krakmana, sprężyna jest mega twarda i ROF na 9.6V nie poraża. Przy 8.4 to była kaszanka...

Chyba kupię jakąś miękką M100/110 i lepszego hopa, bo uszczelniłem już wszystko oprócz dyszy (o uszczelnionej dyszy do Scara albo innej pasującej nic nie wiem).

Nie jest to niestety idealny karabin, trzeba w niego włożyć jakieś 250-300 pln żeby działał jak należy. No i koniecznie muszę go troszkę odchudzić, bo jest zdecydowanie zbyt ciężki - cięższy niż naładowany oryginał.

Pozdrówki.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem napisać, rzeczywiście gumkę ho-siup-tralala dobrze by było wymienić.

 

A ten rof na 8.4V ma ten klimat że w połączeniu z masą, czułem się jakbym strzelał z Maxima z I Wojny :)

RA-TA-TA-TA-TA-TA-TA-TA!

 

Generalnie replika mi się podoba.. Masa jet dla mnie częścią klimatu. Body metalowe i to nie ze Znalu, jest nadzieja że miejsca mocowania pinów nie popękają tak szybko jak w innych chinolach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...