Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L [BOYI]


Recommended Posts

Ja akurat kupuję wersję z customs.pl, czyli ok 360 fps. A co do wyliczeń Kajora, to powiedzcie co wymaga wywalenia? I wstawienia nowego. Tylko nie piszcie że od razu cały gearbox. Gumka, to rozumiem (pasuje normalna systema?), lufa precyzyjna również (jaka najlepsza do wersji z krótką lufą?). I jakby co to jakie inne elementy drażnią?

Dzisiaj sprawdziłem druma i pasuje do SCAR, więc się o magi nie martwię.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak Wam powiem ze jak go rozlozylem i ponownie zlozylem (po swojemu), to wydaje sie duzo bardizej "zwarty" - wszystko co latalo, nagle przestalo ;-).

 

P.S. Wstyd sie przyznac, ale zauwazylem to dopiero po kilku miesiacach, jako ze ze SCARa praktycznie nie strzelam i sluzy jako replika "rezerwowa".

Czy w Waszych SCARach tez fabrycznie raczka przeladowywania byla przykrecona po prawej stronie...? Wszystkie zdjecia jak swiat swiatem pokazuja ze zamek powinien byc po lewej...

Link to post
Share on other sites

Dalsze uwagi:

 

• Pamiętajcie dokręcać śrubki po każdej strzelance.

Zdziwiłem się jak bardzo się odkręciły po ostrym treningu.

 

• Replika jest na imbusy, ale używajcie tylko kluczy które są "ostre" - nie takich które mają zaokrąglone końce.

Czemu? Bo większość z tych śrub ma bardzo płytkie dziurki na imbusy, i zniszczymy śróbki.

 

• Przykleicie albo co te małe części. Przełącznik gazowy sobie przykleję jak na starego usera AUGa przystało, oprócz tego w sobotę wypadł mi ten bolec który wciska się by złożyć/postawić muszkę. Bolec znalazłem, sprężynki nie.

Tak na prawdę jest zbędny, ale...

Edited by Dalej
Link to post
Share on other sites

Dalej:

-Śrubki rzeczywiście się bardzo odkręcają. Po prostu SCAR generuje bardzo duże wibracje i mimo słusznego dokręcenia ja też muszę cały czas poprawiać.

 

-Imbusy najlepiej stalowe - tylko takie wytrzymają wkręcanie tych gównianych, płytkich wkrętów. (ja kupiłem 2.5 i 3mm w praktikerze za 2x 0.99pln więc nie majątek a są b. dobre)

 

-Nic nie muszę przyklejać, zawór gazowy nie wypadnie (a próbowałem go wyjąć, więc sam na pewno nie da rady). No i można sobie nim poklikać jak zakłada się tłumik - mała rzecz a cieszy.

 

Maxavelli:

- rączka przeładowania w ostrym SCARze jest możliwa do zamontowania po obu stronach, tu też. Jak komu wygodnie.

 

Benizo:

- SCAR tan od boya wygląda... jak wygląda. Kolory są tak chusteczkowo dobrane, że podejrzewam iż projektant się ostro spił w weekend. Co dziwne w CA są akceptowalne, skąd więc taki pomysł?

Niby się nie świeci, ale w życiu bym go nie wziął, chyba że maznąć farbką na piaskowo.

Link to post
Share on other sites

SCAR TAN nie świeci się tam mocno jeżeli nosi się go w miarę pasującym mundurze (np. marpat), obstawiam że gdybym nosił do polaka TAN' a to by karabin się ładnie wyróżniał i to by psuło cały kamuflaż.

Takie jest moje zdanie na temat piaskowego. Zdecydowanie najbardziej by mi przypadł do gustu OD, ale póki co jedynie możliwość pojawienia się istnieje na pudełku. Narazie bez zwian, czarny i TAN tylko.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

Mam problem ze SCAR'em: po kupnie wymieniłem w nim lufę na km heada 363mm, gumę hop up- z racji warunków pogodowych została stockowa(nową guardera noszę w portfelu:)), oraz zestaw cylindra(w tym tłok i głowicę tłoka) na guardera. Po pierwsze na testach chrono dawał raptem ok 380 fps, mimo ze po takim tuningu powinien jakieś 400 z "hakiem"- ale nie w tym rzecz. Problemem jest to, że na singlu karabin pluje dublami całe magazynki(stockowy, oraz CA- hi capy,STAR, MAG-mid capy). Na auto zdaża się raz na jakiś czas dublet (głównie na początku serii), ale singiel to koszmar...

Dodam, że nie jest to wina złej instalacji gumy hop up(jest założona idealnie). Proszę- pomóżcie!!! :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Tyle to znaczy ile? Jest jakiś limit możliwych modyfikacji chińskich replik?:)

Zauważyłem jeszcze, że mogę poruszyć do przodu i do tyłu komorą hop up- w prawdzie minimalnie, ale taki ruch może spowodować podawanie więcej, niż 1 kulki, bo dysza nie dochodzi wtedy do końca o jakiś 1 mm. Ponadto taki ruch może zostać zainicjowany przez dotykanie magazynka, który swoim kołnierzem popycha komorę- zdarza się to innym?

Link to post
Share on other sites

Chyba coś nie tak z dyszą... Porusza się swobodnie po głowicy cylindra? No i czy masz stockową dyszę do scara, bo nie jest wymienna z żadną inną?

Może rozbierz wszystko, nasmaruj, ew. daj dystanser do tappet plate'a.

U mnie nic takiego się nie dzieje, a dublety raczej nie są winą wymienionych części.

 

Poza tym chrono mojego scara wykazało 360 FPS. :/

Uszczelnienie, głowica tłoka, tłok i kilka pierdół CA, reszta części stock i tylko 360? Trzeba pogrzebać.

Link to post
Share on other sites

Grzebały przy tym najtęższe umysły ze sklepu gunsmith-kazali mi używać większych kulek- stosuję GG 5.95 mm, więc lekko mnie to rozbawiło....

Zaś moc tłumaczę sobie sprężyną- bywa, że maszynie produkującej taki pierdoły obetnie się kilka zwojów mniej...

Dysza jest stockowa, bo niestety inna nie istnieje, jeśli chodzi o uszczelnienie- to bardzo chętnie, ale bez dyszy nie bardzo wiem co uszczelniać...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Małą, coś jak Maxim :) ale starcza.

Plus jest taki że magazynek starcza na zaskakująco długo :)

 

W sobotę podczas natarcia spadłem z wału, przeturlałem się kilka razy i nic replice się nie stało. Myślę że dzięki solidnej jedno-bryłowej konstrukcji wytrzymałość jest powyżej przeciętnej.

Link to post
Share on other sites

363 mm wchodzi, gdy dokręcisz przedłużkę do lufy dodawaną do karabinu- ot kawałek metalu, który diametralnie zmienia kulturę pracy repliki.

EDIT- co by nie nabijać kolejnego posta:

sprężynka jest, ale o kant d..py potłuc... zastąpiłem ją tak, by komora siedziała sztywno w miejscu, ale niestety problem nie zniknął. Co ciekawe na różnych kulkach i magach "dublowanie" ma różne natężenie- generalnie im droższa kombinacja, tym lepiej.

Edited by artur7pl
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja rozkładałem ale na odległość ciężko stwierdzić, może daj jakieś foto to będzie łatwiej. Odłączyłeś silnik, wyciągnąłeś wszystkie piny, zwalniacz magazynka, śruby w chwycie pistoletowym ? Popatrz w manualu, może znajdziesz tam coś czego nie wyciągnąłeś. Patrz instrukcja str. 8 i 10-11.

 

Daj fote się pomyśli.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Tym rozkładaniem sam mam problem, jeszcze tego nie robiłem bo część śrubek jest na jakieś pseudo imbusy, które nie wiem jak ruszyć,

a instrukcja jest nic nie warta bo...

To ksero instrukcji Classic Army, nawet oznaczenia CA na niej są. A wcale nie jest taka identyczna jak się wydaje.

Link to post
Share on other sites

Tym rozkładaniem sam mam problem, jeszcze tego nie robiłem bo część śrubek jest na jakieś pseudo imbusy, które nie wiem jak ruszyć,

a instrukcja jest nic nie warta bo...

To ksero instrukcji Classic Army, nawet oznaczenia CA na niej są. A wcale nie jest taka identyczna jak się wydaje.

Te dziwne imbulsy to tzw torxy. Polecam wymienić je na normalne krzyżaki, lub standardowe imbulsy (oczywiście czarne!). Ja osobiście wymieniłem z powodu ich notorycznego odkręcania się jak i z powodu szybkiego wyrobienia.

 

Spoko już to rozkminiłem ;D cholernie ciezko sie rozbiera tego SCAR'a w porównaniu z emkami :D

Co do rozbierania to jest bajecznie proste. Wystarczy odkręcić kolbę, selektor, rączkę i już GB jest na wierzchu! Banalne i jak dla mnie świetnie rozwiązane.

 

Co do jakości części w SCARze to na dobry początek polecam zmienić lufę na dłuższą niż w stock'u; PRECKĘ OCZYWIŚCIE (schowałem ją w przedłużce dołaączonej do zestawu; ługością pasuje od M4), łożyska na kulowe, bo te plastyky są całkowicie do dupy, gumkę hu na silikon i przynajmniej głowicę tłoka na łożyskowaną-wzmacnianą. Warto jeszcze zmienić tłok, springa na markowego, prowadnicę na łożyskowaną metalową, głowicę cylindra na uszczelnioną i tłok na wzmacniany. Sprzęt jest wtedy 100% pewny, wytrzymały i osiągi są imponujące. Przed zmianami zasięg zadowalająco celny to ok 45m. Po zmianach sprzęt strzela celnie na ok 60/65m. Koszt zmian to ok 400zł.

 

Jak są jakieś pytania to pisać na gg lub maila bo na tym forum bywam rzadko.

 

Pozdrawiam Dawid!

Edited by pawlaczyskis
Link to post
Share on other sites

Poprawiam się - niektóre imbusy na boku, to pseudo-śruby dodane tylko dla podobieństwa do oryginału.

 

Do wyjęcia całego zespołu lufy i komory hop-up wystarczyło odkręcenie 4 śrub (2 po bokach muszki i 2 od dolnej szyny ris) i wyjęcie kołka(nad magazynkiem), bardzo szybko i wygodnie, wtedy cały zespół wychodzi cukierkowo.

 

Wsadziłem stockową lufę od auga, ukryłem ją w przedłużeniu lufy zewnętrznej i tłumiku.

 

Teraz replika wygląda bardzo lansersko, ale celność nie wzrosła praktycznie wcale.

 

Lufa jest stockowa, ale i tak powinna być większa celność, w końcu jest 2 razy dłóższa.

Może po wymianie gumki będzie lepiej, ta jest jakaś dziwna.

 

Czy wasze repliki też co kilka strzałów wywalają 2 kulki na raz, na singlu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...