Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L [BOYI]


Recommended Posts

Nie tak. SCAR to dziadostwo i gb trzeba wyciągnąć na siłę, tj. rozepchnąć ścianki komory spustowej i wyciągnąć GB gdy rozzębią się zębatki selektora. Jeśli nie musisz, to nie wyciągaj.

 

Ja rozkręcam selektor prawy tak, aby mógł się swobodnie obracać. Wtedy GB wychodzi bez problemu. Wystarczy odkręcić imbus, ale należy uważać na wrena uciekającą kuleczkę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje kondolencje Rambo.

 

Możesz zdradzić jaki to plan masz na naprawę ?

 

Ogólnie jest to dość ciężka sprawa.

Tego niby ABS'u ci

nic porządnie nie sklei :/ nawet profesjonalny klej 3M do ABS :/

Mój patent to pas 3 punktowy P&J do M16 i gruntowna przeróbka tego pasa

tak żeby usztywniał kolbę, i do tego w/w klej.

 

f59821b304d13c0emed.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f59821b304d13c0e.html

 

Na zdjęciu widać że pas został przecięty na kolbie żeby móc pad przeciągnąć przez oczko przed kolbą i do zamocowania spinacza (nie pamiętam jak to się nazywa). Pas jest też zablokowany przed luzowaniem za spinaczem z tyłu kolby. Na stopce jest rzep który trzyma pasek na stopce. Wszystko ściągnięte mną MAX'a ! tak że żeby zapiąć zapinkę musiałem ciągnąć za pasa z całej siły ! Dość to wszystko nie jasne ale ja sam to na free stylu robiłem. :) na samym pasie bez kleju się trzymało w miarę sztywno.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hehe, mi jakoś nikt kondolencji nie składał jak napisałem, że dwa razy (w zasadzie trzy, ale też puściło) kleiłem tą część ;)

Tak jak Benizo piszesz, najmocniejsze kleje i tak nie zdziałają cudów. Jest to część za bardzo narażona na uszkodzenia, jest ona bardzo drobna i... na dodatek wykonana z cholernego plastiku :/

Rozmawiałem z osobą, która na poważnie bawi się w kowalstwo i powiedziała, że dorobienie takiej części z metalu jest fizycznie WYKONALNE, jednak trzeba mieć do tego specjalny sprzęt. Co jak co, nie mam zamiaru wydawać kolejnej kasy na Poxipol, kropelki i inne kleje, które i tak nic nie dadzą ze względu na zbyt wiele warstw zaschniętego kleju. Podczas trzeciego klejenia kolba i tak odstawała lekko w prawo, a zatrzask nie domykał się tak jak powinien. Polecam wizytę u fachowego rusznikarza, który powinien tą część za kilka złociszy dorobić.

Edited by MarineSlupsk
Link to post
Share on other sites

A wyjmowałeś ostatnio GB z body? Bo jak tak to prawdopodobnie zębatka od selektora ognia wskoczyła o jeden ząb za daleko i możliwe że spręzyna od płytki lekko dociska po swojemu i przerywa obwód... Ja tak maiłem tyle że u mnie na semi wskakiwał na save po kilku strzałach.

Po za tym warto wymienić wszelkie sprężynki na systemy (ok 8 zł. Na allegro) bo jak dla mnie są bardziej miękkie tyle że to są sprawy kosmetyczne... Nie twierdze że jest to potrzebne ale wymieniałem sprężynke od tego Diabelnego anty-reversala to mi zostały, a co mi się maja marnować :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

witam.

Myślałem nad kupnem puszki na baterie na szyne ris, i tu nasuwa się moje pytanie.

Czy da radę przeciągnąć kable do przodu ? Myślałem nad przedłużka która się podłącza w kolbie i przeciągnąć kabel nad gb i dalej do przodu. Przyciąc ten aluminiowy 'przesuwak' i na końcu wyciągnąć kabel.

Czy to jest do zrobienia ? Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

 

Zastanawiam się nad zakupem tego SCARa. Obecnie posiadam M4A1 SRC (zakupione jakieś 3,5 roku temu). Nie rozkręcałem go i w przypadku SCARa, też nie chcę tego robić (dokładniej gearbox). SRC standardowo miało 300fps, ale jak ostatnio mierzyłem ma około 320fps (+ 20 z free :-F )

 

Chcę kupić coś lepszego, nie mam ambicji na hiper osiągi itp. Czy w takim przypadku, po ewentualnej wymianie gumki hop-siup i baterii 9,6V będzie to strzelało lepiej niż SRC, miało znośne skupienie, no i co z tą kolbą, taka delikatna? (chcę używać w pozycji rozłożonej)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja nie chcę z nim nic robić, chcę mieć stockowego (około 400fps, pewnie mniej). Czy ten od Krakmanów + batka 9,6V nie rozpadnie się po jakimś czasie?

 

Jak nie chcesz z nim nic robić to szukaj czegoś innego ;-)

 

Kupowałem jak był jeszcze w promocji za ~490zł. Typowa dla Krakmanów robota... Paskudnie spodkładkowany (mój egzemplarz wydawał z siebie straszne dźwięki), o dziwo poszedł mi popychacz dyszy (po 1k kulek) i jak się okazało przy rozbiórce brakowało 2 zębów w środkowej zębatce.

 

Bardzo nie zadowolony ze współpracy z Krakmanami (jeśli chodzi o zakup repliki, części kupowane u nich są jak najbardziej OK. Ale SCAR im nie wyszedł).

 

Z opisu na stronce wynika, że wymieniono:

 

# głowica tłoka wymieniona na wzmocnioną kierunkową głowicę tłoka wraz z łożyskowaniem. Łożyskowanie powoduje łatwiejszą pracę sprężyny co wydłuża jej żywotność

 

# plastikowe łożyska wymieniamy na wzmocnione łożyska kulowe 7mm

 

# sprężynę na sprężynę (120 m/s), co ma odzwierciedlenie w większej mocy repliki

 

# plastikową prowadnice na wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny i daje kilka Fps-ów więcej

 

W moim jakieś czary bo:

 

- głowica tłoka stockowa (w dodatku nieszczelna jak ... :roll: ), zamieniona śrubka i dołożone łożyskowanie (typowe, tanie, chińskie).

 

- łożyska kulkowe, owszem, tylko szkoda że z 3 różnych kompletów (inni producenci. Jak leżą na stole to mają różną grubość +/- 1mm ;-) )

 

- sprężyna stockowa (krótka) Te repliki mają w stocku sprężynę dającą 400fps, więc tutaj nic nie zmieniono

 

- prowadnica stockowa... Zwykła, czarna. Dodano tylko to samo łożyskowanie co w głowicy tłoka.

 

O samej replice:

 

Krakmani wyciągnęli te 10fps więcej chyba przez dodanie łożyskowania i ściśnięcia i tak już diabelnie twardej stockowej sprężyny. Sama replika wymaga pracy ;) Chwiejąca się kolba, problemy z gniazdem magazynka i kompatybilnością magów. "Dublety". Bebechy "średnio na jeża", bez przebojów nawet na chińczyka. Standardowe zębatki XYZ, warto dobrze spodkładkować na starcie to trochę pociągną. Sama replika diabelnie nieszczelna. Nie istnieje u niej coś takiego jak "powtarzalność strzałów". W stocku, na chrono wahania w porywach do 40fps. Wszędzie teflon fix, a i tak będzie gubił powietrze na połączeniu głowica cylindra>dysza oraz dysza>komora hu. (Ja z tym problemem jak i dubletami postanowiłem sobie poradzić zamawiając dyszę u tokarza:P)

 

Za te pieniądze, 780zł widzę na taiwanie, zdecydowanie odradzam. Nie warte swojej ceny. I trzeba naprawdę kochać SCAR'a ;) Raz go prawie przez okno wyrzuciłem ;-) Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to największe badziewie jakie miałem. Choćby ze względu na brak na rynku dyszy lub lepsiejszej komory hu. Ale i tak go kocham :)

 

Pozdrawiam, Pain.

Edited by painball
Link to post
Share on other sites

Słuchajta....

To że Dboy jest wierną kopią CA to już wałkowaliśmy z kilka razy ale czy jest na tyle WIERNĄ co by dolne body CA pasowało do naszych replik?

Czy ktoś już nie tyle co sprawdzał tylko rozkładał jednego i drugiego co by wypowiedzieć się na ten temat

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Czy ktoryś z Was probował wcisnąć do SCARa eMkową komore HU??

Na forum Philipino Airsoft widział w dziale DIY komorę emki z dorobionym specjalnym kanałem na kulki z pleksi, jak dla mnie to za dużo kombinowania, zresztą wg mnie bardziej by pomogło uszczelnienie dyszy no ale o szczelnej dyszy to możemy sobie pomarzyć :roll:

Link to post
Share on other sites

to co teraz powiem powstało w mojej łepetynie po kilku browarcha więc prosze o wyrozumiałość... a mianowicie...

 

to że tracimy gdzieś kilka procent mocy to juz ustaliliśmy i nic z tym na chwile obecna nie zrobimy chyba że KAJOR wstawił jakimś cudem dysze od GR-25 i się jeszcze nie pochwalił.

 

Dlatego co sądzicie o tym żeby wstawić BoreUp tyle że przełozyć dysze :roll:

Pomysł troche pokręcony ale w przypadku kiedy zyskujemy kilka % szczelności i fps to prawde mówiąc mozemy sobie pozwolić na delikatną ich strate w okolicach naszej dyszy

 

ale jak to przemyśleć to teoria jest dobra tylko co z wykonaniem??

 

druga kwestia to te pierdzielone dublety... U mnie to prawde mówiac zdarzaja się co jakieś 20-30 pestek więc mnie to tak na prawde nie przeszkadza ale dla samego faktu warto by cos z tym zrobić.

 

Dublety są (prawdopodobnie) spowodowane tym że dysza (zauwazyliscie ze przy kazdym problemie ze SCARami jest ona zawsze na pierwszym planie :wink: ) cofa się za daleko przez co "wssysa" zamiast jednej dwie... czy nie mozna było wypodkładkować dyszy przy popychaczu tak żeby nie mogła się cofać o te 1,5mm?? Myśle że to powinno wystarczyć żeby zniwelować chociażby dublety??

 

no teraz możecie nawijać...

Edited by Damiano
Link to post
Share on other sites

Otóż...

 

Problem dyszy załatwiłem zaprzyjaźnionym tokarzem który na codzień zajmuje się wykonywaniem elementów precyzyjnych :P

 

Sprezentowałem mu głowicę cylindra, dyszę, komorę hu z gumką i lufą. Wytłumaczyłem o co mi chodzi, zaprojektowaliśmy i zrobił takie coś (porównanie ze stockową):

 

<<link>>

 

Sorry za jakość zdjęć ale robione telefonikiem:P

 

Dysza dłuższa o 4,5mm, szersza o 0,4mm, średnica wewnętrzna mniejsza o ~0,39-0,41mm.

 

O co chodziło? Dysza dużo dłuższa niż powinna być ale chciałem osobiście Ją skrócić i metodą prób, błędów i przy użyciu szlifierki stacjonarnej po 1mm skracałem, składałem i testowałem. Rzeczywiście stockowej dyszy brakuje 1-1,5mm. Efekt? Dysza z lekkim oporem zakłada się na głowicę cylindra, ale chodzi po niej gładko (chińska jakość... Musi być nierówna, początek jest ciut szerszy.). Z magazynka stockowego, CA dubla widziałem kilka razy (przy zakładaniu na nowo magazynka, 1wszy strzał to dubel. Da się to rozwiązać zmieniając sprężynkę która dociska HU do GB. Nawet taka leży na półce, ale czyste lenistwo.). Ogólnie pojawiło się coś takiego jak "powtarzalność strzałów", na tyle przyjemnie, że można założyć do niego optykę. Dyszę wykonano w dwóch egzemplarzach (dla mnie i dla kumpla który niestety musiał zrezygnować ;P )i nie ukrywam, że za dość dziwne pieniądze... Zanim pójdziecie z czymś takim do tokarza przygotujcie się finansowo. Się narobi ;-)

 

Uwaga dla tych którzy chcą włożyć dyszę od GR25:

 

Średnica wewnętrzna dyszy zmienia się. Na początku jest szersza, potem jest węższa. Jeżeli da się skrócić na tym węższym odcinku to dobrze, jeśli nie to trzeba skracać w połowie, kleić, dopasowywać, znowu kroić, kleić itd... A sama klejona dysza jak wiemy lubi sobie czasem odkleić się i zostać w HU... HU jest plastikowe. Więc trzeba się zastanowić czy opłaca się nam "zepsuć" komorę która jest nie do dostania ;-)

 

Naskrobałem narazie tylko o dyszy, bo więcej mi się nie chce :P Jak skończę wszystkie upgrade'y to napiszę o wszystkich modyfikacjach... Kajor kiedyś napisał, że jak chce się mieć tą replikę to trzeba włożyć mnóstwo pracy.

 

PS. Kupię komorę hu do SCAR'a :uśmiech:

 

Pozdrawiam, Pain

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...