Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Woohooo

 

Czytam i szukam swojego c64 z 1szymi piratami(kopiowanie kaset to było coś) ehh te czasy kiedy trzeba było wychodzić z pokoju żeby gra na magnetofonie sie załadowała<łezka w oku>.

 

A z starych gier na blaszaka polecam CRUSADER NO REMORSE i niezbyt udaną kontynuacje CRUSADER NO REGRET.Klimatyczne intro niezła fabuła wstawki filmowe.Tego w nowych grach sie nie spotka.

 

Chwała temu co napisał dosboxa!

Link to post
Share on other sites

Szybka identyfikacja:

Gra na Amigę, chodzi się dziewczynką. Mocno wkurzoną, atakuje się skacząc i spadając głową na przeciwników. Wspinanie po ściankach z użyciem zębów. Czym więcej owoców się zje tym bardziej dziewczynka się wkurza. Jako pierwszy boss był dinozaur, któremu należało skakać po łbie aż wywalił jęzor, po którym właziło się do środka. Potem łaziło się trochę w srodku, na końcu kolejnego poziomu był jakiś taki srebrny gostek z rogami, które należało mu odrąbać lejąc go z baśki oczywiście.

Link to post
Share on other sites

Była mała z wielką głową. Czy paliła nie pamiętam. Pamietam, ze miała wybitnie wredny wyraz pyska. Kiedy grałem nie zrobi różnicy bo amigę miałem dopiero w `93. Grałem około może `94-95.

 

Pierwsza krainka była zielona, druga to kolorowe wnętrze dinozaura, dalej jakieś srebrnawe skalne podziemia, następnie coś brązowaego, błotka jakieś... Mało pamiętam...

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Używam mózgu, gram pod Vistą od wczoraj :wink: .

Tam jest pliczek, przerabiający nieco pliki gry, sprawiający, ze działa. Zresztą działała i bez tego.

No to gites. Ja mam oryginała i wywala mi komunikat o tym ze Mikrosyf z przykrością zawiadamia że ta gra nie jest kompatybilna z systemem, że wiedzą i przepraszają i żeby poszukac jakiegoś patcha ;-)

I bądź tu uczciwy :wink:

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny temacik, trochę odświeżę, była kiedyś taka gra na Amigę - Deuteros. Zakładało się kolonie na planetach, toczyło się wojny, zbierału surowce itp.

 

Pół internetu za tym przeszukałem, nie mogłem znaleźć, gdyby ktoś wpadł na to i powiedział jak odpalić na blaszaku, byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Ostatnio ściągnąłem sobie gierkę, a którą namiętnie grałem kilkanaście lat temu - Wings of fury. Grafika wiadomo, technicznie prosta, a grywalność niesamowita. Ściągnąłem i znowu po nocach gram :D

Ściągnąłem też Wings of Fury 2, ale to już nie to samo. Ładniejsza grafika ale i prostsza gra i mniejsza przyjemność z gry.

 

tn_80_Wings_Of_Fury_01.png

 

15856171.jpg

 

wingsoffury.jpg

 

4wingsoffury11.jpg

 

wings_of_fury_amiga.png

 

Tylko w tej ściągniętej nie działa okno celownika (na dole, centralnie) :( co potrafi trochę uprzykrzyć grę ;(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...