Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Pytanie do mnie? W zasadzie nie używam żadnego :) Lost Dutchman działa bez emu, z Fire Force gorzej - potrzebny emulator (przynajmniej dla teh wersji, którą pobrałem). Generalnie chciałem się pobawić z winuae, ale nie mam czasu w tym gmerać...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

A moim właśnie "pińcseta". A pierwsza gra to był "Lotus II". Coś niesamowitego, tak mnie wkurzała, ze strach było sie zbliżyć bo... Nie wiedziałem o co w tym chodzi :-D .

Okazało się, ze winny był telewizor babci, na którym nie było niemal nic widać :-D .

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

X-wing był ekstremalnie trudny, dlatego chyba prawie wszyscy grali w niego "uczciwie inaczej" ;). Ogólnie bardziej podobał mi się Tie Fighter - raz że była to pierwsza gra która ujawniła prawdę o soldatesce tzw. Rebelii *spluwa z pogardą*, i pokazała dzielnych pilotów imperialnych w korzystnym świetle, dwa-bo w wersji "CD" dostępna była "wysoka" rozdzielczość 640x480, trzy-lepiej zbalansowany poziom trudności umożliwiał grę "bez wspomagaczy" w odróżnieniu od X-winga.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Hmmm... Nie ma to jak mieć spaloną kartę graficzną. W końcu przeszedłem Wolfensteina 3D!

Od kilku miesięcy gram głównie w Superfroga, Dyna Blaster i Golden Axe na WinUAE, a także Manic Minera i na emulku Spectrumny. Zabieram się też za Wolfensteina 3D w wersji na Pentagona (takie rosyjskie Spectrum będące ciągle w produkcji).

No i w poniedziałek będę miał Amigę!

Link to post
Share on other sites

Panowie, przypomnieliście mi cudowne czasy! Pamiętacie serie Ishar? To był mój pierwszy kontakt z cRPGami. Katowało się też Civi1, Cannon Fodder, Syndicate, Sensible Soccer, Elvire, Joy Joe (nie do odnalezienia!), Warlords (świetna gra imprezowa- swoją turę miało się po 10-15 minutach) i Lotusa II...

 

Currie, dzięki za odnalezienie Fire Force! Też nie pamiętałem jak się ta gra nazywała, a trochę w nią się cykało.

 

Specjaliści może przypomną- jak się nazywała tak gra platformowa w której biegało się ubranym na zielono, brodatym piratem. Walczyło się ze szkieletami i takimi tam, między czasie kupując różne bronie w tawernach umieszczonych na planszy? Gra z lekkim jajem. Katowałem to na A600.

Edited by Caramba
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Poldeck jak i inni zainteresowani tutaj jest w mirę prosty poradnik do popularnego emulatora Amigi:

 

http://www.ppa.pl/artykul-WinUAE.konfiguracja-2_38_755.html

 

A za kickstartami można pogooglować i się znajdą jakieś...

 

Ja w wolnych chwilach pocinam w Ruff'n'Tumble to dopiero platformówka! Choć i tak swoje dzieciństwo spędzałem grając w Settlers'y we dwóch na jednym ekranie... Szkoda, że nie robią już takich gier jak dawniej... Ech...

 

Edyta:

 

Battle Command:

 

Edited by kijek1
Link to post
Share on other sites

Odpaliłem WINUAE, włączyłem pewną grę, poleciała charakterystyczna muzyczka a ojciec z pokoju obok woła:

"Działa Ci młody ta gra?"

"Jaka gra?"

"Cannon Fodder"

 

Chwilę później inna gra (Walker), nawet bez muzyczki tylko jakieś przydźwięki w intrze a ojciec woła znów:

"Myśmy w końcu przeszli tę grę z tym robotem?"

 

Aż się łezka w oku kręci. Byłem mały i siedziałem z ojcem i "cioraliśmy" pospołu w te wszystkie gry...

Link to post
Share on other sites

HE HE

A ktoś pamięta taki komputerek jak ZX81 ??

Oj pamiętam jak namiętnie graliśmy w królestwo :P - taka tekstowa strategia :P

 

A może wiecie jak odpalić np pierwszych settlersów pod XPkiem ??

Coś szaleje z trybami graficznymi i tylko restart kompa pomaga....

dwójka też..

Edited by ratman1809
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...