Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Invalid shell version for cshell.dll . DLL version is 1, current version is 3."

 

Ktoś rozumie co to znaczy? Wyskakuje przy próbie odpalenia Blooda 2...

System Vista Home Basic.

Radeon Xpress1100.

Zainstalowany DirectX10.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

A może cofniemy się do czasów kiedy to 8 bitowe sprzęty panowały?

Jestem w posiadaniu dwóch egzemplarzy ZX Spectrum, jeden (oryginalnie) ma aż 48 kB RAMu :)... a jakie przeboje na nich były. Pamięta ktoś takie hity jak Lode Runner, Khight Lore, Saboteur i... wiele innych? 8)

 

Jeszcze kilka lat temu potrafiliśmy z kumplem odpalić sprzęt, czekać do 5 minut w oczekiwaniu na załadowanie aplikacji z taśmy magnetofonowej do pamięci... to były czasy :D

 

A za czasów posiadania procka 80386 i grafiki, która potrafiła obsłużyć do 256 kolorów panowały produkty firmy Accolade (sportowe), platformówki Prehistoryk, Blues Brothers czy osławiony fps Wolfenstein 3D.

 

Pozdrawiam maniaków abadonware i starych ,niezapomnianych "kompów".

Link to post
Share on other sites

Hmmm, tak się dopiszę. Zatracałem się kiedyś w pewnej grze na mojej cudownej Amidze 600 - dziki zachód, byłeś poszukiwaczem złota. Startowałeś z jakąś tam ilością kasy, mogłeś za to kupić różne rzeczy w miasteczku. Na wstępie zawsze kupowało się wędkę, zeby mieć co jeść i sitko do poszukiwania złota, dzięki któremu mogłeś robić dalsze zakupy. Dalej mogłeś kupić np. osiołka do wożenia wiekszej ilości towaru albo zwyczajnie natrąbić się w saloonie... Z rzeczy które jeszcze pamiętam - warto było kupić rewolwer, bo czasem jak wracałeś ze złotem do miata, to mogłeś zostać napadniętym... A łowienie rybek polegało na przesuwaniu haczyka w górę lub w dół i łapanie przepływających rybek.

 

Jakby mnie ktoś poratował tytułem... :)

 

 

No i inna Amigowa gra, która mnie pochłonęła to "Walker". Niestety był na dwóch dyskietkach, a drugą miałem skaszanioną :( Tak więc po bodaj trzecim levelu zabawa się dla mnie kończyła...

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

A może cofniemy się do czasów kiedy to 8 bitowe sprzęty panowały?

Jestem w posiadaniu dwóch egzemplarzy ZX Spectrum, jeden (oryginalnie) ma aż 48 kB RAMu :)... a jakie przeboje na nich były. Pamięta ktoś takie hity jak Lode Runner, Khight Lore, Saboteur i... wiele innych? 8)

[...]

A za czasów posiadania procka 80386 i grafiki, która potrafiła obsłużyć do 256 kolorów panowały produkty firmy Accolade (sportowe), platformówki Prehistoryk, Blues Brothers czy osławiony fps Wolfenstein 3D.

 

Pozdrawiam maniaków abadonware i starych ,niezapomnianych "kompów".

Saboteur, Knight Lore... ach to były czasy.

Swojego czasu mój Timex (takie ciutkę lepsze ZX Spectrum) miał AŻ 128k pamięci i dobudowany moduł umożliwiający grać ówczesny odpowiednik 'midi'.

 

Prehistorik - pierwsza giera ja PC jaką widziałem - na herkulesie jeszcze.

 

Najwięcej czasu to marnowałem przy tytułach:

Bubble Bobble (i to jeszcze w 1999 roku), Rampage, Dizzy, Monty, Montezuma - pewnie było więcej, ale to pamiętam.

Potem przeskok na PC i zaczęły się bardziej znane tytuły:

Prehistorik 1 i 2, Civilisation, Another World, Eye of the Beholder (przechodzę je sobie co parę lat jak mnie wena najdzie), Stunsts, Metal Mutant, Woldenstein 3D... dużo tego było :).

 

Teraz na każdej maszynie z jaką mam styk, instaluję dosbox'a i pinball fantasies :D

 

Trochę z innej beczki - czy wiecie że?

Pierwszym szuterem FPP nie był wcale Wolfenstein?

Na spectruma, była gierka o tytule Total Eclipse - FPP, można było patrzeć góra/dół i strzelało się do różnych rzeczy.

Był jeszcze jeden podobny tytuł, chodziło się po zamczysku... ale nie pamiętam już o co biegało w nim.

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

W civa jedyneczke tne sobie czasem dla relaksu. Ostatnio to jak pisałem magisterkę (czyli kilka tygodni temu) dla relaksu bo nie moglem już zdzierżyć teog co ja tam pisze a termin goni. Dwójeczka też często gości na mym monitorze. Ufo: EU i cała masa innych fajnych gierek. No i czasem odpale sobie river ride'a ale bez joja powyzej 15 lewelu nie dojde. Na Atari 2600 (taka konsolka a w zasadzie jej klon) dochodziłem powyzej 50 któregoś lewelu.

Link to post
Share on other sites

Cholera, wspomnienia wróciły :D To jeszcze jedno pytanie, tym razem mniej szczegółów pamiętam...

 

"Strzelanka", idziesz od lewej do prawej super-hiper komandosem. Przed każdą misją wybierasz broń - pamiętam że na bank była eMka, AKM i M60. Do tego kilka innych giwer. Można było strzelać albo na wprost, albo przed siebie i w górę pod kątem 45 stopni. Można było wślizgnąć się np. do namiotów i znudzonemu śpiącemu wartownikowi poderżnąć gardło (pojawiała się wtedy fajna animacja w zbliżeniu :D ). To też była jedna z moich ulubionych gierek na Amidze :D

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

Cholera, wspomnienia wróciły :D To jeszcze jedno pytanie, tym razem mniej szczegółów pamiętam...

 

"Strzelanka", idziesz od lewej do prawej super-hiper komandosem. Przed każdą misją wybierasz broń - pamiętam że na bank była eMka, AKM i M60. Do tego kilka innych giwer. Można było strzelać albo na wprost, albo przed siebie i w górę pod kątem 45 stopni. Można było wślizgnąć się np. do namiotów i znudzonemu śpiącemu wartownikowi poderżnąć gardło (pojawiała się wtedy fajna animacja w zbliżeniu :D ). To też była jedna z moich ulubionych gierek na Amidze :D

Fire Force. Było się takim komandosem fok i na każde zadanie miało się kilka minut czasu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...