Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zapewne temat był wałkowany w ch.. razy i jak zobaczy to jakiś moderator to się wkur.. ale Ci odpowiem..

 

P&J bierze replikę od A&K wyjmuje GB wkłada do niego "bore-up", sprężynę w starszych modelach było to chyba M120 teraz wkładają M130 jednak słyszałem też o tym że wkładali M140 jednak są to sprężyny słabe jakościowo tak jak i to ich BU jedyną rzeczą na plus tego tuningu jest mocny silnik na neodymowych magnesach najprawdopodobniej od CM jednak JG od 3 GEN wkłada takie same i jedyne co je różni to naklejka..

 

Jeśli z repliką nie chcesz nic robić to bierz P&J oddaj do dobrego serwisanta on ją magicznym sposobem uszczelni, ustawi zębatki i masz dobrą replikę jednak daleko jej będzie do repliki wyborowej..

 

Ale jeśli myślisz o tuningu i między A&K a P&J będziesz miał znaczącą różnice cenową bierz A&K bo i tak musisz wsadzić BU dobrej firmy a silnik tego typu można kupić już za 30zł

Link to post
Share on other sites

Mówię serio, mam 20mm wkładkę w tłoku, dodatkowo został odciążony i wraz z wkładką waży 14g :icon_wink: I sprężyna jest praktycznie nowa, nie ma jeszcze 1k przebiegu.

 

Jak będziesz miał okazję, to sprawdź na innej sprężynie. Na forum już się pojawiały opinie, że element robi w gruncie rzeczy tylko 3 sprężyny, które potem wsadza w różne opakowania...

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz miał okazję, to sprawdź na innej sprężynie. Na forum już się pojawiały opinie, że element robi w gruncie rzeczy tylko 3 sprężyny, które potem wsadza w różne opakowania...

Jak będę miał czas to sprawdzę, bardzo możliwe ;)

Aż dziwne że sprężyna z 20mm wkładką i prowadnicą się mieści w tłoku..

To w końcu long, do tego Element idzie inną drogą niż Guarder - mało zwojów i grubszy drut.
Link to post
Share on other sites

Może i jest dłuższy, ale nie chodzi tutaj o długość. Tu chodzi o długość maksymalnie ściśniętej sprężyny (ilość zwojów X grubość drutu), co w Elemencie jest dostatecznie małe aby mogła się schować w tłoku wraz z wkładką i prowadnicą.

 

Nie mogę edytować.

 

Czy ktoś z posiadaczy zębatek SHS do sr25 mógłby dokładnie sfotografować zębatkę tłokową i zamieścić zdjęcia w tym temacie albo wysłać do mnie na PW? Byłbym bardzo wdzięczny :icon_wink:

Chcę zamontować talerz z 19 zębami do zębatek 100:300, a może ktoś już tego próbował i chciałby się podzielić opinią o takim zestawie?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie... Zębatka tłokowa do sr25 jest skręcona na 3 śrubki, a większość zębatek o przełożeniu o jakim mówisz lub podobnym jest zmontowana "na wcisk" bolcami (no a w każdym razie ja nie widziałem porządnych zębatek tego typu tak zmontowanych żeby pasowały, także może się mylę). Musiałbyś robić nowe otwory, a do tego potrzeba precyzji, żeby nie zwichrować zębatki, bo będziesz mieć beznadziejną kulturę pracy, lub po prostu zniszczysz je. Kiedyś w specshopie były zębatki Element 300% torque, w których zębatka tłokowa była zmontowana trzema śrubkami tak jak ta do sr25, może by się udało jeszcze gdzieś je znaleźć, ale to Element... Osobiście nie zaufałbym tej firmie...

Edited by iamay
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zuber - mylisz się. 640fps na stockowym szkielecie i strzela nadal

 

Nie wykluczam, ale dla komfortu psychicznego wolałbym przynajmniej wzmocnić stockowy szkielet.

 

Prosił bym o spis części.

Z góry dziękuję.

 

Jest to dział techniczny, dla użytkowników o pewnym poziomie wiedzy i samodzielności, więc nie licz na podanie wyników na tacy. Na dole tematu masz szukajkę, wystarczy wpisać odpowiednie frazy. Poza tym, 84 strony to nie jest potworna ilość, snajper powinien być cierpliwy, więc potraktuj czytanie jako trening.

Link to post
Share on other sites

Moje SR ostatnio odmówiło współpracy - pierwszy raz pod względem mechanicznym od momentu kupna w 2008 roku.

 

Poleciała zębatka środkowa. Jej kres nadszedł po przebiegu około 30 000 strzałów na sprężynie SP140 od Guardera oraz około 10 000 strzałów na sprężynie SP150 tej samej firmy. Replika używana wyłącznie w trybie półautomatycznym.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym to zobaczyć. Mówisz z doświadczenia, tzn. robiłeś taki tuning w SRce i otrzymałeś takie wyniki czy sobie to z palca wyssałeś?

 

Sądząc po wypowiedziach z przed 2-3 stron, kolega raczej wyssał.

 

Wiem że 550 na 160 to nie problem :icon_wink:

Ale 620-630 to raczej fantazja :icon_wink: chyba że na kulkach 0,12 :icon_smile:

 

Tyle a nawet trochę więcej da się wyciągnąć na sp170, czyli realne 630-max 650fps (poldeck wyciągnął chyba pod 700, na pewno 666fps miał), w dobrze złożonym g&p (może CA z tym drugim styczności nie miałem), na dobrym BU systemy/guardera, z bardzo dobrą dyszą i szczelnym połączeniem dysza-gumka i gumka komora.

 

Ale kolega zasugerował, że zostawi stockowy BU, więc powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie pytanie ale wykonanie ktorej repliki A&K czy PJ stoi na wyzszym poziomie ?

W jaki sposob wewnetrznie zostala zmodyfikowana ?

Skoro rozni je silnik to na korzysc ktorej repliki ?

AK ma juz borka ?

Jestem zwolennikiem nowych rzeczy :icon_smile: a co do mocy to SP160 z dobrym uszczelnieniem i sadze ze nie powinno byc problemu z uzyskaniem takiej mocy.

 

 

Łoł, 3 tygodnie temu nie wiedziałeś czym się różnią dwie sr-25 od różnych producentów, ani wnioskuję, że nie miałeś żadnej, a teraz jesteś specem od tuningu sr-25. Pozazdrościć...(trolololo)

 

Tak jak u mnie. 160tka guardera i ~620fps +- 5-6fps. To samo mialem w L96A1 , 160tka i 630fps.

 

Co za zbieg okoliczności! Każdy ma te same fps'y na M160! I tak przy okazji aegowa sprężyna i sprężyna do snajperek, to dwie różne sprężyny...(trololololo)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...