Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Sprawdzałem i od FALa i od M14 ^^

W przypadku magów ASG, tak jak mówi Choisen, z wyciągnięciem ich z ładownicy może być drobny problem bo są krótsze od oryginałów, ale mag-pul to magiczny wynalazek ;-)

Edited by Jurgen
Link to post
Share on other sites
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ja mam magi do M16 w ładownicach od G3 i wyciągam je w rękawiczkach BW bez magpulli beż żadnych problemów. :)

 

Natomiast nurtuje mnie inny problem. Ja powinno się nosić pas?

Czy ma być on rozchełstany z przodu jak u tego pana http://awr.one.pl/images/sprzet/oporz/s95khs.jpg ?

czy może raczej spięty na tyle krótko, żeby oba końce pasa z dziurkami nachodziły na siebie? (dodam, że w większości pasów jest taka tasiemka z jednej strony na końcu i poniekąd, żeby było dobrze, to drugi koniec pasa musi się wsunąć pod tą tasiemkę.

 

Przyznam szczerze, że jak widzę na kimś takie rozflejane wiszące oporządzenie (jak u pana z obrazka) to ciary po mnie chodzą :)

 

Any ideas?

Link to post
Share on other sites

Generalnie pas nie może mieć właśnie luzu,powinien być spięty na tyle dobrze by oporządzenie na pasie nie wisiało Tobie w okolicach przyrodzenia ;)

 

Mam na myśli tutaj dopasowanie pasa do swojego obwodu w pasie.

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jakieś namiary na podwójne ładownice do G36 w systemie S95?

Ronin w swoim artykule wspomina o produkcie KHS, ale jakoś nie mgę go namierzyć. Te które znalazłem i nie były Mil-Teciem nie miały podanego producenta i nieco błądzę.

Link to post
Share on other sites

http://www.rangershop.pl/product-pol-3652-...-flecktarn.html

 

Według zdjęcia jest to KHS - wersja z regulacją, szybka. Nie wiem jednak co przyśle rangershop, dlatego zalecam ostrożność ;).

 

Poza tym:

 

http://www.sierra-313.de/shop/product_info...azintasche.html

 

Bezpośrednio od producenta (KHS po rozpadzie zmienił nazwę na sierra313). Ładownica powyżej jest w nowszym systemie montażowym, współpracującym jednak z S95.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ładownice z rangera: http://www.rangershop.pl/product-pol-3652-...-flecktarn.html

Otrzymałem produkt Heima

 

Z lampą:

dsc02716tck.th.jpg

Bez:

dsc02718m.th.jpg

Otwarta:

dsc02711h.th.jpg

Wnętrze:

dsc02712f.th.jpg

 

 

Materiał wygląda na cordurę ale wydaje się być cieńsza niż kontraktowa, dodatkowo różni się trochę odcieniem. Użyto innego tworzywa do uszczelnienia ładownicy - tu jest zastosowane przeźroczyste, lekko błyszczące coś.

Jeżeli chodzi o szycie - lamówka i taśmy poliamidowe, szwy porządne, nic się nie pruje ani nie ma odstających nitek. Mocowanie do pasa za pomocą spinki przechodzącej przez taśmę. Niestety taśma nie przylega ściśle do ładownicy przez co mocowanie nie jest stabilne - ładownica trochę się buja i odchyla. Nie jest sztywna przez co wkładanie magazynków z powrotem może być trudne. Magazynek ma sporo miejsca (mógłby mieć mniej chociaż nie jest źle), szybko się go wyjmuje jednak mógłby bardziej wystawać - bez wkładki na dole korzystanie z ładownicy nie będzie przyjemne. Szczególnie biorąc pod uwagę, że magazynki airsoftowe są krótsze.

Ładownice na zdjęciach posiadam od marca, raczej nie były oszczędzane ale nie widać uszkodzeń. Przyszły z rangera już po pięciu miesiącach co uważam za sukces. :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

W mehleru masz już 3 ładownice ktorych nie masz w splitterze natomiast splitter jest o wiele lżejszy niż mehler (jeśli będzie pełne opancerzenie). Tak z tymi kamizelkami można nosić s95 lecz: w mehlerze będziesz miał problemy z dostaniem się do "naddupnika" bo jednak ta kamizelka troszkę krępuje ruchy i też noszenie s95 z mehlerem jest ... no jak by to powiedzieć akontraktowe ;) Więcej info znajdziesz w poszczególnych tematach tego działu.

Link to post
Share on other sites

Exodus było!

Splitter wychodzi z użycia, na niego wrzucasz szelki oporządzeniowe.

Mehler to ciężka kamizelka [oczywiście zakładając, że mamy oryginalne wkłady bądź ich wagowy ekwiwalent] do walk w mieście, krótkich patroli, posiada już 3 podwójne ładownice oraz panele z zaczepami S95.

Zatem jest bardziej funkcjonalna, ponadto jest wykonana z trwalszych materiałów niż starsza Splitterschutzweste.

 

Na zwykłe jebanki wywalasz "wnętrzności" i gitara gra. Jeśli chodzi o reko to jest to jedna z wielu opcji na "rekonstrukcyjnym drzewie oporządzenia"

 

Sledzik ubiegłeś mnie :mrgreen:

 

p.s Jeśli koleś wywali "flaczki" z mehlera to automatycznie kamizelka stanie się bardziej elastyczna i nie będzie już tak mocno krępować ruchów.

Edited by Julas
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...