Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Myślę, że nie chodzi tutaj o zbyt mocne skręcenie tylko właśnie o brak tej uszczelki. Zastanawia mnie, dlaczego to tak zostało rozwiązane i czy tylko ja mam z tym takie problemy. Dodam, że na wszystkich trzech magazynkach mam ten sam problem.

Mam jeszcze prośbę. Czy mógłby ktoś wrzucić manuala do wersji aics, bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć. Dzięki

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Niedługo stanę się posiadaczem repliki m40 firmy tanaka. Do tego precka i inne części, ale pojawia się problem. W karabinie będę miał koło 580fps i przydałyby się kulki 0.36g.

 

Czy możecie polecić jakieś dobre kulki ?

 

Z wagi ciężkiej są tylko pestki 0.35g (których nie kupie bigdy) i PJ czarne 0.36g.

 

Czy ktoś używał tych drugich ? Warto je kupić?

 

Jeśli nie te to wtedy jakie kulki 0.3g ? Marushiny? Blastery ?

 

 

Czy jest jakaś różnica pomiędzy green gazami poza naklejkami na opakowaniu ? (wim, że hfc 134a jest słabszy, ale czy inne gazy różnią się pomiędz sobą ?

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

PJ czarne 0.36g.

 

Czy ktoś używał tych drugich ? Warto je kupić?

 

Używałem 0.3 i 0.28 PJ , przy 490 fps , śmigały pięknie , nigdy nie miałem zacinki ani podwójnej qulki , sprawdzane na gumkach guardera , systemie i czerwonym madbullu , na stokowej lufie oraz na deepfire 590 mm , w sumie wystrzeliłem 6000 0.28 i 2000 0.3.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli mogę dodać coś do tego testu powtarzalności...

 

Na STOCKOWYM karabinie nie ma zbyt dużej rozbieżności w FPSach..

Ja miałem w M700 Tanaki około 5 fps różnicy między 1 a 10 kulką.

Podczas 1 strzału zawsze jest niepewny wynik szczególnie gdy od razu po nabiciu magazynka strzelasz - gaz nie zdąży się "uspokoić" i nie ma wyraźnej różnicy faz (gaz-ciecz), dlatego wynik jest "rozchwiany". Potem jakoś to idzie.

Najlepiej poczekać ok 5-6 minut między strzałami :)

 

Natomiast jeśli tuningujemy gaziaka - mamy nieporównywalne straty między strzałami w ciśnieniu.

W mojej "lekko" stuningowanej tanace miałem takie wyniki (z pamięci podaję, to było jakieś 2 lata temu):

630

610

590

580

570

540

520

470

420

 

na kulkach 0.20 HU na zero.

 

Na mocniejszym tuningu to jest totalna magia - czasami gazu w magazynku nie wystarcza na ostatnią kulkę :)

 

Podsumowując:

Jeśli chcesz używać stockowego gaziaka - nie ma problemu z powtarzalnością (kup dobry hopup).

Jeśli chcesz tuningować - kombinujesz naprawdę ostro. Ja sobie poradziłem w zupełnie inny sposób, no ale mam możliwości :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dzisiaj po strzelance około 13-stej przeprowadziłem kolejny test przy niskiej temperaturze ( -1 stopień celsjusza). Wyniki zamieszczę dopiero we wtorek bo zaraz wyjeżdżam ale jest spadek prędkości...

Ciekawe kto zgadnie ile fpsów ma kulka 0,20g a ile 0,30g przy takich warunkach... :wink:

 

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sprawiłem sobie Tanakę.

Objawy:

Zasięg absurdalnie mały - Glock 34 niesie porównywalnie (350 fps)

Skupienie nie istnieje, każda kulka leci w inną stronę. Na 20 m z Glocka trafiam 90% strzałów (cel 1x1 m) z Tanaki hmm... 10%

Moc, przy zerowym hopie 400-420 fps, było już ponad 500 po wystrzeleniu 40 kulek, po świeżym nabiciu z nowej butli moc spadła do 350 i rosłą do wspomnianych 400.

Hop zdaje się w ogóle nie reagować (co jednak ma sens przy dużej zmianie mocy przy każdym strzale). Jednakowoż, kulki lecące : prosto, prosto w dół, prosto w górę,

ostro w lewo, ostro w prawo i prosto, ale po pięknej spirali (nie koniecznie w tej kolejności), sugerują raczej losowe działania hop'u.

Lufa jest czysta. Strzały w warunkach domowych (tj. strzelanie przez otwarte okno t>=15*C).

Kulki Blaster .20, .25, .28, .30

 

Pytanie, co robię źle?

 

Mały update. Po wspomnianych swóch magazynkach replika zaczyna strzelać mocno i w miarę równo. Wszystko powyższe znika.

Hipoteza: gaz zaraz po nabiciu ma zbyt wysokie ciśnienie aby zawór mógł otworzyć się odpowiednio mocno/długo.

Czy ktoś się może z czymś podobnym spotkał?

Edited by Cien
Link to post
Share on other sites

miałem to samo w m700 kjw

po dokręceniu tej sprężyny w bolcie wszystko wraca do normy, ale postaraj się ją mocno dokręcić bo inaczej znów będzie się luzować

a te wahania fps nie mogą usprawiedliwiać tak dziwnego działania Hu

może podkręcać za bardzo lub za słabo ale nie na boki

sprawdź czy gumka się nie przekręciła...

pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nie powiem że mnie też kręci ta Tanaka.

Boje się tylko tch opisów ze stratą mocy.

Co forum to inaczej.

Jedni piszą, że na 50 metrach celując w słupek wysokiego napięcia trafiają 3/10 a to nie jest zbytnio zachęcające.

Tutaj zaś czytając bardziej mnie to nastawia do Tanaki :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...