Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Siła potrzebna do naciągniecia sprężyny m210


Recommended Posts

Odradzam. Musiałbyś mieć naprawde konkretną posture. Ja jestem jaki jestem 70 kg i 178 cm wzrostu więc raczej szczupły i wziąłem M170. Bo nawet na M190 przy kilku/nastu szybkich strzałach nie byłem w stanie już potem w pozycji lezącej naciągnąć. Co do M210 to wsadzilem ją na chwile (z troską o pare stockowych części na chwile tlyko) i powiem że ledwo ledwo. W pozycji lezacej to było naprawde uciążliwe. Trwało tyle ze na oko z gaziaka by się dało wystrzelić z 3/4 kulki a ja dopiero miałem naciągniętego bolta. Jest to naprawde dla kogoś kto jest bardzo silny i raczej nie bedzie strzelał na lezaka tlyko na stojąco. No ale wtedy to się mija z celem bo na stojąco czy kucajaco o wiele trudniej trafić. Takze polecam max M190

Link to post
Share on other sites

m170 w stosunku do stocka, jest trudniejsza do naciągnięcia gdzieś tak o 40-50%. Do naciągnięcia M190 trzeba włożyć niemal dwukrotnie więcej siły i np. w mojej (76 kg, 178 cm, regularnie ćwiczący na siłowni) jest niemal niemożliwa do przeładowania w pozycji lezącej. Z tego co słyszałem to przeładowywanie M210 dla przeciętnego człowieka jest albo zupełnie nie możliwe, ewentualnie przypomina lądowanie kuszy albo skomplikowanych technik opierania karabinu o podłoże i przeładowywania nogą.

Link to post
Share on other sites

Ej koledzy, nie do końca dowierzam. Mam 170, nie bardzo chyba ubitą bo 560fps mam i problemów z przeładowaniem absolutnie nie mam najmniejszych... Wymienie jeszcze kilka elementów i zamontuje może 190 po wakacjach to sie podziele wrażeniami ale wątpie aby było to skrajnie trudne... Gwoli wyjaśnienia 53kg przy 158cm wzrostu, nie chodzi na siłownie.

Link to post
Share on other sites

:wink: a co chodzisz na strzelanki gdzie oddasz jeden strzał? Dam przykład jakaś jebanka leta wkoło pełno osób i musisz praktycznie całego maga wystrzelić bardzo szybko. Gwarantuje Ci że po paru/nastu szybkich strzałach padniesz i nie bedziesz miałsiły zeby znowu naciągnąc. Mówimy o naciaganiu noga M210. No ale nie każdy waży 100 kg i ma taką budowe że nie sprawia mu to problemu.

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej jest to rodzaj siłowni :) A na serio to powiem z doświadczenia jeśli daje się rade naciągną ja z niezbyt dużym problemem to fakt ze po kilku kulkach ręka będzie chciała nam odpaść ale co kolejne strzelanki ilość wystrzelonych kulek jednym ciągiem będzie się zwiększać a jak nie to czas iść na siłownie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

tak sie wtrace, to o jakiego producenta chodzi w tej rozmowie, po przeczytaniu tematu stwierdzam ze wszyskie np 170 sa takie same :) a co nie jest do konca prawda.

 

Przyklad kiedys mialem SWD Atoz i zamowntowana sprezyne Prometeusza 190 - wynik na chronometrze jakies 580 fps, potem sobie ona pekla i zanabylem 170 guardera i na chrono pokazalo sie 600-610 fps i byla ROZNICA w naciaganiu, Guarder byl odczuwalnie ciezszy do naciagania :)

Link to post
Share on other sites

:wink: a co chodzisz na strzelanki gdzie oddasz jeden strzał? Dam przykład jakaś jebanka leta wkoło pełno osób i musisz praktycznie całego maga wystrzelić bardzo szybko. Gwarantuje Ci że po paru/nastu szybkich strzałach padniesz i nie bedziesz miałsiły zeby znowu naciągnąc. Mówimy o naciaganiu noga M210. No ale nie każdy waży 100 kg i ma taką budowe że nie sprawia mu to problemu.

 

wniosek jest taki że skoro te kilka osób cię wykryło (przy tej sprężynie zakładam że parasz się snajperstwem) to jesteś niewłaściwym człowiekiem, w złym miejscu i o złym czasie. ;)

 

Co do mnie: SP190 z Laylaxa, na stojąco bez problemów, na leżąco z oporami ale nie jakimiś potwornymi. 180cm wzrostu, 70 kilo wagi (czyli raczej leszcz :) )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...