Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

podsumuję, jeżeli coś źle napiszę to poprawcie mnie (większość z tego co napiszę to wynik oglądania zdjęć, więc mogę się mylić):

 

Głowa: PASGT, pokrowiec, cat eyes, gogle ESS, mount, żuraw PVS rhino mount, AN/PVS-7 (wydaje mi się również, że widziałem zdjęcia na których mieli stroboskopy MS-2000(M) - jeżeli się mylę to poprawcie)

 

Tłów: IBA+ładownice (nie mam pojęcia jakie ładownice ani ile więc może ktoś napisze dokładnie co noszono na IBA), czasami IBA+LBV+pas LC2 - na pasie 2 manierki, nadupnik, 2 ładownice na 3 magi, saperka "łamana" w dwóch miejscach (przy rączce i łyżce) nazwy nie znam ale łatwo znaleźć w sieci w różnych sklepach, bagnet m9.

 

Plecak: cfp90, patrol pack w molle II i ktoś tu napisał, że Alice choć co do tego nie jestem przekonany (nie widziałem na zdjęciach)

 

Nogi: leg extender, bianchi m12, torba na maskę i maska m40, nakolanniki ALTA bijan's, buty - jungle, belleville 790, o innych nie wiem ale z pewnością było tego więcej

 

mundur: woodland albo three colour

Edited by MwMichal
Link to post
Share on other sites

No z większością trafiłeś, wprowadzę małą korektę

 

Do głowy możemy dodać ACHa

 

Do tułowia FLC i masę różnorakich chestrigów, ładownice przeróżnej marki od nie/kontraktowych z SDS do Tactical Tailor i SpecOpsa.

Mało kto nosił klocek M9, zazwyczaj jakiś multi-tool wspierany folderem

 

Plecak, patrol pack i assault z MOLLE II jak najbardziej osobiście nie spotkałem się z cfp90 i alicjowym.

 

Nogi jeżeli chodzi o panele udowe to tak samo jak w przypadku ładownic, kto co w sklepie zobaczył i pomyślał że mu się przyda to kupił.

 

Co do butów, klasyczne desert bootsy na bieżniku panama a jeżeli chodzi o bellki, to najlepiej rozwiewa wątpliwości: http://www.bellevilleshoe.com/stylesall.php?categ=1 i ich odpowiedniki u innych producentów oraz zakupy prywatne np batesy M6 desert

 

Mundur: BDU, DCU w mniejszym odsteku CCU i RAIDy

Link to post
Share on other sites

Plecak, patrol pack i assault z MOLLE II jak najbardziej osobiście nie spotkałem się z cfp90 i alicjowym.

 

cfp90 na 100% był używany przez kilku żołnierzy w Kuwejcie, natomiast co do Alice to też mam wątpliwości no ale Sokół w poście 8 twierdzi, że były więc trzeba to ustalić żeby nikogo w błąd nie wprowadzić :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Do tułowia FLC

 

 

przeglądałem zdjęcia US Army z 2002-2004 i nigdzie nie zauważyłem FLC (zaznaczam, że były to zdjęcia z Kuwejtu i Iraku). Mieli na sobie jednie IBA z LBV lub IBA z ładownicami molle II. Więc rodzi się pytanie czy FLC było na pewno używane przez armię czy może raczej przez marines czy innych nadludzi z super jednostek:P.

Link to post
Share on other sites

Co do FLC MOLLE II to polecam:

 

Ogólny pllik:

http://www.baesystems.com/BAEProd/groups/p..._indv_molle.pdf

 

"Instrukcja" systemu MOLLE (Modular Lightweight Load-Carrying Equipment) - jak ktoś jeszcze jeszcze nie widział, a uważam to za podstawę dla początkujących ludzi zajmujących się US Army:

 

http://www.campingsurvivalgearreviews.com/...are_and_use.pdf

 

;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Raczej sprowadzało się to do prywatnego zakupu ale i tak rzadko kto ją nosił nawet jeżeli mu przysługiwała, oczywiście nie opieram tej wiedzy o całą Armię a o jeden batalion więc tym się nie sugeruj :D

 

112rx.th.jpg

Safariland 6004?

Edited by Wzorek
Link to post
Share on other sites

Wzorek, twoje rozumowanie wydaje się być poprawne, ponieważ 82 powietrzno - desantowa w Kuwejcie też prawie bez kabur biegała ew. jeśli ktoś coś miał to już u drugiej osoby się to rzadko powtarzało - każdy biegał w tym co mu pasowało (oczywiście najczęściej spotykaną kaburą jest tam bianchi m12, ale jakoś nie mogę się do niej przekonać + jej cena nie należy do najniższych, za tą sumę mogę mieć coś wygodniejszego i nowocześniejszego).

 

 

P.S.Cena safarilanda mnie zabiła, nie ma ktoś używki na sprzedaż? :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...