Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na większość pytań potrafię sam sobie odpowiedzieć ale niektórych rzeczy po prostu nie wiem, chodzi bardziej o zwykłego żołnierza piechoty ze zwykłej jednostki.

 

Hełm: PASGT + pokrowiec + cat's eye

Mundur: BDU

Kamizelka: IBA + FLC(?) + komplet ładownic (właściwie jak z ładownicami ? brali tyle ile ich potrzebowali czy to wszystko było określone ?)

Plecak: Patrol Pack

Ochraniacze: Bijan's jeśli się nie mylę

Buty: Jungle boots(?)

 

W woodlandzie wszystko.

Edited by Wzorek
Link to post
Share on other sites

Najprościej wyszukaj sobie zdjęcie jakiegoś wojaka z tego okresu i z kompletuj sobie takie graty. Foty masz na militaryphotos.net. Co do zwykłego żołnierza to ilość ładownic jest z góry określona, większą swobodą w doborze mają siły specjalne. Plecak to alice, molle i cfp90, z mniejszych to 3day pack. W tym okresie Jungle jeżeli już to tylko czarne lub ewentualnie pustynne, lub odpowiednie do klimatu(pogoda). Reszta jest jak na mój gust ok.

Link to post
Share on other sites

Górne ładownice to standardowa, ładownica molle. Na dole kamizelki ma przypiętą ładownice do saw-a 100 lub 200, albo jest to pokrowiec na manierke z wywaloną na wierzch klapką(jakoś dziwnie to widać na ty6ch zdjęciach). Tych ładownic masz po dwie, przynajmniej ja tak wiedze.

Edited by Sokół
Link to post
Share on other sites

Jeśli mówimy o żołnierzu nazwiskiem Stepp to ma on przypięte do swojego Interceptora ładownice na 3 magazynki do AR produkcji firmy Tactical Tailor.

Ten model:

http://www.tacticaltailor.com/ProductImage...ont_350x350.jpg

Prócz tego ma też przypiętą ładownice standardową od zestawu MOLLE II w woodland - na 100 nabojową skrzynkę do SAW (M249). Reszty możemy się domyślać raczej niż mówić z pewnością.

Samego interceptora - i to jest ciekawe ma zmodyfikowanego za pomocą zestawu klamer, również firmy Tactical Tailor, widocznego, o tu:

 

http://www.tacticaltailor.com/images/produ...erceptor_md.jpg

 

Na plecach Camelback Ambush lub MULE względnie HAWG (miarkuję po szelkach) w Desert 3c, na łbie MSA MICH w takimż pokrowcu i gogle ESS NVG.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Sorry, że odgrzewam kotleta, ale na dolnym organizuje się strzelanie w którym ma występować brać armijna z okresu 90-99.

Moje pytanko brzmi co oni dokładnie nosili:

tu pisałem op. do 2003 r. ale kryteria się zmieniły i nie jestem do końca co miałoby wypaść. Czy mich/ach zostanie i czy molle było wprowadzone przed 99?

Umundurowanie

- spodnie BDU woodland lub DCU tricolor

- kurtka BDU woodland lub DCU tricolor

- Nakrycie głowy:

a. beret Usarmy czarny z flashem

b. Hełm MICH/ACH, lub starszy PASGT (?)

c. kapelusz Boonie hat w woodzie lub tricolorze

d. patrolówka

 

- oporządzenie:

a. system ALICE

b. system IIFS

c. system MOLLE(IBA?, FLC?)

d. przeciwodłamkowa Pasgt(?)

Wszystko olive/woodland

Obuwie: jungle pustynia/czarne (?)

Pozdrawiam Wojtek ;)

Edited by łosiu
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

W ALICE nie było żadnego IFAK. Duża apteczka ogólnoarmijna, w praktyce wykorzystywana była masowo jedynie przez korpus piechoty morskiej, a żołnierze mieli przy sobie jedynie opatrunki osobiste w prostym medicalu od ALICE - tak przynajmniej było około roku 2000, jak było na początku op. w Afganistanie i Iraku to już nie wiem.

A co do FAK czyli zawartości dużej apteczki od ALICE, to było kilka (kilkanaście) różnych zestawów, których zawartość zależała między innymi od strefy klimatycznej, rodzaju działań itd.

Link to post
Share on other sites

Gra słów ?

fak.th.jpg

 

Znalazł już to co mnie interesowało, ten co wkleiłem go wyżej był używany do 2005 wyparty IFAKiem na kablu. Była jedna próba zmodyfikowania go jednak przyniosła więcej szkód niż pożytku (6545-01-400-3397) i to chyba tyle na ten temat.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W ALICE nie było żadnego IFAK. Duża apteczka ogólnoarmijna, w praktyce wykorzystywana była masowo jedynie przez korpus piechoty morskiej, a żołnierze mieli przy sobie jedynie opatrunki osobiste w prostym medicalu od ALICE - tak przynajmniej było około roku 2000, jak było na początku op. w Afganistanie i Iraku to już nie wiem.

A co do FAK czyli zawartości dużej apteczki od ALICE, to było kilka (kilkanaście) różnych zestawów, których zawartość zależała między innymi od strefy klimatycznej, rodzaju działań itd.

 

Miałem 3 FAK-i jak to nazwałeś w systemie alice te używane przez USMC. I w sumie wszędzie na biciach i nadrukach tytułowane były jako FIRST AID KIT, INDIVIDUAL czyli jednak jest to IFAK albo jak kto woli FAKI

Link to post
Share on other sites

Miałem 3 FAK-i jak to nazwałeś w systemie alice te używane przez USMC. I w sumie wszędzie na biciach i nadrukach tytułowane były jako FIRST AID KIT, INDIVIDUAL czyli jednak jest to IFAK albo jak kto woli FAKI

Nie do końca jest tak jak mówisz i nie jak kto woli tylko FAK,I...

 

Kolego:

 

IFAK - IMPROVED First-Aid Kit, NSN 6545-01-530-0929 - używane przez US Army

FAKI - First-Aid Kit, INDIVIDUAL, NSN 6545-07-000-0762 - używane przez USMC

 

Także nie nazywaj starego FAKI IFAK'iem bo jest to błąd.

Link to post
Share on other sites

Do rekonstrukcji jak najbardziej, jeżeli ktoś Cię zapyta "co to?" wtedy mu odpowiesz wdając się w szczegóły.

 

zaś

 

A: Fajny masz karabin

B: Nie, nie, to M16A4

 

Chyba wiecie o co chodzi ;-)

Edited by Wzorek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...