Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy Polski Magazyn Airsoftowy!


Recommended Posts

Zapraszamy na stronę i zapisanie się do newslettera. Tam będą się pojawiały najświeższe informacje (w tym o kolejnych punktach dystrybucji).

 

Dodatkowo chciałbym poprosić wszystkich, którzy nie mają sklepów ASG w swoim rejonie, o kontakt z redakcją. Jesteśmy w stanie zorganizować transport gazety w takie rejony Polski, jednak potrzebujemy do tego informacji od Was.

 

Z drugiej strony, jeśli chcecie, żeby sklep w Waszej okolicy sprzedawał magazyn Air-Soft, to również skontaktujcie się z nami w celu organizacji dalszej sprzedaży.

 

Kontakt: redakcja@air-soft.pl

Link to post
Share on other sites

To ma wychodzić co miesiąc tak? Więc moim zdaniem 15zł to nie jest dużo. Wydajemy kupe chajsu na szpej i upgrade repliki a nie stać nas na fajne pisemko w temacie? Proszę was... CDA tyle samo kosztuje i nikt nie płacze tylko kupują...

Obgadam sytuacje z paroma sklepami w Łodzi, bo ja bym chętnie kupował to pisemko ;)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tutaj myśle, że będzie to adresowane do "młodszego odbiorcy" zafascynowanego promocją airsoftu, chęcią zabierania takiej gazetki do gimnazjum itp. Ale żeby móc oficjalnie psioczyć już zamówiłem 1 egzemplarz. Mam nadzieję, że we wtorek już będzię.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Koszty wysyłki magazynu korzystając z naszego sklepu GunFire.pl wynoszą 3,90 zł korzystając z przedpłaty np. za pomocą kartą kredytową lub Paypal.

 

Wysyłka listem priorytetowym ZWYKŁYM. Nie przyjmujemy reklamacji w przypadku zaginięcia przesyłki. Jeżeli przesyłka ma być rejestrowana polecam kuriera za 11,5 zł.

 

Pozdrawiam

Paweł Zalewski

GunFire.pl

Link to post
Share on other sites

Widziałem, macałem i tak szczerze to szkoda mi na to 15 zł. Ktoś tam wcześniej mówił o CDA, ale jak bym miał wybierać, to wolałbym kupić CDA, bo dużo obszerniejsze i jakaś gierka gratisem zawsze jest.

Przy Airsofcie natomiast za tą samą cenę dostajemy bodajże 38 stron pisemka, z czego 1/3 to reklamy. Zawartość pisma też "taka se". Recenzje replik to po prostu dłuższe i bardziej obszerne opisy ze stron sklepów internetowych. Wszystkie te informacje można znaleźć chociażby na tym forum.

Jedyne co mi się naprawdę podoba w tym piśmie to jego szata graficzna. Wszystko ładne, schludne i przejrzyste. No i papier miły w dotyku, ale szybko się brudzi.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem całość co specjalnym wynikiem nie jest. Pismo wygłąda jak reklama GF, na tyle reklama ich na całą strone, na pierwszej stronie już dwa teksty na ich temat. Jeden dotyczy otwarcia "sklepu patronackiego", drugi marki GFC. Nic specjalnego, do tego troche newsów z wmasg. Zawartość? Nędza z biedą Panowie. Pełno błędów. Po kolei. Panowie z redakcji wymyślili nową jednostkę miary w postaci "dżoula". Kij wie co to jest i co to reprezentuję, ale usilnie podają tą enigmatyczną jednostkę miary, ciekaw jestem co ona właściwie reprezentuję. Ot, to również nagle MP5 CA dostała GBv3 w środek zamiast 2. A to autor tekstu na temat Glock'a cymy twierdzi, ze "podejrzewamy, że w Chinach mają obowiązek pisania bzdur na obudowach tanich replik", tyczy się to stwierdzenie napisu "made in china". Twierdzi on również, że zamontuje sobie kolimator do szyny w Glocku owym. Pewnie zamontuję, ale celować będzie trudno. W tej tonie bzdur wyróżnia się jeden tekst, Pana Rogacewicza na temat MOSS 25. Aż z przyjemnością przeczytałem. Ale za dużo profesjonalizmów, ale da się to wybaczyć. W końcu to prasa fachowa. Stwierdzam za to, że Panowie nie potrafią napisać recenzji. Wszystkie 3 recenzje, 3 róznych gnatów, nie mają tego co mogło by zainteresować kogoś takiego jak ja. Dotyczy to bebechów replik. Żaden z recenzentów się nie pokusił o rozebranie swoich zabaweczek i przedstawienie ich wewnątrz. Same ogólniki, generalnie superlatywy. Najbardziej mnie rozbawiło zdanie przy recenzji SCAR'a: "Przy zakupie repliki dostajemy praktycznie wszystko, co jest nam niezbędne, by zacząć zabawę, w przeciwieństwo do produktów niektórych topowych producentów". Jest to prawda, ale napisana w tak perioratywnym znaczeniu, że aż się śmiać chce. Dotego, warto wzrócić uwagę na poucinane teksty w ramce przy omawianiu SCAR'a i perfidnie nałożony Eotech, odrazu z odnośnikiem i ceną do GF. Do tego przy recenzjach jakieś plusy i minusy, jak w gazetach komputerowych i oceny. Ciekawy kiedy będzie spór na temat skali tych ocen. :S % czy punkty? 100 czy 10? :F Smaczku dodaje quasi-felieton na końcu. Jak każde przyzwoite pismo Panowie też chcieli mieć taki kącik. Ale felietoniste to trzeba mieć podrządnego. Nie zgadniecie czego traktował. Gier komputerowych i tego jak fajnie pograć jak strzelanka nie wyjdzie. Ręce mi opadły. Po tym w 100% wiedziałem do kogo jest adresowana gazetka. Może zamiast dystrubować je do sklepów powinniście je wrzucić do sklepików szkolnych w gimnazjach? Pismo pisane przez laików dla laików, liczba błedów merytorycznych, stylistycznych i samego DTP jest przerażająca. Rozumiem, że to początku, ale nie najlepszy to był start. Czekam na numer 2gi.

 

[Proszę, dziel wypowiedzi na akapity, to bardzo ułatwia czytanie.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Bardzo się cieszę, że ktoś wreszcie postanowił napisać kontruktywną krytykę na podstawie posiadanego (o ile :) ) egzemplarza czasopisma (bo to nie gazetka) Air-Soft.

 

Co do wypowiedzi Jnona:

Drogi kolego - jeśli 36 podzielimy na 3 (a dokładnie 2,75 strony, bo tyle jest reklam), to zdecydowanie nie wychodzi nam 33,3% (czyli 1/3 jak piszesz).

 

A teraz kilka słów wyjaśnienia dla AnR'a(bo przecież winny się tłumaczy):

 

Przeczytałem całość co specjalnym wynikiem nie jest. Pismo wygłąda jak reklama GF, na tyle reklama ich na całą strone, na pierwszej stronie już dwa teksty na ich temat. Jeden dotyczy otwarcia "sklepu patronackiego", drugi marki GFC.

Tak, racją jest, że logo Gunfire występuje często. Jednak z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że bardzo mnie to cieszy. Dlaczego? Ponieważ GF jest jedną z 3 (słownie: Trzech) firm, które zaryzykowały i postanowiły dać reklamy do gazety. Czy to źle? Uważam, że wręcz przeciwnie, bardzo dobrze! Dzięki GF mogliśmy dla Was opisać te repliki, a jeszcze więcej, jeszcze lepszych w przyszłości!

 

Nic specjalnego, do tego troche newsów z wmasg.

No tu bymn polemizował, czy z WMASG...ale z drugiej strony można tak to odebrać, jeśli chcemy się czepiać. Zresztą znajdź mi newsy których nie ma na WMASG'u, skoto Promat odwala świetny kawał Resercha i wyłapuje większość tematów z całego świata.

 

Zawartość? Nędza z biedą Panowie. Pełno błędów. Po kolei. Panowie z redakcji wymyślili nową jednostkę miary w postaci "dżoula". Kij wie co to jest i co to reprezentuję, ale usilnie podają tą enigmatyczną jednostkę miary, ciekaw jestem co ona właściwie reprezentuję.

Drogi kolego, wytykanie literówek jest hm....;) No ale nie trudno się domyślić, że są to Dżule [J]. Zresztą więcej w 2 numerze.

 

Ot, to również nagle MP5 CA dostała GBv3 w środek zamiast 2.

No cóż, nikt nie wie o replikach tyle co Ty, problem polega na tym, że nie napiszesz dla nas tekstu do pisma. A błędy? Cóż, nawet najlepsi je popełniają.

 

A to autor tekstu na temat Glock'a cymy twierdzi, ze "podejrzewamy, że w Chinach mają obowiązek pisania bzdur na obudowach tanich replik", tyczy się to stwierdzenie napisu "made in china".

Chcieliśmy, żeby ten tekst (w sensie cały G18C Cyma), był z przymrużeniem oka. Tak go własnie potraktuj.

 

 

Twierdzi on również, że zamontuje sobie kolimator do szyny w Glocku owym. Pewnie zamontuję, ale celować będzie trudno.

A teraz Cię oświecę glock1.jpg

 

I co? Znalezienie zajęło mi jakieś 0,13 sek. hasło to - IPSC Glock.

 

 

W tej tonie bzdur wyróżnia się jeden tekst, Pana Rogacewicza na temat MOSS 25 [i Moratex-przyp.red.]. Aż z przyjemnością przeczytałem. Ale za dużo profesjonalizmów, ale da się to wybaczyć. W końcu to prasa fachowa. Stwierdzam za to, że Panowie nie potrafią napisać recenzji. Wszystkie 3 recenzje, 3 róznych gnatów, nie mają tego co mogło by zainteresować kogoś takiego jak ja. Dotyczy to bebechów replik. Żaden z recenzentów się nie pokusił o rozebranie swoich zabaweczek i przedstawienie ich wewnątrz.

AnR, nie będę sie powtarzał. Łatwo jest krytykować. Na szczęście są ludzie, którzy mają inne podejście niż Ty.

 

 

Same ogólniki, generalnie superlatywy. Najbardziej mnie rozbawiło zdanie przy recenzji SCAR'a: "Przy zakupie repliki dostajemy praktycznie wszystko, co jest nam niezbędne, by zacząć zabawę, w przeciwieństwo do produktów niektórych topowych producentów". Jest to prawda, ale napisana w tak perioratywnym znaczeniu, że aż się śmiać chce. Dotego, warto wzrócić uwagę na poucinane teksty w ramce przy omawianiu SCAR'a i perfidnie nałożony Eotech, odrazu z odnośnikiem i ceną do GF.

Co jest negatywnego w napisaniu, że producent dostarcza potrzebny sprzęt, a producenci replik za 1000 PLN - 5000 PLN nie?

Poza tym, poucinane teksty w ramkach... No cóż, nie wszystko jest łatwo ogarnąć. Uwierz mi, przygotowanie gazety do druku to na serio dużo pracy i mało snu. Błędy są i zawsze będą, zdarzają się najlepszym.

A co do EoTecha, nie jest nałożony, tylko przykręcony :) Patrz na światło. A czemu jest przy nim logo GF? Bo tam go można kupić. Proste?

 

Do tego przy recenzjach jakieś plusy i minusy, jak w gazetach komputerowych i oceny. Ciekawy kiedy będzie spór na temat skali tych ocen. :S % czy punkty? 100 czy 10? :F

A jak proponujesz wykazać pozytywne i negatywne spostrzeżenia? Mieliśmy taki pomysł na rozwiązanie tego, ale czekam na Twój pomysł, na pewno będzie lepszy.

 

 

Smaczku dodaje quasi-felieton na końcu. Jak każde przyzwoite pismo Panowie też chcieli mieć taki kącik. Ale felietoniste to trzeba mieć podrządnego. Nie zgadniecie czego traktował. Gier komputerowych i tego jak fajnie pograć jak strzelanka nie wyjdzie.

AnR, tekst o grach owszem napisał, ale przyznał się uprzednio w tekście (do którego zresztą zapraszam, bo jak dla mnie jest to bardzo fajny felieton) do braku wcześniejszej styczności z ASG :) Od następnego numeru, będzie miła niespodzianka :) Zresztą sami zobaczycie, kto dla nas napisał ;)

 

Ręce mi opadły.

Nam też...:)

 

 

Po tym w 100% wiedziałem do kogo jest adresowana gazetka. Może zamiast dystrubować je do sklepów powinniście je wrzucić do sklepików szkolnych w gimnazjach? Pismo pisane przez laików dla laików, liczba błedów merytorycznych, stylistycznych i samego DTP jest przerażająca. Rozumiem, że to początku, ale nie najlepszy to był start. Czekam na numer 2gi.

Uff. Przebrnąłem. Bardzo fajny krytyczny tekst. Wiesz, na serio staramy się, żeby ta gazeta była na serio fajna, poczytna i dla każdego. Nie tylko takiego starego wyjadacza jak Ty, ale też młodych ludzi, a nawet osób spoza środowiska ASG.

Co do laików. Staramy się pozyskiwać najlepszych możliwych autorów. Stad Hubert, a w przyszłych numerach może i Ty. Trudno nam trafić w gusta wszystkich czytelników, szczególnie, że mamy tylko 36 stron, w tym 4 okładki. Jednak tak jak wielokrotnie pisaliśmy w komentarzach do newsa - staramy się iść dalej. Gazeta będzie rosła w strony, będą lepsi autorzy, będzie ogólnie lepiej. Przecież WMASG też nie był idealny na początku?

 

Dlatego trzymaj za nas kciuki i mam nadzieję, ze nas wesprzesz (oczywiście nic za darmo).

 

AnR, proszę o kontakt z redakcją - redakcja@air-soft.pl

Mam nadzieję, że pomożesz nam usprawnić magazyn do takiego stopnia, żeby mogli go czytać z czystym sumieniem również profesjonaliści.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z AnR-em, Ta gazeta jest jakaś zbyt gf-jerowska, testy takie se, a według mnie taka gazeta powinna wychodzić przynajmniej raz na dwa tygodnie bo w ciągu miesiąca wchodzi na rynek za dużo nowych rzeczy by gaazeta za tym nadążyła. Najlepiej by było gdybyśmy poprosili gości z CDA by to oni trzymali rękę nad wydawnictwem asgazetki, to może by coś wtedy z tego było.

 

PS: ale to tylko moje zdanie

Link to post
Share on other sites

Moon, słuchaj, ty bronisz się, że "Każdy popełnia błędy". Oczywista racja, lecz gdy coś sprzedajesz błędów musi być jak najmniej. Usprawiedliwianie "Sam se zrób gazete, skoro ci sie nie podoba", "Ja nie jestem robotem, bład popełniam" jest nie na miejscu. Tak więc skoro jesteście nieomylni to zmniejszcie cenę.

Link to post
Share on other sites

Tak, racją jest, że logo Gunfire występuje często. Jednak z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że bardzo mnie to cieszy. Dlaczego? Ponieważ GF jest jedną z 3 (słownie: Trzech) firm, które zaryzykowały i postanowiły dać reklamy do gazety. Czy to źle? Uważam, że wręcz przeciwnie, bardzo dobrze! Dzięki GF mogliśmy dla Was opisać te repliki, a jeszcze więcej, jeszcze lepszych w przyszłości!

 

Tak, ale dla mnie niesmacznym jest umieszczanie reklamy w środku tekstu, doklejanie Eotecha do samej repliki i pisanie ile kosztuję i gdzie go można kupić. Dla mnie to brak jakiejś etyki dziennikarskiej.

 

No tu bymn polemizował, czy z WMASG...ale z drugiej strony można tak to odebrać, jeśli chcemy się czepiać. Zresztą znajdź mi newsy których nie ma na WMASG'u, skoto Promat odwala świetny kawał Resercha i wyłapuje większość tematów z całego świata.

 

Te newsy oczywiście można znaleść również na innych, zagranicznych serwisach, które namiętnie czytuję. Ale jakoś tak mi się je znajomo czytało.

 

Drogi kolego, wytykanie literówek jest hm.... No ale nie trudno się domyślić, że są to Dżule [J]. Zresztą więcej w 2 numerze.

 

Kolego, jesteście gazetą, wyszliście poza forum Internetowe, gdzie wytykanie literówek jest niesmaczne. W wypadku gazety literówka i to jeszcze tego typu, jest wizytówką dla samej redakcji. Zatrudnijcie jakąś korektę. Wam teraz pomyłki tego typu zdarzać nie mogą. Podobno chcecie tworzyć renomę.

 

No cóż, nikt nie wie o replikach tyle co Ty, problem polega na tym, że nie napiszesz dla nas tekstu do pisma. A błędy? Cóż, nawet najlepsi je popełniają.

 

Patrz wyżej. Błędów nie popełnia ten co nic nie robi, ale na Boga. Nie obrażaj się gdy popełniasz dośc istotne błędy merytoryczne. To nie literówka, to na prawdę poważny błąd wynikający z niewiedzy autora.

 

Chcieliśmy, żeby ten tekst (w sensie cały G18C Cyma), był z przymrużeniem oka. Tak go własnie potraktuj.

 

Nie zrozumiałeś mnie. Autor mógł zasięgnąć języka dlaczego takie napisy są umieszczene na replikach oraz na wszystkich produktach innych, nie tylko w branży airsoftowej. Osobiście lekko się skrzywiłem.

 

I co? Znalezienie zajęło mi jakieś 0,13 sek. hasło to - IPSC Glock.

 

Ok, ale ja zacytuje autora:

 

"Pod lufą znajduje się szyna montażowa, na której możemy zamocnować wyposażenie dodatkowe, takie jak:

- latarka taktyczna

- celownik laserowy

- celownik kolimatorowy"

 

Dla mnie z tego wynika, że na jednej i tej samej szynie możemy to zrobić. Nie ma słowa na temat żadnej przejściówki i IPSC. Poważny błąd.

 

Co jest negatywnego w napisaniu, że producent dostarcza potrzebny sprzęt, a producenci replik za 1000 PLN - 5000 PLN nie?

 

Kwestia podejścia, fakt faktem, że rozbawiłą mnie konstrukcja zdania. Jacyś źli i niewiadomi producenci replik za grubą kasę nie chcą dodawać tak istotnych elementów jak bateria, która raczej jest syfiasta oraz przegenialna ładowarkę, którą cokolwiek coś naładować. I każą je kupić sobie osobno, wedle uznania. Nie wiem jak Ty, ale ja wole płacić pełną sumę za replikę a nie syf ładowarkę i syf baterię.

 

Poza tym, poucinane teksty w ramkach... No cóż, nie wszystko jest łatwo ogarnąć. Uwierz mi, przygotowanie gazety do druku to na serio dużo pracy i mało snu. Błędy są i zawsze będą, zdarzają się najlepszym.

 

Błędy się zdarzają, to fakt. Zatrudnijcie znów kontrolę. Poza tym, ze startu popełniacie sporo tych błędów. Ja dostkonale wiem ile kosztuje złożenie gazety, ale mogliście poświęcić jeszcze więcej czasu i uwagi.

 

Patrz na światło. A czemu jest przy nim logo GF? Bo tam go można kupić. Proste?

 

Tylko tam? Widziałem w innych sklepach. Czemu się bronisz. Napisz po prostu, że tekst "sponsorowany".

 

A jak proponujesz wykazać pozytywne i negatywne spostrzeżenia? Mieliśmy taki pomysł na rozwiązanie tego, ale czekam na Twój pomysł, na pewno będzie lepszy.

 

Odpuścić sobie to w ogóle. To nie gra komputerowa, to nie gazeta komputerowa. Po co + i -? Po co jakaś skala ocen, która faktycznie nic nie reprezentuję. To wszystko powinno być zawarte w samym tekście.

 

AnR, tekst o grach owszem napisał, ale przyznał się uprzednio w tekście (do którego zresztą zapraszam, bo jak dla mnie jest to bardzo fajny felieton)

 

Dla mnie ten felieton to nie felieton, to dno. Czytałeś definicje felietonu? Czytałeś porządny felieton? Pomijam czego on traktuję. Sama tematyka jest chybiona i nie powinna być wiązana z airsoftem, a poza tym dopuszczanie autora nie związanego z danym zagadnieniem do pisania tekstu w gazecie specjalistycznej? Ciekawe podejście.

 

Dlatego trzymaj za nas kciuki i mam nadzieję, ze nas wesprzesz (oczywiście nic za darmo).

 

W sensie, że co? Kupicie moją przychylność? Czy mam pisać za pięniądzę?

 

Co do laików. Staramy się pozyskiwać najlepszych możliwych autorów. Stad Hubert, a w przyszłych numerach może i Ty. Trudno nam trafić w gusta wszystkich czytelników, szczególnie, że mamy tylko 36 stron, w tym 4 okładki. Jednak tak jak wielokrotnie pisaliśmy w komentarzach do newsa - staramy się iść dalej. Gazeta będzie rosła w strony, będą lepsi autorzy, będzie ogólnie lepiej. Przecież WMASG też nie był idealny na początku?

 

Chłopaki, rozumiem, że chcecie bronić swojego dzieła, bo to Wasze dziecko, ale nie róbcie tego w ten sposób. Jeśli chcecie być czegokolwiek warci na dość trudnym rynku zacznijcie uważnie czytać co piszą Wasi czytelnicy. Spójrzcie na wiodące pisma o podobnej tematyce i czerpcie najlepsze wzorce. Bo naśladownictwo nie jest niczym złym. Narazie idziecie po złej ścieżce dla mnie, ale czekam cały czas na numer drugi oraz i trzeci.

Link to post
Share on other sites
Ponieważ GF jest jedną z 3 (słownie: Trzech) firm, które zaryzykowały i postanowiły dać reklamy do gazety. Czy to źle? Uważam, że wręcz przeciwnie, bardzo dobrze!
No dla Was na pewno. A poza tym, dla kogo? Dla tych firm? Dla użytkowników? Dla firm?

 

Dzięki GF mogliśmy dla Was opisać te repliki, a jeszcze więcej, jeszcze lepszych w przyszłości!
Pewnie tak, ale w takich sytuacjach naprawdę trudno nie oczekiwać zarzutów braku obiektywizmu, a co gorsze, trudno pisać obiektywnie. "Kurde, ten pistolet to kicha, ale jak to napisze, to nie dostaniemy kasy z reklamy, może napiszę 'są gorsze' to już będzie dobrze brzmiało".

 

Drogi kolego, wytykanie literówek jest hm...
Literówka to "pomylona litera" i tego się nikt nie czepia. Pisanie Dżoul to jak napisać w piśmie motoryzacujnym "reno" albo "dełuu".

 

A czemu jest przy nim logo GF? Bo tam go można kupić. Proste?
TYLKO tam? I tu jest właśnie obiektywizm, o którym mówiłem wyżej. GF nie jest jedynym źródłem i nie powinien być "podkreślany", jeśli jest to dla mnie to się zalicza do kategorii artykuł sponsorowany.

 

PS Podkreślam, że ten post piszę "prywatnie", a nie jako przedstawiciel Redakcji.

Link to post
Share on other sites

Moon ta 1/3 to była taka przenośnia. Chociaż, gdyby do tych typowych reklam doliczyć te wszystkie loga GF, artykuły o nich i napomknięcia coś koło tego by wyszło.

Poza tym odnoszę wrażenie, że wiesz, że nie wyszło w 100%, ale nie chcesz się do tego przyznać. Przecież to pierwsze wydanie i nic dziwnego, że jest sporo niedociągnięć. Zastanów się czy w takich okolicznościach lepiej by było, gdyby was chwalono i wmawiano, że jest ok, a Wy byście dalej wdawali gniota.

Naprawdę nie sądzę, żeby ktoś Was skrytykował, bo jakby nie było należy Wam się szacunek, za to, że się stracie.

Tak jak AnR mam nadzieję, że z kolejnymi numerami będzie coraz lepiej, ale jak na tą chwilę jeszcze nieco wam brakuje.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...