Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 od ics plastik


Recommended Posts

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

G&G nie warto kupować, ICS to klasa wyżej ;)

W mojej eMce mam 120 Guardera, preckę Madbulla, gumkę Systemy i kilka innych rzeczy. Składane u Madoniona. Bardzo zdziwił mnie zasięg, ponieważ repliki na podobnych częściach mają ok. 60m, ja mam 75m mierzone kilkakrotnie i na wszystkie sposoby.

Link to post
Share on other sites

A masz bore up'a wsadzonego ? Jak się trzymają podkładki i zębatki ? Bo mam m120 guardera rownież, preckę systemy i bore up'a wsadzonego. Tłok bodajże wzmocniony ics'owski i jestem ciekawy ile potrzyma

 

Do kiedy się nie posypie. :-F A poważniej przy M120 taki zestaw praktycznie nie ma prawa ulec uszkodzeniu. Wystrzelałem na M140 ponad 30000 kulek i nie ma najmniejszych śladów zużycia zębatek, łożyskowania nie sprawdzałem ale wszystko działa bez problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja już się pytałem pare razy o chwyty i kolby pasujące do tych modeli... ustaliliśmy że ICSy mają inny gwint że trzeba się bawić i tak ostatnim tchnieniem mam jeszcze trochę nadzeji że ten przedni chwyt jest inaczej montowany/wkręcany czy jakoś tam http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3096 czy ten http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2085 one chyba się tylko różnią długością...

Link to post
Share on other sites

po pierwsze ponawiam pytanie...

po drugie to po przeczytaniu obu (plastik i metal body) tematów na temat tych eMek mam taki młyn że mała głowa... a o co chodzi??

A chodzi o dobór aku do takiego zestawu...

 

Oczywiście M4 ICS :mrgreen: a wew. metalowa prowadnica a na niej M120 Guardera, poliwęglanowy tłok z metalowymi zębami tłok Deep Fire, prac rura 363mm Mad bull i zastanawiam się nad gumą ale z tego co czytałem to ICSowska jest wpozo...

 

zależy mi na takim aku które zmieści się w okrągłym gripie od M4 A1, które będzie dawało dobry rof i dawało rade uciągnąć powyzszy zestaw... zastanawiałem się na lipo firefoxa dostępnej na Ebaybanned ale jak przeczytałem kilka stron na temat tych aku to stwierdziałem że szkoda mojego zdrowia na szukanie naprawde dobrej ładowarki, dlatego prosze was o rade a najlepiej jakieś linki albo konkretne modele np. 9,6 firmy XXX na ogniwach takich o pojemniści takiej...

Link to post
Share on other sites

Mam 9,6 V 1400 mAh KAN 2 lata, właśnie dotarła nowa, taka sam bo stara się po tym czasie zniszczyła. Trzymam ją w chwycie nad granatnikiem. Daje rade, rof przyzwoity, na mrozy nie narzekam. Aktualnie mam m120 MO.

Raczej większość dobrych baterii 2 częściowych dedykowanych do chwytu m4 będzie dobre ;-)

 

A tu masz Większą baterię o 200mAh od mojej.

Link to post
Share on other sites

tosz własnie o takiej myślełem tylko czekałem aż ktoś napisze że taką ma i jest zadowolony :mrgreen:

 

a wiesz może od jakiego springa trzeba by było pomyśleć o 10,8v bo będe chciał z czasem kupić sobie front od M16 i wtedy bym myslał o górnym GB ale z M130 albo nawet M140 zresztą to ma być snajpa dlatego takie mocne te springi

 

Ps. tak wiem że wtedy w dolnym GB też musze wymienić bebechy...

Link to post
Share on other sites

tosz własnie o takiej myślełem tylko czekałem aż ktoś napisze że taką ma i jest zadowolony :mrgreen:

 

a wiesz może od jakiego springa trzeba by było pomyśleć o 10,8v bo będe chciał z czasem kupić sobie front od M16 i wtedy bym myslał o górnym GB ale z M130 albo nawet M140 zresztą to ma być snajpa dlatego takie mocne te springi

 

Ps. tak wiem że wtedy w dolnym GB też musze wymienić bebechy...

 

Na 10.8V strzelam na M140 i na stockowym boxie. Stockowy daje radę i nie nosi żadnych śladów dewastacji, a czasami wypuszczam całego hi-capa za jednym naciśnięciem spustu. 9.6V może juz nie dac rady przy M130 tym bardziej że baterie (MO i KAN) oferowane do emek maja małą wydolność prądową - zapewne z uwagi na niskie wymagania silnika T3000

 

A kto wymyślił że trzeba cokolwiek zmieniać w dolnym boxie. Bez najmniejszego problemu wytrzyma M150 a powinien M180.

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

no niby tak ale zawsze śpisz spokojniej... zresztą oniony piszą że bebechy wytrzymają M140 a przy M120 trzeba odrazu wymienić prowadnice i dla świętego spokoju tłok, przynajmniej Ja tak zrobie...

 

a co do silnika to tam wkońcu jest TURBO 3000 czy ICS Infinite bo raz mówicie tak raz inaczej a na stronie MO jest napisane że ICS Infinite

 

i taki mały OT- słyszeliście coś o preclufach GUARDERA? bo Krakmani je mają i się zastanawiam nad kupnem do eMeczki a cena jest zachęcająca....

Link to post
Share on other sites

no niby tak ale zawsze śpisz spokojniej... zresztą oniony piszą że bebechy wytrzymają M140 a przy M120 trzeba odrazu wymienić prowadnice i dla świętego spokoju tłok, przynajmniej Ja tak zrobie...

 

a co do silnika to tam wkońcu jest TURBO 3000 czy ICS Infinite bo raz mówicie tak raz inaczej a na stronie MO jest napisane że ICS Infinite

 

i taki mały OT- słyszeliście coś o preclufach GUARDERA? bo Krakmani je mają i się zastanawiam nad kupnem do eMeczki a cena jest zachęcająca....

 

Teraz to już mieszasz pojęciowo dwa systemy walutowe. Raz piszesz o koniecznych zmianach w dolnym boxie czemu zaprzeczyłem a następnie o zmianach obejmujących górę boxa.

 

Tak więc unormujmy pewne kwestie: dolny box oraz silnik T3000 wytrzyma M180 takie jest moje zdanie. Natomiast góra wymaga zmian w przypadku każdej zmiany springa na mocniejszy niż stock.

 

Co do silnika to jak widać w specfikacji cytat:

 

Typ pasującej wtyczki: mała

Silnik: ICS Infinite

Gwarancja: 18 miesięcy

 

i o k...źwa ma. w opisie też jest zmiana cytat:

 

Replika w standardzie wyposażona jest w w bardzo dobrej jakości silnik ICS Infinite, który znacząco zmniejsza zużycie prądu i nie traci szybkostrzelności nawet przy bardzo silnych sprężynach.

 

Nie widać tego ale słowa ICS Infinite są pisane inną czcionką i został to zmienione dosłownie kilka dni temu, bo poprzednio opis nawiązywał do silnika T3000.

 

A różnica jest taka że Infinite nie uciągnie M140 na stockowych zębatkach.

Link to post
Share on other sites

Zgadując przy bardzo dobrym złożeniu i odpowiednim uszczelnieniu układu i komory hopa da więcej.

 

 

Rucznoj, czy to nie przypadkiem Ty strzelałeś na Kluczu kiedyś z mojej MP5K? To tak na dobrą sprawę ten Twój ICS miał z 15 m krótszy zasięg całkowity, od mojego PDW zasięgu skutecznego. Chyba, że osoby pomyliłem, ale tam też w rolach głównych występowało M4 plastik z ICS`a. To taka uwaga do wcześniejszych postów. Przy mocy większej od Galaksiaka toto strzelało co najmniej średnio. Taka kupa ogólnie to była nie replika :).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Zgadując przy bardzo dobrym złożeniu i odpowiednim uszczelnieniu układu i komory hopa da więcej.

Rucznoj, czy to nie przypadkiem Ty strzelałeś na Kluczu kiedyś z mojej MP5K? To tak na dobrą sprawę ten Twój ICS miał z 15 m krótszy zasięg całkowity, od mojego PDW zasięgu skutecznego.

Nie to nie ja byłem. Ja mam full metal wersję, a nie plastik, nie strzelałem z twojego glx i nie byłem na kluczy od dobrych 1.5 - 2 lat :-P Ale jak będziemy się widzieli jakoś na strzelance, to możemy porównać.

 

Moje emka strzela raczej dobrze, chociaż dalej mam stockową sprężynę.

Dziś się okazało, że batka o której pisałem kilka postów wcześniej o ile dawała radę ze sprężyną m120 [górny gb pożyczony] latem przy upale, o tyle dziś przy niskiej temperaturze nie mogła jej "udźwignąć".

Edited by rucznoi
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W zeszłym tygodniu stałem się posiadaczem tej M-ki, chciałbym do tego drugą górną połówke GB. Lepiej opłaca się dedykowany zestaw borka, taki sam składany osobno, czy zwykły na systemie lub promyku?jakościowo-nie cenowo

i jeszcze jedno czy chfyt pistoletowy będzie pasował każdy przeznaczony do emki?

Link to post
Share on other sites

Najtaniej wyjdzie oczywiście zestaw gotowy produkcji ICS. Nie opłaca się składać z tych samych części kupowanych osobno. Tyle jeśli chodzi o cenę.

 

Teraz w kwestii zawartości zestawu: trzeba wywalić sprężynę bo M120 MO w niczym nie dorównuje Guarderowi. Głowice tłoka i cylindra są jednymi z najlepszych na rynku, cylinder można zostawić ( u mnie pojawiły się oznaki odpadania chromu na krawędziach - poszedł do wymiany na DF), tłok może zostać, jednak polecam wymianę na POM G&P (znacznie większa elastyczność, wytrzymałość i kultura pracy) staje się to konieczne przy tuningu powyżej M120. Do wymiany jest też dysza, w zestawie nie jest uszczelniania - uwaga nie jest ona rozmiaru Bore-Up tak jak cały zestaw, wymienić trzeba na zwykłą uszczelnianą.

 

Mój tłok G&P POM właśnie zakończył żywot po przebiegu około 40000 kulek na M140. Stało się to na M150 ale tylko z mojej winy. Batka już siadała i tłok zablokował się w krańcowym położeniu. Po zwolnieniu antyrwelsala zębatka uderzyła w pierwszy ząb przecinając go. O wytrzymałości tego tłoka świadczy właśnie fakt przecięcia zęba bez jego oderwania - co miałem już możliwość doświadczyć na tłoku nylonowym DF.

 

88ace151f2bac024m.jpg

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...