Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 od ics plastik


Recommended Posts

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no przecież zdejmujesz rączkę transportowa i Masz szynę RIS.

 

Kolega pozwoli że sprostuję.

 

RIS, RAS, SIR - to różne warianty zestawu czterech szyn, ze swoimi łożami, montowanych w miejsce oryginalnego łoża M-4A1.

 

Sama szyna nosi nazwę Picatinny lub "1913" (od MilStd 1913).

 

Knight's Manufacturing Company (KMC) has answered the Modular Weapon Systems (MWS) concept with a couple unique systems. The two most common are the Rail Interface System (RIS) and Rail Adapter System (RAS). Both of these units use MIL-STD-1913 and MIL-STD-1913 Update Notice 1 "Picattinny" rails incorporated into innovative forend rail assemblies to replace the factory handguards of the host SR-15(AR-15), M-16, and SR-25 weapon systems and provide attachment points for a variety of weapon system accessories.
http://www.quarterbore.com/kac/kacrisras.html
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Znalazłem dziś na allegro replikę ICS M4A1 ale w wersji Sport Line. Chciał bym się dowiedzieć czym ona się różni od tej wersji plastikowej ? Wiem, że ta wersja metalowa i plastikowa nie różnią się wewnątrz niczym lecz bardzo ciekawe mi ta wersja Sport Line. Plastikowa wersje na madonion kosztuje 860zł a tutaj na allegro jest za 650zł.

Link to post
Share on other sites

Tak, Sportline to bardzo nieudany projekt CA. Sprzedający albo popełnił nieświadomie błąd albo wciska nieświadomym kit :) Jakby nie było jak nie kupisz tego i dozbierasz do nowego to opłaca się, plastik podobno pancerny :D tylko 2óm użytkownikom forum udało się go połamać hehe, a bebechy jak w "dorosłym", czyli miodzik :)

Edited by Golek
Link to post
Share on other sites

Oj, miodzik... a najlepsze jest rozkładanie do czyszczenia. Wypchnąć pin, wyciągnąć górę gearboxa, wyjąć lufę. Gotowe w 15 sekund. Rozkładałem cymowskiego kałasza żeby wymienić lufę, zajęło mi to tylko półtorej godziny, chociaż po nabraniu wprawy zszedłbym pewnie do 40 minut :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć.

 

Mam pytanie do posiadaczy Universala:

Czy robiliście teflon fix? Jeśli tak, to ile fps po nim uzyskaliście?

 

Pytam, bo przymierzam się do tuningu mojej emki, ale chciałbym zrobić ciut mniej "prymitywny" tuning jak wymiana samego springa i prowadnicy, głównie zajmując się doszczelnieniem repliki i bore upem. Macie jakąś sprawdzoną konfigurację, żeby uzyskać około 420fps? Przyznam, że najbardziej zależy mi na poprawieniu skutecznego zasięgu - chciałbym osiągnąć 60m bez przedłużania lufy oraz jak najmniejszą awaryjnością.

Link to post
Share on other sites

Czy zmiana lufy na precyzyjną (6.04 albo 6.03) o długości takiej samej, jak lufa wewnętrzna, znacząco wpłynie na zasięg?

Czy ta lufa jest godna polecenia?

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_88&products_id=578

Ile luf, tyle opinii - dlatego się pytam ;)

 

Heh, myślałem, że obejdzie się bez wymiany gumki - w końcu to ICS. Ale jeśli to ma polepszyć osiągi, to w sumie czemu nie. Zależy mi, żeby najpierw wszystko w tej replice dopieścić, przed wstawieniem springa m120.

 

Dzięki za info ;)

Link to post
Share on other sites

pamiętajcie że lufa nie głównie wpływa na skupienie nie na zasięg. Ja mam akurat promyka i polecam. Świetne skupienie. W porównaniu z kolegi Systemą Promyk wypada lepiej. Teraz czas na gumkę. Nie narzekałem wcześniej na stock'ową gumkę ale coś teraz czasem wariuje .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...