Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 od ics plastik


Recommended Posts

Mój tłok G&P POM właśnie zakończył żywot po przebiegu około 40000 kulek na M140. Stało się to na M150 ale tylko z mojej winy. Batka już siadała i tłok zablokował się w krańcowym położeniu. Po zwolnieniu antyrwelsala zębatka uderzyła w pierwszy ząb przecinając go. O wytrzymałości tego tłoka świadczy właśnie fakt przecięcia zęba bez jego oderwania - co miałem już możliwość doświadczyć na tłoku nylonowym DF.

Ostro lecisz :lol: . Sam raz na M120 zwolniłem i zrobiło ładne wgniecenie w tyle poliwęglanowego tłoku Systemy, ale działa dalej. Tak na przyszłość: jak jest taka sytuacja, jak twoja w/w to wybij tylni pin i szybko unieś gb do góry, przynajmniej sobie nic nie rozwalisz, a sprężyna nie będzie napięta aż naładujesz batkę/pożyczysz :-P

 

Btw. jak sprawuje się zestaw na takiej mocnej sprężynie?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zwalnianie springa przez rozłożenie body to znany sposób ale w tym przypadku było to "w boju". Szturm szedł do przodu a ja kryłem ich z krawędzi lasu. Nie było czasu na zabawę. Karabinek zatrzymał się raz, zwolnienie springa pomogło, za drugim razem tłok strzelił.

 

Historia:

- początek roku spring M140, wynik 510 fps (dwa boxy w takiej samej konfiguracji),

- pomiar obecny 470 fps - 40 fps wsiąkło, gdzie? uklepana sprężyna, zużyta oszczelka tłoka, może dysza, cylinder? przebieg 40000 kul daje do myślenia

- wkładam M150 wynik 510 fps - to potwierdza żużycie pozostałych elementów

- jeden dzień strzelania - zerwany tłok

 

Dokonam wymiany uszczelki tłoka i oczywiście samego tłoka, zrobię pomiary i dam znać. Jeśli nie pomoże będę szukać do skutku.

Link to post
Share on other sites

W środku zestaw D Bore-Up ICS. Spring M140 Guarder, cylinder pełny DF, głowica tłoka Guarder, uszczelniona dysza, gumka hopa już nie pamiętam, lufa 363 KM-Head, kulki 0.25 G&G (trochę zbyt lekkie). Jak pisałem dawało to ok. 510 fps. Teraz mniej 470-480.

 

Zasięg skuteczny max 75 metrów (trafiam w przedmioty wielkością odpowiadające korpusowi człowieka) trudno mi określić % stosunek trafień, jest to nadal karabin szturmowy i strzelam najczęsciej któtkimi seriami, maksymalny 80 kilka metrów, odległości mierzone.

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

panowie czy konwersja od SPR będzie pasować nie pamiętam jakiej firmy to jest kopia ale prawdopodobnie bym chciał tą kupić http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...spr_db-858.html bardzo prosze o info bo tak na serio to od tego zalerzy czy kupie tą eMeczke... no może nie tylko od tego bo jest to naprawde atrakcyjny produkt ale chciałbym wykozystać tą wymienną połówke GB i zrobić i szturmówke i parasnajpe

 

 

Pytałem o to w temacie "metal" ale postanowiłem też tu sprawdzić bo i tu i tu są takie same części ale w obu tematach użytkownicy się wypowiadają i chciałbym mieć większe prawdopodobiestwo odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Baterie 9.6 macie na stocku?

Moja stock na 8.4 działa dobrze a na 9.6 nie ma semi, raz strzela 4x raz 2x lub serją. (nie 4 jednocześnie tylko po kolei taka seryjka)

Mieliście coś takiego? co może być przyczyną?

 

 

PRESTON

dzięki za odp jednak pozbieram na osobne części biorąc poprawke na te co Mówiłeś że do wymiany

Link to post
Share on other sites

Gdzie: w madonion.eu, przedstawiciel marki, rzetelny, zna się na rzeczy i ma wzorowy serwis.

 

Jaką? No wiesz... a jakie masz potrzeby?

Pozwolę sobie zwrócić Ci uwagę na wersję z kolbą Crane/Special Forces. Wyważenie z baterią w kolbie robi się bardziej "neutralne" i łatwiej jest iść z repliką w jednej ręce, co jest przydatne dla zwiadowców.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Przymierzam się do zmiany sprężyny i jej prowadnicy. Nie chcę zajeżdżać repliki (strzelam krótkimi seriami), więc wydaje mi się, że m120 do stocka to rozsądny wybór. Myślałem o sklepie madonion, bo wziąłbym też zestaw mid capów i kilka innych drobiazgów. Ze 120tek są guarder, ICS i madonion. Kolejno 55, 45 i 29 zł. Czy różnica w cenie jest adekwatna do różnicy w jakości?

Zestaw magazynków king armsa (5 sztuk średnio na jeden 43,8zł), czy maga (8 sztuk, średnio 31,13 zł)? No i jakbym zmienił sprężynę to kulki cięższe bych wziął, 0,25 G&G albo ICS.

Wiem, że jak na jeden post to dużo tych pytań i wątpliwości... :uśmiech:

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam.

Przymierzam się do zmiany sprężyny i jej prowadnicy. Nie chcę zajeżdżać repliki (strzelam krótkimi seriami), więc wydaje mi się, że m120 do stocka to rozsądny wybór. Myślałem o sklepie madonion, bo wziąłbym też zestaw mid capów i kilka innych drobiazgów. Ze 120tek są guarder, ICS i madonion. Kolejno 55, 45 i 29 zł. Czy różnica w cenie jest adekwatna do różnicy w jakości?

Zestaw magazynków king armsa (5 sztuk średnio na jeden 43,8zł), czy maga (8 sztuk, średnio 31,13 zł)? No i jakbym zmienił sprężynę to kulki cięższe bych wziął, 0,25 G&G albo ICS.

Wiem, że jak na jeden post to dużo tych pytań i wątpliwości... :uśmiech:

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

 

Cena springów jest wprost adekwatna do jakości. Z pewnością Guarder najdłużej utrzyma parametry.

Jeśli masz stockowy box to raczej za mocna sprężyna. Chyba że masz box tuningowy lub wymienisz prowadnicę, obie głowice i tłok. Przy stosowaniu głowic ICSa aluminiowych konieczna też wymiana cylindra.

 

Jest wprawdzie zestaw ICS-a do tuningu M4 w którym zastosowano stockową głowicę cylindra i "wzmocnioną głowicę tłoka i tłok". Jednak na zdjęciach ja widzę stockowy tłok. Poza tym zmiana springa bez lepszych głowic jest bezsensowna - za mały przyrost fps.

 

 

 

Kulki lepsze oczywiście G&G.

Link to post
Share on other sites

To nie lufa się rusza tylko okładziny chwytu. W sumie próbowałem z taśmą izolacyjną ale źle to robiłem. Udało mi się z tym poradzić, ale to pewnie nie na stałe. Trzeba będzie co jakiś czas poprawić.

Ale w tym sposobie nie chodzi o unieruchomienie lufy, ale dokręcenie jej przez co między delt5a ringiem a tym przy muszce będzie mniejsza odległość = bardziej dociśnie te plastiki i nie będą się gibały jak*** rezus. Możesz ewentualnie jeszcze trochę skrzydełka tego pierścienia przy muszce dogiąć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...