Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Programy o tematyce wojskowej w TV


Recommended Posts

Jak ktos ma TV sat, to na Hotbirdzie leci niekodowany kanal w calosci poswiecony tematyce militarnej, DEFENCE TV. Po wlosku niestety, ale pogapic sie mozna, bo pokazuja programy o uzbrojeniu i wyposazeniu, reportaze z konfliktow zbrojnych, ciekawostki (jak wyscig eurofightera z ferrari Formula 1, heh). Poszczegolne programy dosc czesto sa powtarzane, takze nie sposob przegapic co ciekawszych kawalkow... ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj polski czas 20:40 kanał ORT international (dostępny jako FTA na Hot Bird 6 12597V.

Спецназ. "Вымпел". Не ради славы"

Specnaz "Wympieł". Nie dla chwały. Zaczyna się nowa seria programów o jednostkach specjalnych Rosji.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
W sobote rano na TVP2 lecial program o Zielonych Beretach w Iraku i Afganistanie. Nawet, nawet :D . Może bedzie powtórka

 

chyba nie będzie powtórki, bo to z cyklu NG i to jeszcze na publicznym kanale...:)

 

ale jest na p2p dostępny jako "inside special forces"...TVP2 dała tytuł "współczesna wojna" czy coś...:)

 

a co do tego na discovery, to okazało sie że dalej pociągneli z historią aż do M16, AK, SA80 itp...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ten program jest nadawany w ramach Turbodokumentu i tego należy szukać w ramówkach. Ostatnio też przypadkiem natrafiłem na ten program. Jest to nowa seria nadawanego wcześniej cyklu o którym jest tutaj na forum(„Cienka niebieska linia” i cos tam jeszcze :P ). Nowy odcinek był w całosci(może poza dosłownie paroma minutami) poświęcony atakom terrorystycznym(min. furgonetce z ładunkami wybuchowymi na parkingu WTC) a nie jednostkom przeznaczonym do ich zwalczania :( . Moim zdaniem o samych atakach(a w szczególności o WTC) dużo więcej i ciekawiej zostało powiedziane na Discovery w cyklu różnych programów. Niemniej jednak też muszę „upolować” kolejny odcinek – być może pokażą już jakieś oddział specjalny w akcji itp.(jeśli tak bidze to dam tu znać).

 

Pozdrawiam!

 

EDIT: Heh, Foka mnie uprzedził :)

 

EDIT 2:

Program o siłach specjalnych widziałem jakieś 2 tygodnie temu. Potem czekałem na nowy odcinek i bodajże tydzień temu trafiłem na Turbo dokument jednak był on o…… :? nie pamiętam, chyba o statku służącym do naprawy przeciętych kabli łączności na dnie oceanu.

Z tego wniosek że cykl mógł już znów się skończyć.

Link to post
Share on other sites
Myślałem że to cos poważnego bedzie a tu lipa

Poprzednia seria z 2 podtytułami(razem 4 odcinki) była bardzo ciekawa. Szczegółowych informacji na temat jednostek specjalnych ich wyposażenia itp. to tam nie było. Z resztą i tak każdy zapaleniec poszuka sobie na sieci wiec nie jest to wielka wada. Za to „do obejrzenia” bardzo przyjemny program. W sumie z 4 odcinków zebrało się sporo ciekawych scen w tym np. filmy nagrywane kamerami „szkoleniowymi” czyli zamontowanymi na hełmach żołnierzy lub pomieszczeniach(a wręcz całych kompleksach) treningowych. Jak na mój gust było trochę za dużo pier…. yyy gadania :P o samym zagrożeniu jakim jest terroryzm itp. ale to tylko moja subiektywna opinia.

Jeśli ktoś akurat ma możliwość to warto obejrzeć.

 

Możliwe ze będą jeszcze powtórki całej serii w Turbo ekstra ale to już trzeba by na bieżąco śledzić.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Od 11 marca na TVN Turbo w miejsce Meskiego Swiata (czy jakos tak) wchodzi nowy program... Nie pamietam nazwy... Cos tam o walce... W kazdym razie jednym ze wspolprowadzacych ma byc Kossek i program ma traktowac o jednostkach specjalnych na calym swiecie.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Na TVN Turbo jest program "Mała Armia" oraz "Jednostki Specjalne",

NA Discovery Civilisation często oglądam "Pola Bitew" a ostatnio (bodajze w tamtą niedzielę) prawie przez cały dzien leciały na przemian programy "Broń bojowa" i "Współczesne pole walki" ... bardzo mi się to podobało. 1 odcinek "broni bojowej" poswięcony był pistoletom; 2 - pistoletom automatycznym; 3 - karabinom szturmowym. Mam nadzieje ze kiedys będzie powtórka :)

 

Bardzo polecam "Małą Armię" na TVN Turbo. 8)

Link to post
Share on other sites

Taaak bardzo fajny program. Polecam :)

 

Tylko szkoda, że nie pokazali 'Tych' akcji (jakby nie mówili, że nie mogą to pewnie bym się nie czepił :P )

 

PS. Po zapowiedziach spodziewałem się raczej czegoś o sztukach walki wręcz, ale bardzo miłe zaskoczenie :)

Link to post
Share on other sites

W nastepnym odcinku ma byc (podobno) kontynuacja. :twisted:

 

Rozsmieszylo mnie troche jak p. Kossek powiedzial, ze nie jest specjalista od walki wrecz i nie uzywa podczas szkolen (z samym stwierdzeniem sie raczej zgadzam), bo to jest program przede wszystkim o walce wrecz :lol: .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...