Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajper w TVS


Recommended Posts

http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=1198

 

Ciekawostka - dostępny on line program TVS w którym można zobaczyć m.in. strzelanie z 12,7-mm wkbw Tor, 8,6-mm kbw Alex-338 i 7,62-mm kbw Bor (Alex-762, skądinąd 51 tych karabinów zostało zamówionych przez Wojsko Polskie, umowa podpisana na początku września). W materiale szkoleniowiec z OSS Delta (instruktor zaangażowany w treningi z 17. Brygadą Zmechanizowaną) i gen. bryg. Różański, spiritus movens wprowadzenia snajperów do WP i były dowódca 17. BZ oraz Aleksander Leżucha, konstruktor z OBR SM Tarnów, twórca wszystkich polskich karabinów wyborowych.

Link to post
Share on other sites

No materiał rewelacyjny nie wiedziałem że na TVS puszczają coś z militarystyki,

wygląd wielokalibrowca Thor nie Tor przypomina Barretta 82 jednak konstruksja komory nabojowej jest cofnięta za chwyt pistoletowy i nie ukrywam że jestem pod wrażeniem naszej polskiej konstrukcji.

Link to post
Share on other sites
wygląd wielokalibrowca Thor nie Tor
Uwierz mi, REMOVa nie trzeba poprawiać - Tor.

 

przypomina Barretta 82
W czym przypomina, oprócz kalibru? To, że w grach 90% "pięćdziesiątek" to Barrett to nie znaczy, że to jedyny taki karabin. Wkw na rynku jest cała masa i ani Barrett, ani Tor nie czą czymś rzadkim i niezwykłym.
Link to post
Share on other sites

A to dlaczego REMOVa nie trzeba poprawiać? Foczko dobrze wiem kim jest, co do gier nie wiem czy 90% czy 100% może dlatego że nie gram tak jak Ty. A to czy Thor jest czymś rzadkim i niezwykłym myślę że jest bo nie często trafia do naszego wojska wkbw.

Edited by MATRON
Link to post
Share on other sites
A to czy Thor jest czymś rzadkim i niezwykłym myślę że jest bo nie często trafia do naszego wojska wkbw.
Nadal do Ciebie nie dotarło, prawda? W programie się pomylili, zaś nazwa tego 12,7-mm wielkokalibrowego karabinu wyborowego to Tor, a nie Thor. Powtórzę, Tor.
Link to post
Share on other sites

Arthur Curie - nic wspólnego. Ot, taki na przykład odrzut - z Tor'a można wytrzymać bez urządzenia wylotowego. Z .700 NE urządzenie wylotowe na nic się zda - pozostała przy życiu zwierzyna i tak ucieknie, jak usłyszy odgłos strzału.

Foka - odwal od mojego wieku.

 

Dodam od siebie, że Amerykanie zrobili coś na wzór Alexa (Stealth Recon Scout firmy Desert Tactical Arms). Tylko czy to podobieństwo nie jest takie same jak VHS i FAMAS'a - tego nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Arthur Curie - nic wspólnego. Ot, taki na przykład odrzut - z Tor'a można wytrzymać bez urządzenia wylotowego

A skąd te informacje, bo ja nie próbowałbym na Twoim miejscu.
Dodam od siebie, że Amerykanie zrobili coś na wzór Alexa (Stealth Recon Scout firmy Desert Tactical Arms).
Twórca twierdził, że się niczym nie inspirował, kiedy z nim rozmawiałem na początku roku, ale kto go tam wie? ;)
Link to post
Share on other sites

Arthur Curie - nic wspólnego. Ot, taki na przykład odrzut - z Tor'a można wytrzymać bez urządzenia wylotowego. Z .700 NE urządzenie wylotowe na nic się zda - pozostała przy życiu zwierzyna i tak ucieknie, jak usłyszy odgłos strzału.

Żółwie i krowy przywiązane lańcuchem do palika też??

Bez jaj ale zastanowiłeś się kiedykolwiek nad tym co napisałeś genialny konstruktorze karabinów z klocków lego??

Foka - odwal od mojego wieku.

Myśle że Foka słusznie się dowala do Twojego wieku. Jesteś dziecko z gimnazjum i tyle. A o poziomie intelektualnym gimnazjalistow litościwie się nie będe wypowiadał więcej niż stwierdzenie że są poprostu niezbyt rozgarnięci.

Link to post
Share on other sites

No to powiedz nam Germie dlaczego urządzenie wylotowe nie miałoby się na nic zdawać przy broni strzelającej amunicją .700 nitro? To nie jest jakaś specjalnie mocna amunicja w porównaniu z 12,7X99 BMG...

 

To, że widziałeś filmik gdzie jacyś nieszczęśni podpuszczeni Saudyjczycy próbują sobie zrobić krzywdę strzelając bardzo silnym nabojem z relatywnie lekkiego myśliwskiego sztucera to jeszcze nie świadczy o tym że masz porównanie z oddziaływaniem tej amunicji na strzelca posługującego się dedykowanym wkw. Umieszczony w analogicznej broni nabój 0.50 byłby jeszcze mniej przyjemny niż .700 nitro - które jakby na to nie patrzeć jest nabojem myśliwskim, stworzonym do określonego celu.

Link to post
Share on other sites

W. Zajcew, Catch - zwierzyna zawsze usłyszy każdy głośny dźwięk. Hamulec wylotowy przyspiesza składanie się do strzału (słabszy odrzut daje mniejszy podrzut)...

Foka - nic nie osiągniesz takimi postami. Lepiej, jak wytłumaczysz zamiast narzekać. Ot, patrz dla przykładu post wyżej.

Remov - w 100% racja. Przypomniałem sobie, że znieść można bez hamulca wylotowego przy .338 Lapua Magnum...

Arthur Currie - zacytuję jednego licealistę "A w broni to chyba jest coś na wzór hop-up'a." I zostawmy w spokoju moje klocki Lego. Lepsze to niż pokemony.

Edited by Germ
Link to post
Share on other sites

A teraz wytłumacz w jaki sposób hamulec wylotowy przyspiesza składanie sie do strzału?

 

Zmniejsza opory powietrza??

 

Tak btw ale zauważyłem ze ten sam temat który założył Remov na dwóch różnych forach przyciągnął uwagę osobników którzy hmmmmmm no właśnie. Nie bardzo wiedzą co napisać ale piszą by zaistnieć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...