Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trousers, Wet Weather


Recommended Posts

Orientujecie się może z czego właściwie są zrobione te spodnie:

http://www.allegro.pl/item441209653_spodni...owe_rozm_m.html

?

Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że to jest coś gumopodobnego typu kurtki i spodnie sztormowe. Ile takie portki ważą i na jakie warunki są właściwie przeznaczone? Z instrukcji wynika, że do noszenia na "cold weather uniform" - jak to się w praktyce przedstawia, tj. w jakich temperaturach i co warto mieć pod spodem, żeby się sprawdzały? Tanie to jak barszcz, a że, jak wiemy, gore-tex i tak nie wydala z odprowadzaniem wilgoci w pewnych sytuacjach a na dodatek na zlewie przemięka, być może te portki by były sensowną alternatywą?

Link to post
Share on other sites

Tak, może i gore nie wydala, ale te portki w ogóle niczego nie odprowadzą :) Nie ma w nich żadnej membrany, tylko - jak zauważyłeś - gumopodobny materiał, który z pewnością nie przemoknie, ale i tak będziesz mokry od własnego potu, skraplającego się na wewnętrznej stronie spodni. Mam identyczne tylko w kamuflażu dpm i do dziś leżą w na dnie szafy :)

Link to post
Share on other sites

Ta... I pewnie dlatego można podpiąć do tego zestawu podpinkę z M65...

Na pewno można? No chyba, że ten zestaw, który posiadasz jest jakimś rzadkim prototypem i ma możliwość podpięcia podpinki :-)

 

Ja guziki pasujące do podpinki od kurtki M65 widziałem tylko w parce od IRS'a, przy spodniach IRS guzików do podpięcia podpinki brak, a omawiany rain suit nie ma żadnych guzików do podpięcia podpinki (I spodnie i parka). Przynajmniej moje komplety nie mają.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...