Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok, może mniej o reklamie ale powiązane z takzwanym "marketingiem".

Szukałem polskiego odpowiednika "we support our troops" i niestety nie znalazłem. Czyżby w Polsce nikt spoza wojska nie chciał wyrazić swojego wsparcia dla naszych chłopaków np w A-stanie? Jesli ktoś napotkał dosyć dobrze zrobione tego typu logo niech podesle linka. Za to jesli nie ma takowego wypadałoby coś z tym zrobić... Mam jednak nadzieję, że źle szukałem :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Mam jednak nadzieję, że źle szukałem :)

 

Niestety Filo, dobrze szukałeś. Polska mentalność, przeciętnego Kowalskiego nie dorosła jeszcze do tego, żeby wspierać ludzi, którzy wykonują trochę inny rodzaj pracy. Generalnie nasi Misjonarze są nazywani dzieciobójcami, gdy któryś z nich ginie mało kto pali świeczki internetowe, większość woli nazwać takiego żołnierza "najemnikiem za pieniądze". Rzadko kiedy spotykam się z jakimiś ciepłymi epitetami z poza środowisk "militarnych". Wynika to po prostu z naszej, polskiej, niskiej kulturze społecznej, niskich morale jako narodu, oraz braku zrozumienia dla pracy jakiej wykonują Ci ludzie. I po prostu z czystej ludzkiej empatii. Z drugiej strony, WP w ogóle nie stara się tego zmienić.

Link to post
Share on other sites

"WP w ogóle nie stara się tego zmienić"

 

WP nie powinno musieć... to nasze wsparcie i dziwie się, że jeszcze nikt tego nie stworzył. Kowalski może sobie nie palić świeczek ale tylna szyba mojego samochodu powinna mu przypomnieć, że ktoś jednak szanuje naszych.

 

Co do mentalności niestety, gdy Kowalska mówi, że syn jedzie na misje to Kalinowska odpowiada jej, że jej Kaziu to sobie audi z rajchu sprowadził bo na deklach zarobił i też jest dumna...

Edited by filo16
Link to post
Share on other sites

Co do mentalności niestety, gdy Kowalska mówi, że syn jedzie na misje to Kalinowska odpowiada jej, że jej Kaziu to sobie audi z rajchu sprowadził bo na deklach zarobił i też jest dumna...

 

Najlepszego podsumowania polskiego stosunku do Misjonarzy nie widziałem. :>

Link to post
Share on other sites

A ja się nie spotkałem z określeniami typu: "dzieciobójca" czy "morderca". W moim otoczeniu ludzie tylko dziwią się po jaką cholerę oni tam pojechali i czy naprawdę muszą tam być.

 

 

U mnie jest podobnie. Myślę, że taki wizerunek żołnierzy ("dzieciobójcy") promują media i czasem też politycy (mamy przykład Nanghar Khel). Może warto było by się zebrać i rozpocząć jakąś akcję wspierania żołnierzy. Sporo by było roboty, ale myślę, że chłopakom zrobiło by się cieplej na sercu i podniosły by się morale.

Link to post
Share on other sites

Ale po części ma rację. Społeczeństwo mało wie o polityce wewnętrznej swojego kraju a co dopiero o polityce międzynarodowej. Większość młodzieży nie ma pojęcia gdzie leży Afganistan, u starszych nieco lepiej (bo widzieli inną wojnę w Dzienniku). Wielu wciąż myśli, że to w Iraku jest ostro. Polskie stacje TV, w przeciwieństwie do np. brytyjskich, zapodają nam w zasadzie cenzurę prewencyjną a jedynym źródłem wiadomości jest youtube. To zaś wymaga oderwania się od Naszej Klasy (młodzież) lub telewizora (starsi) i samodzielnego poszukania informacji, więc kicha. Poglądy dotyczące wojny to kopie kliku zdań polityków (w zależności od sympatii) które pojawiają się w momencie śmierci polskiego żołnierza (i to nie każdej), gdy Afganistan staje się gorącym newsem na 48 godzin.

Link to post
Share on other sites

Polska dobry rok już nie bierze udziału w misji stabilizacyjnej w Iraku, ale zapewniam was, że 8 na 10 osób zapytanych nie będzie tego wiedziało. Polacy nawet polskiego munduru nie rozpoznają o ile się nie wygląda, jak żołnierz z naszytymi flagami na ramionach...

 

Poglądy dotyczące wojny to kopie kliku zdań polityków (w zależności od sympatii) które pojawiają się w momencie śmierci polskiego żołnierza (i to nie każdej), gdy Afganistan staje się gorącym newsem na 48 godzin.

Nie. Poglądy Polaka biorą się z teorii spiskowych, czyli jesteśmy sługusami amerykańskimi, którzy pojechali w roli agresora uciskać niewinnych ludzi, którzy nas tam nie potrzebowali. Cała prawda o broni masowego rażenia to stek bzdur(choć tu akurat się zgadza), a Polacy wyjadą z Iraku i Afganistanu z gołym tyłkiem, bo wszelkie zasługi i zdobycze wojenne zgarną Amerykanie. Po aferze z Nanghar Khal jeszcze bardziej nakręciło się zdanie Polaków w tej sprawie chociaż temat znają po łebkach.

 

No, ale to tak offtopem;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zasadnicza Służba Wojskowa to wyrzucanie pieniędzy w błoto, które można przeznaczyć na profesjonalizację armii. Albo będziemy mieli silne i wyposażone wojsko(co nawet teraz kuleje) albo będziemy mieli ZSW. Lepiej, żeby do Armii szli ci, którzy chcą, a podstawowe przeszkolenie przenieść na inne ośrodki administracyjne - np. szkoły;)

Link to post
Share on other sites

Wojsko już dostaje za mało pieniędzy, budżet MONu w roku 2009 w porównianiu do 2008 został obcięty o przeszło 20%. 2010 zapowiada się jeszcze gorzej. Więc nie mów o tym, żeby zabierać z MONu i dawać na szkoły, bo MON już ledwo się trzyma i tak naprawdę walczy o przetrwanie - a o tej szeroko pojętej profesjonalizacji z zakupem nowego sprzętu na czele na razie nie ma mowy.

 

Nie wiem czy wiesz, ale ktoś w wojsku będzie musiał wykonywać zadania które dotychczas powierzało się zsw.

 

A do profesjonalnej armii to nam jeszcze daleko, nie da się tego zrobić w 2 lata. Wszystko dzieję się za szybko, wprowadzane są nie do końca przemyślane decyzję.

 

PS. Onomierz, źlę Cię zrozumiałem - ale nie chce mi się już poprawiać posta :).

Edited by Jejas
Link to post
Share on other sites

ciekawe...zwłaszcza że CCT [żołnierz na plakacie]to coś innego niż PJ... a na "filmiku" jeden koleś jest z PJ a drugi z CCT [ Combat Controler Team ]. Wiecej o CCT jest w jednym z Komandosów , jak dorwę w moim bajzlu to powiem w którym...

Edited by mg34
Link to post
Share on other sites

ciekawe...zwłaszcza że CCT [żołnierz na plakacie]to coś innego niż PJ... a na "filmiku" jeden koleś jest z PJ a drugi z CCT [ Combat Controler Team ]. Wiecej o CCT jest w jednym z Komandosów , jak dorwę w moim bajzlu to powiem w którym...

 

 

A to sorry. My mistake.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...