Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 (RK-06) [BOYI]


Recommended Posts

Aha, czuć luzy przy kolbie, niewielkie, ale są

 

Ja od razu dociągnąłem śruby, może to mój egzemplarz ale nic nie ma luzów, no oprócz dźwigni blokady rury gazowej...już połamana...

odejdzie Ci kawałek przy przednim zawieszeniu, jeśli go używasz.

Zgadzam się, kawałek dawno stracony.

Body dość łatwo porysować, ale to mu powinno dodać odrobinę uroku

Taaa...i ta rdza...słodko...

 

Osobiście twierdzę, że batkę przydałoby się wymienić, choć ciągnie, ale nie jest to dla mnie zadowalające.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też wypsikałem, jest ok, ale nadmiar należy usunąć bo to zaje*isty wabik na syf. Większych problemów nie ma.

 

Kumpel kupił nówkę, od początku były problemy, za ciasna lufa, nawet precyzyjne kulki nie przeszły, blokowały się również zębatki, zawsze można trafić na niedorobionego chinola, aktualnie w grupie 2/3 działają świetnie.

 

To psiknij WD-40 on jest bez silikony i sie syf nie przyczepia ja stosuje to do wszystkiego (w aucie, replice w szafkach prowadnice psikam ;]). Dostaniesz go w każdym samochodowym sklepie.

 

A wracając do repliki co ona ma w środku otwieraliście? Podzielcie sie doświadczeniami.

 

Mam pytanie z natury technicznej.

 

Wyczytałem, że gumka HopUp nie jest najlepszej jakości w tej replice, dlatego skieruje je do właścicieli owej "broni" lub osób których mają z nią do czynienia.

 

Ile ta stockowa gumka pociągnie, lub czy warto już wymienić ją na samym początku u krakmanów ? (tutaj następne pytanie na guardera, systema czy na jaką firmę [przyznam szczerzę nie siedzę w technicznych sprawach na co dzień]

 

 

 

Ja przy zamówieniu silikonową guarderkę kupiłem i poprosiłem krakmanów o montaż.

Edited by _Zygus_
Link to post
Share on other sites

Że ja też wcześniej nie zajrzałem do tego tematu... No ale skoro już zajrzałem to napiszę coś od siebie ;-)

 

Mój Kałach liczy sobie już 6 miesięcy bezproblemowej pracy. Jest to wersja P&J/Boyi od Krakmanów z seryjnym "tuningiem" do 400fps. Nie wiem czy tyle było od początku, ale po wymianie gumki i lufy na produkty Systemy chronograf Guardera pokazywał stabilne 400fps (+/- 5fps) przy ustawionym hopku i kulkach 0,2g. Zasięg skuteczny aktualnie wynosi trochę? (nie wiem ile dokładnie) ponad 50m (mam z okna do ogrodzenia betonowego równe 50m i kulka trafia w ten płot mniej więcej w miejscu, w które celuję z pomocą lunetki). Jak dla mnie wynik satysfakcjonujący. Powtarzalność strzałów na precce Systemy jak najbardziej ok - wcześniej było z tym różnie, kulki często skręcały w prawo. Seryjna gumka nierównomiernie pokręcała kolejne kulki, musiała sie ponadto rozgrzać, niezależnie od temp. otoczenia i zaczynała podkręcać w miarę równomiernie gdzieś po 4-5 wystrzelonych. Na gumce Systemy to zjawisko nie występuje. Co do baterii - jak na chinola całkiem znośna. Zapewnia ROF na poziomie 13-14k/s co jest jak najbardziej zadowalającym wynikiem (przynajmniej dla mnie :-) ). Nigdy nie sprawdzałem ile dokładnie kulek można wystrzelić po jej pełnym załadowaniu, ale na Black Hawk Dawn wystarczyła na 3 hi-capy i dalej miała jeszcze w sobie dość prądu, żeby trochę popracować. W sumie to ładowarka dołączona w zestawie jest miernej jakości, dlatego proponuje doposażyć się w coś firmowego, najlepiej mikroprocesorówkę. No to tyle może o parametrach technicznych ;-)

 

Teraz o wyglądzie...

Najpierw wady, a mianowicie straszny kolor drewnianych elementów, które przypominają plastiki z cm.028. U mnie po tygodniu zostały wyszlifowane i pomalowane lakierobejcą - teraz wyglądają jak drewno (fakt do tego z repliki VFC trochę mu brakuje, o tych z ostrego 'akacza' nie wspominając), a nie jak kompozytowa imitacja ;-) Kolejna kwestia - brzydkie logo P&J na prawej stronie korpusu za dźwignią selektora ognia - u mnie podziałało wyszlifowanie tego miejsca i jedna nocna, deszczowa strzelanka. Aktualnie mam na tym ładny, ciemny nalot z rdzy ;-) Dużą wadą jest fakt, iż kolba po kilku demontażach wyrabia się i zaczyna się lekko ruszać. Dokręcanie imbusu nie pomaga, a jak narazie innego patentu na to niż klinki z cieniutkiego drewna nie znalazłem :roll: Do wad co niektórzy mogą zaliczyć szybkorysujące się body, które jako, że wykonane ze stali od razu pokrywa się rdzą. Ale dla mnie to akurat zaleta, bo lubię klimatyczny wygląd broni po przejściach. Ponadto do zalet zaliczam sam fakt, że body jest naprawdę solidnie wykonane z giętej blachy stalowej, co zapewnia mu odpowiednią wytrzymałość. Pomalowane jest ładną, matową farbą, która co prawda szybko się ściera, ale... Ja i tak od razu zabawiłem się w postarzanie body, i przeszlifowałem wszystkie jego krawędzie oraz dorobiłem wiele rys, tak aby wyglad mojego Kałacha jak najbardziej zbliżył się do ostrego odpowiednika ;)

 

Podsumowując, za tę kasę replika ta w krakmanowskiej konfiguracji jest jak najbardziej godna polecenia. Do szczęścia brakuje tylko precki i gumki Systemy w stcoku ;)

 

P.S. Jako, że RK-06 to replika repliki VFC, body z tyłu jest proste, a nie ścięte jak to ma miejsce w Cymkach czy CA, montaż kompozytowych elementów tych firm nie wchodzi w grę bez konkretnych przeróbek tych części i dużeeeeeeej ilości kleju. Wiem, bo sam chciałem dokonać takiej modyfikacji, jednak gra jest niewarta świeczki - zbyt dużo czasu trzeba by w to włożyć, aby efekt byłby choć trochę zadowalający.

Link to post
Share on other sites

No wlasnie liczylem na to, ze mi podpowiecie, ktore beda pasowac ;)

W zasadzie mialem do tej pory na mysli kilka propozycji

konwersja GP na specshopie

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1765

 

Komplet

ten chwyt przedni

http://www.taiwangun.com/shop,show,754

i ta

http://www.taiwangun.com/shop,show,739

lub ta

http://www.taiwangun.com/shop,show,320

lub w ostatecznosci kolba od AKS

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2160

 

Chyba, ze znacie jakies inne, ktore beda pasowac to bardzo prosze o propozycje. Chodzi o to, ze drewno mi sie powoli wyrabia a tez chcialbym przerobic na czarne ;)

 

P.S nadal nie mam polskich znakow ;)

Link to post
Share on other sites

Lepiej kupić replikę już z tymi elementami...i tak jak kolega wyżej napisał:

Jako, że RK-06 to replika repliki VFC, body z tyłu jest proste, a nie ścięte jak to ma miejsce w Cymkach czy CA, montaż kompozytowych elementów tych firm nie wchodzi w grę bez konkretnych przeróbek tych części i dużeeeeeeej ilości kleju. Wiem, bo sam chciałem dokonać takiej modyfikacji, jednak gra jest niewarta świeczki - zbyt dużo czasu trzeba by w to włożyć, aby efekt byłby choć trochę zadowalający.
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Penio151 - masz taką replikę i sprawdzałeś, że NIE CIĄGNIE tych 50 m? XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Nowy RK-02 (a to to samo,ino z inną kolbą) ma m125 i 420-430 fps na chrono - wiem, bo przy mnie je chronowali dla kolegi. Ja na 120sp mam w swoim 55 m celnego zasięgu na spokojnie.

Link to post
Share on other sites
masz taką replikę i sprawdzałeś, że NIE CIĄGNIE tych 50 m? Czy Cię po prostu cycki swędzą

XXXXXXXXXXXXXXXXXXX Bo nie widzę sensu wypowiedzi. Mam nadzieję, że posiadłeś zdolność rozróżniana cyferek, bo rk-02 ma się nijak do rk-06. Serwisowałem 2 sztuki tego karabinka, swojego sprawdzałem 360FPS w Stocku, zasięg dokładnie 23m, w porywach ok. 30m. XXXXXXXXXXXXXXXXX. Wymiana na guardera i preckę CA poprawia zasięg do >40m.

Link to post
Share on other sites

XXXXXXXX

Nie wiem, jak dramatyczna nieszczelność musiała być na gumie, że jej wymiana spowodowała prawie dwukrotny wzrost osiągów repliki. Bo nie chcesz chyba udowadniać, że wymiana lufy na preckę tyle dodała? Moim skromnym zdaniem replika z takimi osiągami kwalifikuje się co najwyżej do reklamacji, ale skoro niektórych zadowala 40 m zasięgu na springu m120.....

Wybacz, ale 40 m zasięgu to mają repliki z 300-oma fpsami

 

XXXXXXXXX

 

EDIT:

Producent, tak o tą chodzi - RK-02 i RK-06 różnią się dokładnie tylko kolbą. Jedną mam, drugą dokładnie oglądałem na żywo - niewiarkom polecam rozmowę z Krzysztofem z serwisu krakmana.

Edited by fiedotow
Link to post
Share on other sites
Przyślij filmiki jak osiągniesz to na tej sprężynce. Kocham ludzi i ich wypowiedzi, którzy nie mieli styczności z tą repliką.

Miałem styczność z wieloma replikami jako serwisant.

Poza tym mam AKS-74U Boyi, który ma te same bebechy.

Nie twierdze, że na sprężynce od długopisu osiągniesz zasięg 20m, ale u mnie jest on znacznie przekroczony na sprężynie M90, a w stocku montowany jest odpowiednik M110 i na nim moja replika strzelała skutecznie na 37 metrów.

Jakieś inne argumenty?

 

Tak btw, nie jesteś w moim typie ->

Kocham(....)
;) Edited by Kajor
Link to post
Share on other sites

Penio151, swoje paranoiczne teksty wsadź sobie w buty.

Niezależnie od tego, ilu ludzi będzie próbowało grzecznie wyjaśnić, że jednak nie każda replika z ze sprężyną m120 ma 360 fps i 40 m zasięgu, penio151 będzie dalej się upierał, że każda, bo wychodzi prawdopodobnie z założenia, że skoro on tak, ma to inni też muszą. A w swojej 'fachowości' nie dopuszcza do siebie myśli, że może coś źle poskładał i należałoby poprawić.

 

Prosty wywód logiczny (trudne sformułowanie, ale znajdziesz w internecie)

Moim zdaniem musiałeś być zadowolony z 40 m i 360 fps na m120, ponieważ:

- zaprzestałeś grzebania w replice po osiągnięciu takiego wyniku

- podajesz takie wyniki na forum i kwestionujesz inne wyniki

Czyli - najwidoczniej zadawala cię taki wynik

 

Argumenty innych do ciebie nie trafiają - Kajor na pewno się nie zna, zapewne nie wystarczyłyby ci nawet pisemne oświadczenia ludzi trafianych z takich dystansów - może przekona cię zaświadczenie od rodziców? :wink:

 

Dodam tylko, że Kajor posiada RK-01 - słabsza sprężyna, o połowę krótsza lufa. Osiąga praktycznie identyczny wynik, co twoja mocniejsza replika z dłuższą lufą - czary?

 

Stockowo repliki RK 02/06 z m120 miały 400-410 fps, a obecnie w bebechach siedzi m125 - ok. 425 fps.

 

Swoją drogą to świetną lufę sobie wybrałeś do swojego kałasza - nie ma co, A&K to uznany producent precek :-F - nie ma się co dziwić, że osiągasz taki wyżyłowany zasięg.

 

Krótka rada gratis na koniec:

W celu poprawy zasięgu repliki doradzam:

- Tel.0124151774 - poproś z serwisem, skoro sam sobie nie radzisz

- wizytę u okulisty i optyka - nie uwierzysz, ale to w niektórych przypadkach radykalnie poprawia skuteczny celny zasięg repliki

 

EDIT: l

ostatnia rada - przestań strzelać shit-kulkami - zainwestuj 10, 15 zł więcej za paczkę i zdziwisz się, jaki to efekt przyniesie

Edited by grisza76
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...