Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Posiadam M24 od CA i mam poważny problem. :icon_cry: W zasadzie miałem go już rok temu ale wtedy jakimś cudem nie wiem jak udało mi się to naprawić.

Mianowicie kulka z lufy wylatuje uszkodzona a dokładniej pojawia się na niej wygnieciony "łuk". Sądząc po jego rozmiarach powstaje on w skutek nacisku kulki na krawędź lufy (Prometheus). Początkowo myślałem że staje się to w wyniku nacisku na kulkę głowicy cylindra ale kiedy odciągnę dźwignię przeładowania i wyjmę kulkę to nie jest uszkodzona. A więc uszkodzenie powstaje w trakcie strzału.

Cała komora i lufa są zmontowane poprawnie. Nie mam pojęcia co może być przyczyną blokowania się kulek na wejściu do precki.

 

Jak miał ktoś podobny problem lub ma jakieś pomysły proszę o pomoc :blush:

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uszkodzenia na kulkach powoduje gł cylindra też czasami, temat przerabiałem, ciężko z tym cokolwiek zrobić. Pomaga polerowanie krawędzi. Ale po prostu m24 to nieudana replika.

 

 

Rzeczywiście teraz dopiero zauważyłem że ślady na kulce odpowiadają rozmiarem głowicy cylindra. Wie ktoś w jaki sposób to polerować?

Link to post
Share on other sites

@ Jano92 Ten łuk na kulce o którym piszesz to jest ślad albo po głowicy, konkretnie dyszy lub krawędzi komory HU. Na pewno nie od lufy.

 

Problem z odciskaniem się głowicy cylindra na kulkach jest spowodowany często winą magazynków.

 

Należy wtedy podpiłować delikatnie pionowe krawędzie tych łapek które trzymają kulki bo czasem są na tyle ostre iż głowica musi silnie napierać aby je wypchnąć z maga co powoduje rozmaite problemy z "trafieniem" kulki gdzie trzeba. Drugi powód to te łapki w magu się rozgięły (przyczyną jest między innymi to co napisałem wcześniej) na zewnątrz i kulka dostaje się pomiędzy głowicę a komorę HU.

Wtedy należy na ciepło (gorąco) doprowadzić łapki do właściwej pozycji oraz sprawić aby kulki łagodnie i bez oporów się wydostawały z maga!

 

UWAGA!!! nie należy piłować od góry (poziome części) bo zaczną się problemy z podwójnymi strzałami i samoistnym wyskakiwaniem kulek!!!

 

Sprawdź również jak wygląda wejście do komory HU. Jeśli ten otworek jest bez fazowania to należy takowe uczynić wiertłem np 12mm lub pilnikiem. Chodzi o to aby kuleczka miała wszędzie "dostęp" po łagodnych krawędziach a nie ostrych kantach.

 

A to o czym pisze Dexter to chodzi zapewne aby wew. otwór dyszy był również łagodnie zaokrąglony a nie miał kąta 90*

Z zewnętrzną krawędzią bardzo ostrożnie aby miało się co jeszcze uszczelnić na gumce! Tam z reguły nic nie trzeba robić!

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak że zaokrągliłem już krawędzie wewnętrzne głowicy i głowica nie zostawia już śladów. W moim przypadku nie jest to także wina magazynka bo sprawdzając wkładam po jednej kulce do komory. Dzięki za twoją odpowiedź bo już miałem jechać promyka pilnikiem. W takim wypadku pozostało mi jeszcze sprawdzić komorę.

 

Dzięki :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumiem Twoją ostatnią wypowiedz to wrzucasz kulkę do komory zamykasz zamek i po strzale na kulce jest ślad tak?

No to w takiej sytuacji może faktycznie rant lufy zostawiać ten ślad ale to by znaczyło iż coś jest nie tak z komorą lub lufa jest jakoś koślawo osadzona.

 

Wyjmij cały zestaw i zajrzyj do środka czy wszystko jest osiowo i prosto. A lufa wew. w zewnętrznej jest prosto? Space Barela masz na środku?

 

A takie dziwne pytanie, ten grzybek od gumki co podkręca jest na początku okienka (od wejścia do lufy) czy na końcu. Jeśli będzie za bardzo na początku może Ci podrywa kulkę i ona uderza o tył okienka ale o takim przypadku to nie słyszałem jak żyje. Lufa czysta? Nic tam się nie przykleiło co może kulki uszkadzać?

 

Ostatnia rzecz jaka mi do głowy przychodzi to to iż może masz za krótką lufę wew. w stosunku do zew. i na końcu się one mijają i nie są osiowo, ale teoretycznie są tam takie siły, że kulki łupałoby na części. Jednak sprawdzić nie zawadzi czy na wylocie wszystko jest jak powinno.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak mówisz. Jeśli chodzi o osadzenie lufy w komorze to od wylotu lufy wygląda wszystko elegancko wręcz idealnie. Lufe trzymają w komorze dwie śrubki które dokręcam tak aby było prosto. Od góry jest jakiś gwint gdzie nie mam śrubki i nie miałem od nowości. (Na końcu tego gwintu widać gumkę HU) nie wiem czy to ma znaczenie.

Precka jest dokładnie tej samej długości co oryginalna. W trakcie sprawdzania zakładam przy wylocie jeden stabilizator lufy wewnętrznej. Założyłem też z ciekawości stockową lufę i jest to samo.

Lufa wew. w zewnętrznej jest prosto po założeniu stabilizatora. Bez stabilizatora opada z grawitacją. Wszystko czyściutkie jak nowe.

 

Wieczorem sprawdze jeszcze położenie tego grzybka. Mam przeczucie że może on być przyczyną bo krawędzie okienka przez które wchodzi gumka do komory są dosyć ostre. Co więcej wyjmowalem kulkę z lufy od tej samej strony co wepchała ją głowica cylindra i wtedy była jeszcze w nienaruszonym stanie.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie/prośbę.

Moglibyście podać jakiś sklep w którym zamówię komorę HU [PDI] do m24 [CA]?

Od razu zaznaczam że specshop odpada przez wysoki kurs jena.

Może być sklep zagraniczny, ale jak najbliżej do Polski (najlepiej Niemcy), tak żebym nie musiał ściągać z Honkongu :/

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany. Głowice lekko przypolerowałem i nie zostawia śladów pozostale slady byly spowodowane tym ze strzelalem w łóżko z przyłożenia kulka się od niego odbijała i trafiała w krawędź wylotu lufy :icon_biggrin: :sciana:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeczytałem cały temat i nasuwa mi się pytanie.

 

Po zakupie zestawu 300% po kilku strzałach wypluło mi O-ring (wystrzeliłem bez niego już prawie 2000 kulek). Ktoś pisał że w tłokach PDI strzelanie bez O-ringu kończy się uszkodzeniem głowicy tłoka. Czy jest tak także w przypadku tych niebieskich tłoków od CA? Jest możliwość zastąpienia O-ringa czymś innym? Myślałem o tym żeby przykleić tam jakiś kawałek gumy :zastanawia: Mam w planach wymianę sprężyny na M170. Dlatego te obawy :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Szczelność niebieskiego tłoka wydaje się być zerowa bo po zatkaniu dyszy tłok i tak opada na dół. Gdybym wiedział nie kupował bym całego zestawu 300% :angry:

 

Mam taki pomysł żeby zmienić głowice stockowego tłoka CA i rozwiercić go do większej sprężyny. Robił ktoś już coś takiego? Trzeba by było go rozwiercić o 2mm czyli została by ścianka o grubości 2mm.

Link to post
Share on other sites

Oops, podpadłem.

 

Oszaleli chyba na WGC mag za 50$. Na scopeandlaser.com jest za 9$. No cóż myślałem że coś będzie w Polsce. W takim wypadku będę musiał zamówić pierwszy raz zza granicy :biggrin: .

 

Włożyłem ostatnio sprężynkę M180 i boje sie strasznie o ten tłok CA w następny weekend muszę mieć czym strzelać. I zastanawiam się co i czym przykleić na ten tłok żeby tak nie trzepało metalem o metal. Próbowałem ostatnio z mikrogumą z podkładki pod myszkę ale ją pocięło i wypluło po 40 strzałach (dałem 5 warstw).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...