Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja też mogę napisać jak zbudowałem swój, jak kolega odda mi apart to przyfoce zeby nie teoretyzować tylko się podeprzeć zdięciami.

 

Mniej więcej układ wygląda tak Magazynek---> kolanko 90%(zeby wąż jak w najmniejszym stopniu nam przeszkadzał), w magu wywierciłem otwór 5mm który natępnie nagwintowałem. w tenże otwór wkręciłem kolanko-----> kolanku na drugim końcu ma otwór na wąż ---> wąż mój ma 6mm---->końcówka z dziubkiem na którą założony jest wąż, końcówka wkręcona jest w regulator/reduktor(mój kosztował 33zł)--->przejsćiówka z gwintu regulatora na gwint przejściówki C02---->pojemnik na co2 z kapsułką(link jest na forum cena 75zł). Nooo to na tyle...

 

Jak zrobie fotki to uzupełnie ten opis.

 

Pozdrawiam!!

Edited by rugby18
Link to post
Share on other sites
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na 10bar ale ostatnio zauważyłem, że na 8,4 bar osiągi są lepsze

pamiętajmy, że większe ciśnienie to większa siła potrzebna do otwarcia zaworu

 

teraz zasięg mi sporo spadł bo maga mam rozdupczonego, tzn tamto co jest wciskane, staro się

 

po co gwintować maga?

zobaczcie co to jest złączka grodziowa i do czego służy

 

rugby18 pokaż swój regulator

zapoznajcie się z nazewnictwem, ta końcówka to króciec

zobaczcie także co to jest szybko złaczka

 

na 0.25g miałem ~554fps

Link to post
Share on other sites

sebciu podaj swój schemat i jakich części użyłeś. rugby18 nie ma u siebie szybko złączek, a nie ukrywam że wolałbym je mieć u siebie. Możesz jeszcze podać linki do części tj koszyczka, regulatora, mamby, końcówek? Zależy mi na tym, bo nie wiem czy sam dobrze dobiorę przekrój itp.

Link to post
Share on other sites

http://air-com.com/zlaczki_grodziowe_z_gwi...we-sv50msv.html

http://air-com.com/kolana_90_st_z_wewnetrz...ymi-w18msv.html

http://air-com.com/krocce_do_wezy_typ_gpk-gpk186ms.html

http://air-com.com/gniazdo_szybkozlacza_kds_nw5-kds6nw5.html

do tego przewód > reduktor

łączymy z uszczelkami od maga w kolejności od góry

 

jedyną wadą a może zaletą jest to, iż po odłączeniu szybko złączki wyleci gaz z maga można to wyeliminować przy pomocz zaworu zwrotnego

http://air-com.com/zawor_zwrotny_mini-ruck18iamsv.html

 

wszędzie są podane wymiary, kawa na ławę. jeżeli ktoś nie rozumie to śmiało mogę powiedzieć, że jest ****

 

Nie przeklinamy i nie prowokujemy innych bo będę wywalał całe posty bez litości :!:

Viper

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Heh **** nie jestem ;-) , ale złączka grodziowa ma jeden gwint zew. i jeden wew. Do maga wkręcasz zew. (zostaje wew.), więc jak chcesz do tego podłączyć kolanko, skoro ono ma dwa gwinty wew. ? :twisted:

i właśnie pokazałeś to o czym mówiłem

 

złączkę grodziową wkładasz od wewnątrz, tak, że gwint zew wystaje z maga, i na to nakręcasz kolanko

Link to post
Share on other sites

Myślałem o tym, ale zwątpiłem, bo nie wiedziałem czy w małym magu jest wystarczające dojście. Dzięki za wyjaśnienie, ale to co ty myślisz średnio mnie obchodzi.

 

A mnie średnio obchodzą wszelakie animozje, ale jeśli zacznie się tu jakaś jazda to można nawet bana zarobić!

Panowie trzymamy pewien poziom to dla potomnych zostaje!

 

Viper

Link to post
Share on other sites

Im większa prędkość wylotowa tym lepsza celność i skupienie na średnim i dalekim dystansie. Z 470 fps-ami na 70 metrów albo trafisz albo nie (może nie dolecieć i zonk) a jak masz 800 i nie trafisz toś jest dupa a nie snajper ;-) . Singlem krzywdy nikomu nie zrobisz, chociaż... :-F. Przy 470 fps-ach to cię gościu szturmówką ściągnie, pod warunkiem, że będzie strzelał jak z granatnika ;-).

Jeśli chodzi o zloty i bardziej oficjalne strzelanki to najlepiej przerobić Mke na co2, da się regulować prędkość wylotową a więc mamy prawdziwy karabin snajperski na każdą okazję.

Co innego jak dopiero zaczynasz z AS, na początek 470 w zupełności wystarczy.

 

Co do ograniczeń to słyszałem różne ciekawe rzeczy np: dobry snajper musi mieć ok 1200fps, szturmowiec z 800 a do budynku 450 to powinien być standard :-F

Edited by pawelkotas0412
Link to post
Share on other sites

(para) snajperka nie zrobi z ciebie snajpera... ja potrafiłam się podślizgnąć pod 3 osobowy patrol i niewystrzelając ani jednego kompozytu :D Ja zaczynając miałem niecałe 450 fps. Teraz niecałe 640 i to nikogo nie rusza. 470 fps? To coś ala wsparcie-snajper w cqb xD ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sebciu !! to graty które pokazałeś to ja je widziałem u mnie w sklepie ale one są "dosyć duże" no a ze ja jestem zwolennikiem "czystej" broni i chciałem zeby mój zestaw był w miarę nie widoczny dlatego uważam ze mój setup "zajmuje troche mniej miejsca" :wink:

 

Jutro wrzuce fotki co oblukacie co i jak.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dobra może być nawet te 640 fpsów. Tylko napiszcie co powstawiać.A czy warto brać maga na 27 kul TANAKI?

 

 

Graty duże?

U mnie jakoś to nie wygląda jakby zajmowało dużo miejsca, na pewno robiąc to chciałem mieć swobodny przepływ.

Bo zawsze można dać gwinty M5 ale jest wtedy sporo mniejszy przepływ.

Można to zrekompensować właśnie dużym magiem, bo pamiętajmy, że im większa komora w której jest gaz (magazynek) tym mniejsza zmiana ciśnienia po wystrzale, a co za tym idzie w czasie wystrzału(krótka chwila) będzie ciśnienie stabilniejsze, pamiętajmy, że kulka w lufie się rozpędza, a przy spadku ciśnienia proporcjonalnie do czasu, zmniejszy prędkość kulki.

 

Jak dasz duży mag, to powinna być znaczna różnica w prędkości kulki.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...