Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zbudować prosty granatnik na kulki :)



Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedyś bardzo uważnie obserwowałem ten topic. Efektem tych obserwacji była budowa własnego granatnika. W sumie badziew ale robiłem to bardziej z ciekawości niż ze względów praktycznych.

Nie testowałem go jeszcze na GG. Na gazie do zapalniczek i kulkach 0.12 sztuk 24 wyciąga te 10 metrów.

 

www.loart.republika.pl/granade.htm

 

Jest jeszcze jeden problem ale póki co nie mam ani czasu ani pomysłu na jego rozwiązanie. Nie wiem w jaki sposób przytrzymać kulki przed wystrzeleniem w lufach. Opuszczenie załadowanego granatnika lufą do dołu owocuje wypadaniem kulek.

Link to post
Share on other sites

Peepee myślałem nad tym tyle tylko że nie wiem czy mi się tam zmieści. Te lufy wewnętrzne są tam dosyć ciasno upchane. Zresztą jest to zrobione na zasadzie że do każdej lufy wchodzi 4 kulki (można więcej albo mniej ale zazwyczaj tak ładuje). O ile pierwsza kulka byłaby ładnie trzymana przez uszczelkę i nie miała by problemów z wydostaniem się o tyle kolejne mogłyby być mocno spowalniane (tak mi się wydaje - mogę się mylić).

W związku z tym pytanie.

Jak to jest rozwiązane w firmowych granatach o dużych pojemnościach?W jaki sposób kulki są tam przytrzymywane?

 

Razielos ja ten pomysł wziąłem właśnie z tego topicu więc można powiedzieć że Ci go podkradłem. Mam nadzieje, że się nie złościsz. Zresztą taki granatnik może skonstruować każdy kto ma dostęp do tego forum. Nie podoba mi się tylko fakt, że ktoś może żerować na cudzym pomyśle (oraz ludzkiej niewiedzy) i zarazbiać na tym kase. Zresztą przelicytowałem jedną sztukę tej instrukcji i jak tylko ją dostane to napisze coś więcej.

Link to post
Share on other sites

Kurde no ja pierdole co za swiat, sory za spam ale nie mam sily zmieniac poprzedniego posta.

Jak ja chcialem utrzymac kulki w lufie?

 

Założenie było takie, że kazda lufa posiada gumke hop-up, któa zrobiona jest z balonu. Jak nie wiecie oco chodzi to zapytajcie Gerarda Heime on wam powie bo on to wymyslil.

Chociaz nie, opisze to:

 

======,==== < to jest rurka a przecinek na dole to gumka hop up.

Bierzemy pilniczek trójkatny albo cieniutka piłe włosową i robimy rowek na głębokosc rurki: grubość rurki + 1mm dalej. czyli jak rurka ma grubosc 2mm to my wcinamy sie w głąb na 3mm. Dzieki czemu mamy mały rowek w którym napinamy cos kondomopodobnego, tak zeby wystawal w rurce na wyskosc max 1mm. Mamy w tedy niesamowicie elastyczny i cekawy hop-up.

Gerard Heime miał zastosować go w swojej SUPER 9 i zasięg jej wydłuzył do ponad 60 metrow czy co takiego.

Ogolnie chodzi mi oto ze zeby kulki sie nei wysypywaly, bo ja planowalem 9 rurek a w kazdej gdies po 3 kulki, to wrzucasz hop up zaraz przed te kulki. Pozatym sam magazynek mial byc ciasny, aby GS dzialal z wieksza siła na kulki juz na samym poczatku. Pozyjemy zobaczymy ale cos mnie wzielo i chyba od nowa zbuduje ten granatnik, bo jak wiecie badz nie to raz ze puscil zawór od ładowania GS to jeszcze rurki sie pogieły bo magazynek był zle wsadzony.

Pozdro

 

Aha loart gratuluje granatnika, ciesze sie ze ktos wrescie go zbudowal do konca, choc widze ze pozostalo Ci pare problemow, ale jak co to napisz PM sprobojemy rozwiazac.

Link to post
Share on other sites

UWAGA nie kupowac tego poradnika! On nawet nie istnieje!

 

Ja zem ***** taki madry jest ze za pierwszy razem nie zworcilem uwagi skad gosciu jest, a teraz patrze i oczywiscie z nowego targu.

No to od razu polecialem do znajomego z grupy, ktory mieszka 100 metrow dalej, a ktory siedzial wczoraj u mnie i miedzy innymi przegladalismy forum, i pytam czy ma moze konto na allegro. Ten gada ze mam, a ja pytam o nick.

ragnar2005, Normalnie jak sie ******** to mu od razu z buta wyjechalem i sie kufa dre na niego czy ma chociaz ten poradnik i skad go wziol i wogole skad mu sie wziol pomysl na cos takiego i dla czego ukradl mi pomysl.

Ten gada ze poradnik bysmy razem napisli ( chociaz tamten ***** sie zna na tym ) a zyskami sie podzielimy. No coz znowu dostal z buta i kazalem mu zamknac aukcje, wystawic pozytywy tym ci kupili.

 

 

NIEINNIEJSZYM PRZEPRASZAM ZA ZAINSTNIALA SYTUACJE, JAKO ZE "KOLEGA" NIE MYSLI I POZBAWIONY JEST WOGOLE CZEGOS CO SIE MÓZGIEM NAZYWA. ( myslenie go boli bo nawet nie pokusil sie o zmiane miasta na chocby zakopane, choc wie ze ja tez czasem na allegro cos przeglada... swiadczy to tylko o jego debilizmie i jesli to bedzie czytal TAK JESTES DEBILEM!! )

 

Loart dostaniesz pozytywa wiec sie nie martw a ja dziada jeszcze tak skopie ze mnie **** popamieta. Bardzo przepraszam, ale widac ze w polsce wszystko opiera sie na zerowaniu na innych.

Numer gg kolesa 4732720 zostal przejety przezemnie, jako ze dostal duzo zapytan na temat granatnika a nie chcialbym zeby kogos jeszcze oszukal.

 

Słownictwo. Na drugi raz cały post poleci do kosza nieważne co będzie zawierał./mod

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to wogóle nie powinno iść do działu tanie repliki. Ale skoro to temat o granatnikach ogólnie to chyba nie powinno robić różnicy.

 

No właśnie. Znalazłem to jakiś czas temu tutaj. Tylko czy ta bateria 7,2V i ładowarka to przez pomyłkę czy też jest to granatnik elektryczny?

 

Zastanawiam się też jak by to strzelało gdyby podajnik i lufe z 11mm przerobić na 6mm. O ile dobrze wszystko licze to ciśnienie działające na kulkę 6mm było by około 3 razy większe niż na kulkę 11mm.

 

Ewentualnie można by spróbować zrobić 3 lufy 6mm i powinno działać jak inne granatniki sprężynowe chociaż energia raczej nie byłaby taka jak w produktach markowych.

 

Miał już ktoś do czynienia z tym granatnikiem? Ile może ważyć taka kulka 11mm?

 

Raziel

Nie wiem za co Ty przepraszasz. Przecież nie możesz odpowiadać za to co robi Twój kolega. Ale tak szczerze to troche szkoda, że to się tak skończyło bo miałem nadzieje że w tej instrukcji mogą być jakieś nowe pomysły/rozwiązania na które nie wpadli jeszcze ludzie udzielający się na tym forum.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam adminow za slowa,pochamuje sie na przyszlosc :D

W sumie to jest za co przepraszac, bo bys mogl pojsc w plecy o grosze ale zawsze grosze.

Ten granatnik juz widzialem i sadze ze mozna by go jakos ciekawie przerobic, chocby przez wytłocznienie nowej rurki i wsadzenie jej do srodka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No i się udało taniej - co prawda zawór nie jest elektryczny tylko kulowy - ale działa. Prototyp zrobiony jest na "szybko". Następne pomysły wdrożę (a mam) - jak bedę miał czas - w następnym modelu. Perspektywa niestety dość odległa. :(

 

mini_1152174007.jpg

 

Konstrukcja zewnętrzna z rur PCV a wewnętrzna z CPCV. Napęd na green gas. Był na pompkę rowerową, na naboje co2, ale są bardzo nieekonomiczne - nie pasują do nich naboje za 2 zł do wiatrówek. :cry:

W środku jest manometr coby kontrolować czy się nie rozsadzia sprzętu. Kulki ładuje się do 7 rurek w pocisku - a pocisk nakręca na "lufę" ukrytą w srodku. Można mieć kilka załadowanych pocisków i wtedy wzrośnie szybkostrzelność.

Łącznik pocisk-lufa pełni funkcję zaworu bezpieczeństwa - gdyby komuś przyszła do głowy jakaś absurdalna moc strzału. Rury wewnętzne wytrzymują 20atm, a on się rozszczelnia przy 3 atm.

 

No i sama głowica - nie, nie wylatuje po strzale :P . Zasięg strzału - przy jakichś 2ATM - pojedyńcze kulki 0.25g (z około 100 wystrzelonych) dolatują na jakieś 30m. (tak daleko od domu jest smietnik i słyszałem jak kulki uderzają w blaszany dach - nie, nikogo nie było w okolicy śmietnika :) Reszta spada wcześniej - ale i tak jest to sympatyczny "obłok kulek" przed lufą. Próby były przeprowadzane warunkach "niebojowych". Green gas jest bardzo chimeryczny :cry: niestety. Na razie, zabezpieczam kulki przed wypadaniem, zaklejając wylot taśmą klejącą - zrywaną przed strzałem. Pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia zaworu kulowego, przed przypadkowym otwarciem. Zawleczka jakś czy coś w tym stylu?

 

mini_1152174010.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...