Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiary Gearboxa


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Otóż mam dosyć nietypowy problem - sprawdzałem na 2 bateriach 9.6 mój karabin (posiada zamontowane M120) - po kilku - kilkudziesięciu strzałach (z dobry ROFem) tłok pozostaje w tylnej pozycji i nie da się go ruszyć.

 

Zaczęło się to dziać po założeniu Bore-upa i silnika Guardera. Wcześniej na chińskiej 8.4 mini nawet śmigał. Uważam, że wina jest po stronie silnika, ale na baterii Sanyo RC 8.4 śmiga pięknie.

 

Wydaje mi się, że to kwestia minimalnego zwiększenia oporów - tylko nie wiem w jaki sposób tego dokonać nie wydając zbyt dużo pieniędzy. Ostatecznym rozwiązaniem jest zamontowanie słabszej sprężyny, lub M120 dającej 5-10 fps mniej.

 

Jakieś propozycje? ;-)

Link to post
Share on other sites

Za ciasne spodkładkowanie zębatek. Bateria RC ma większą wydajność prądową i zwyczajnie na siłę przepycha całość.

 

Ew. może to być wina kabli, lutów, etc. Napisz co dokładnie było robione w replice. No i upewnij się, że kable nie są nigdzie przetarte.

 

EDIT: I napisz jaka to replika ;)

Edited by mag
Link to post
Share on other sites

A BU był razem z tłokiem ? Np. tłoki z duraconu elementa mają zbyt grube "prowadnice" i powodują duże opory. Pięć minut z pilnikiem i opory znikają, mechanizm zaczyna działać.

Złóż GB bez sprężyny i zobacz czy tłok "chodzi" bez oporów, czy zębatki dobrze się kręcą...

Inna sprawa, że jak masz nowy silnik to pewnie musisz wyregulować jego położenie, bo nieodpowiednie ustawienie zębatki silnika względem pierwszej zębatki (bevel gear) powoduje to że silnik zużywa więcej mocy.

Link to post
Share on other sites

Steyr AUG JG - co do lutów to mam wtyki silnikowe. Tzn urwał mi się i przylutowałm co prawda, ale już wcześniej mi się tak działo.

 

Spróbuję regulacją silnika, ale wątpię, bo montował mi to znajomy co się zna lepiej ode mnie i mówił, że wyregulował.

 

Co do tych prowadnic, to chodzi o te jakby wcięcia po bokach?

 

EDIT: A i co do podłączenia batki 8.4 Sanyo RC - wychodzi kosmiczny ROF na tym silniku, wątpie żeby to była wina złego spasowania (te prowadnice tłoka lub podkładkowanie). Tłok był wcześniej ten sam i działał dobrze, także o prowadnice też nie chodzi.

 

EDIT2: Dociskałem ręcznie, regulowałem imbusem silnik - to też nie to.

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Witam... mam problem, wiem, dziwne, ale zgubił mi się gdzieś pasek trzymający hełm na głowie

 

1049353846pasgt.jpeg

 

Dokładnie ta część od ucha do ucha, na brodzie... trzymająca hełm... Teraz pytanie, skąd takie coś wytrzasnąć, kupić (gdzie)? zrobić?

 

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

najtaniej będzie zrobić, potrzebował byś zdjęcia od kogoś kto ma taki pasek aby pokazał ci z bliska jakie jest ułożenie klamer i przełożenia pasków oraz jakie klamry zostały zastosowane. Potem to pasmanterii lub jakiegoś krawieckiego i kulujesz, średni koszt klamry to od 1zł do 2zł a pasek może kosztować najwyżej 3zł za metr więc to najtańsze rozwiązanie. Potem tylko odpowiednie przełożenie klamer, ewentualne szycie i gotowe. Jak dobrze ci pójdzie to będzie jak oryginalny a kasa zostanie w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

36zł + wysyłka? Robienie samemu to koszt góra 20zł i to przy najdroższym kosztorysie. Z tego co widzę żadna z części które tam są nie jest jakaś niestandardowa i można ją zastąpić lub znaleźć dokładnie taką samą.

Edited by Darg
Link to post
Share on other sites

Od siebie tylko dodam:

 

mam taki sam silnik, w M249 PJ i tam jest ok. 390-400 fps wdg. producenta czyli M120? Tak mi się wydaje. Nie mam żadnych problemów jak Ty, a używałem różne baterie - firefox 9,6 1100 i 2000 mAh , i jakiś chiński noname 9,6V 1200 mAh i wszystko banglało, ba: zapieprza jak głupi.

Link to post
Share on other sites

Witam

Nie znalazłem innego odpowiedniejszego działu więc pisze w tym:

Mam pytanie czy ta replika:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2817

wejdzie do tej kabury:

http://allegro.pl/item471430987_blackhawk_...etta_coyot.html

 

Podkreślam, że replika ma RIS pod zamkiem i gdzieś słyszałem że może sie nie mieścić, prosił bym o wypowiedź osób posiadające tą kaburę

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że ten pierwszy to jest real cap (30 kulek) i plastikowy, a drugi, to low cap i metalowy.

 

Do cymy oba będą pasować, mogą wymagać ew. drobnej korekty przy zatrzasku pilnikiem, żeby się nie wypinały (co zresztą masz napisane przy low capie).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...