Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Istenieją jakieś sposoby ? - utrata fps w gazówce zimą


Recommended Posts

Witam, czy chcemy tego czy nie - IDZIE ZIMA!!!!!!!

jestem ciekawy czy macie jakieś swoje sposoby na to, aby nie tracić fps w swoich

snajperkach na gaz(m700,kjw, tanaka itp). Słyszałem coś o specjalnym gazie do używania w zimie(istnieje takie coś?) Dawajcie tutaj swoje patenty, rady jeśli istnieją,...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najlepszy patent na utrzymywanie fps w gaziakach w zimę, to trzymanie ich w domu.

Choćbyś wychodził z siebie, chował magi nawet tam gdzie światło nie dochodzi, to i tak fpsów będzie mniej, strzały będą jeszcze mniej powtarzalne, a replika będzie irytować.

 

Temat omawiany już pierdyliard razy, więc nie wiem, po co zakładać nowy.

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że chodzi o montowanie systemów z painballa? Chytrze ;-)

Potrzebna jest zatem butla (jakie to ma wymiary, gdzie ją można umieścić?), jakaś mamba czy inny przewód który doprowadzi powietrze do magazynka (stockowego czy wymagane sa jakieś przeróbki?) i coś jeszcze? Bo chyba nie ładuje się magó bezpośrednio z butli?

Link to post
Share on other sites

Thor_ z tego co kojarzę jak Śmiglans latał z RAMem na HP to miewał po 100 atmosfer w butli. Chyba, że się pomyliłem ale tak mi się kojarzy.

 

Vandermann, wyglądało to właśnie tak jak piszesz. Mamba, butla z manometrem a na grzbiecie pompka do wiatrówek. Butle mieli (bo braci dwóch z tym latało) z włókien weglowych więc były leciutkie. Nosili je z tyłu na kamizelkach. Tylko kwestia uwiązania do karabinu pozostaje. Ale snajper i tak repliki nie odda więc to bez róznicy :-D .

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Nie podam Ci dokładnej liczby strzałów ale na wiele pozwala. To poza tym zależy od pojemności butli. Z tego co pamiętam chłopaki strzelali i strzelali i skończyć nie mogli. A jak zapytałem czy moge se popykać by sprawdzić jak to wali to nie liczyli mi każdego strzału ;-) . Poza tym jak ci się kończy ciśnienie to pompka w dłoń i JEEECHAAANAAAAAAAA!!! :-D :-D .

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sporo się naczytałem na forum tekstów "Przesiądź się na HP", "HP rządzi" itd.

Czy ktoś może wie gdzie można nabyć instalację HP do repliki ?

 

Już wpadłem gdzie.

Teraz - jak?

Czy magazynki się rozsypią?

Edited by Cien
Link to post
Share on other sites

Nie napełniasz "HP" magazynków od replik gazowych.

Jeżeli myślisz o "HP" w czymś w stylu Tanaki AICS, czy innych M700 itp to musisz zakombinować w ten sposób że w miejsce zaworów i zbironika gazu w magazynku musisz zapodać "podłączenie" węża który będzie podawał powietrze z butli. Przy próbie nabijania gaziakowych magazynków powietrzem przy jakiejś 1/5 nominalego ciśnienia masz załatwiona eksplozje i mały granat odłamkowy.

 

Tyle w skrócie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy istnieje coś takiego jak butla HP wielkości manierki? Nie wyobrażam sobie ganiania ze sniperką, która jest związana ze mną jakimś przewodem, a na plecach żebym miał jakąś butle, nawet jeśli by była lekka, to i tak komfort szybkiego padnięcia na ziemie praktycznie nie istnieje...

Dlatego mam pewien pomysł z przyczepieniem owej miniaturowej butli do kolby i poprowadzeniu przewodów do magazynka. Raczej nie płakałbym za tym, że liczba strzałów by zmalała, chodzi o komfort, użyteczność i mobilność z takim systemem.

 

Bardzo bym się ucieszył (i pewnie nie tylko ja), jeśli ktoś by opisał sposób, w jaki można przerobić magazynek Tanaki M700 A.I.C.S. na taki, który by mógł obsługiwać HP

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź na pytania.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za link do tego sklepu, znalazłem to: http://rap4.pl/sklep/catalog/product_info....products_id=259

I chyba to by się mogło nadac do "doczepienia" na kolbe L96/M700.

 

Jeszcze nie wiem, czy taka zmiana sie opłaca, troche dużo tej kaski mi wychodzi za taki system HP. Ja rozumiem - sniper nie powinien oszczedzac, ale... dla polepszenia powtarzalności (która i tak stoi na wysokim poziomie w Tanace) i dla lepszych osiągów w zimie to... ja chyba narazie zbastuje, przynajmniej dla mnie to się robi za drogo.

Edited by firenecro
Link to post
Share on other sites

Z magami się zgadza, że może byc problem. Albo nie uda się ich "adaptować" albo nie wytrzymają ciśnienia podanego przez system HP (niby można regulować ciśnienie ale....)

 

Jedyne sensowne rozwiązanie to zrobienie "swoich" magów ;) Ale to już dla desperatów z dużą ilością wolnego czasu i dostępem do trochę bardziej zaawansowanych narzędzi niż młotek i szczypce uniwersalne ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...