Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Istenieją jakieś sposoby ? - utrata fps w gazówce zimą


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Owinąć rączkę (gniazdo magazynka) ogrzewaczem chemicznym :lol:

 

Sie nie smiej bo tydzien temu na strzelance widziałem dziadka co miał jakis woreczek z niebieskim płynem wokół maga przyczepiony... :)

 

Ja sie może i nie znam ale co z Co2 i adapterem który pozwala ustawiać ciśnienie ?

Tanie rozwiązanie to nie jest ale jeżeli nie rozwali maga / pistoletu to powino dzialac :)

Edited by ebola_85
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozwolę sobie odgrzać temat, jako że o HP sporo się naczytałem na zagranicznych forach i właśnie jestem w trakcie zbierania hajsu stworzenie tego systemu (ma być podpięty do m700 KJW)

Schematycznie ma to wyglądać tak: butla HP -> regulator z możliwością regulacji ciśnienia wyjściowego -> mamba -> magazynek.

Aby podłączyć mambę do magazynka trzeba go rozwiercić, nagwintować i wkręcić odpowiednią złączkę.

Z tego co czytałem, propan daje ciśnienie w granicach 100psi, zaś maksymalne ciśnienie HP wykorzystanego do tych celów z jakim się spotkałem w opisach to 120-130psi. Nie natknąłem się na informację o magazynku, który wybuchł od tego ciśnienia, mimo że wszyscy ostrzegają o takiej możliwości (chyba jednak prędzej wypluje zawór/uszczelki).

Mam nadzieję na zakończenie prac do początku wakacji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Zima idzie, więc związki strzelców ze snajperkami będą wystanowione na poważne próby. Na wstępie napiszę, że jeszcze niezbyt wiele czasu poświęciłem na buszowanie w zagranicznych forach związanych z tematem HP. Wpadłem na pomysł, że możnaby w magazynku wywiercić otwór i zamontować w nim jakiś dobry wentyl, który wytrzymałby te ~100 psi. Taki magazynek byłby "ładowany" samochodowym kompresorem. Ale jak dotąd takie rozwiązanie problemu na linii gazówka-zima nie zostało przez nikogo przedstawione. Czuję, że jest jakiś wyraźny powód takiego stanu rzeczy - czy istnieje podwyższone ryzyko wybuchu magazynka poprzez stosowanie sprężarki do wtłaczania powietrza w magazynek zamiast butli?

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites

Bo HP to nie co2 czy greengas czy propan. W magazynku miałbyś jedynie sprężone (a nie ciekłe!) powietrze, więc jego ilość byłaby znikoma w porównaniu z ilością np. propanu, który w magazynku jest głównie w stanie ciekłym (utrzymuje się ciśnienie równowagi między fazami). Z tego, co pamiętam, propan itp przy parowaniu zwiększają swoją objętość około tysiąckrotnie (mogę się mylić, jednak są to wartości tego rzędu), więc różnica byłaby ogromna.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Bo HP to nie co2 czy greengas czy propan. W magazynku miałbyś jedynie sprężone (a nie ciekłe!) powietrze, więc jego ilość byłaby znikoma w porównaniu z ilością np. propanu, który w magazynku jest głównie w stanie ciekłym (utrzymuje się ciśnienie równowagi między fazami). Z tego, co pamiętam, propan itp przy parowaniu zwiększają swoją objętość około tysiąckrotnie (mogę się mylić, jednak są to wartości tego rzędu), więc różnica byłaby ogromna.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

Dzięki za wyjaśnienie.

Link to post
Share on other sites

Bo HP to nie co2 czy greengas czy propan. W magazynku miałbyś jedynie sprężone (a nie ciekłe!) powietrze, więc jego ilość byłaby znikoma ...

Zostaje jedynie butla na plecach, regulator i mamba do magazynka. Wtedy starczy na długo, szczególnie przy niskim ciśnieniu rzędu 100psi. Butla ma na wyjściu 850psi a ładuje się 3000 lub 4500psi. To tak celem wyjaśnienia.

 

Zima idzie, więc związki strzelców ze snajperkami będą wystanowione na poważne próby.

Nie :icon_wink:

 

 

ry wytrzymałby te ~100 psi. Taki magazynek byłby "ładowany" samochodowym kompresorem. Ale jak dotąd takie rozwiązanie problemu na linii gazówka-zima nie zostało przez nikogo przedstawione. Czuję, że jest jakiś wyraźny powód takiego stanu rzeczy - czy istnieje podwyższone ryzyko wybuchu magazynka poprzez stosowanie sprężarki do wtłaczania powietrza w magazynek zamiast butli?

Założenie jest nierealne, nie naładujesz tego nigdy powtarzalnie kompresorem.

Butla, regulator i mamba do magazynka, wtedy tak.

Widziałem gdzieś, na necie, na tym forum, taki system w M700, pewnie chińskiej. Gość regulował ciśnienie w zakresie bodajże 70-120psi i tym samym regulował fpsy.

Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem informacji w tej kwestii, a nie będę zakładał nowego tematu. Czy ktoś z was próbował używać do ładowania magazynka tych puszek ze sprężonym powietrzem do czyszczenia klawiatur komputerowych dostępnych powszechnie? Czy końcówka będzie pasować do wlotu maga? I jakie jest ciśnienie wylotowe takiego powietrza? Może któraś z fabryk dysponujących napełniaczami zgodziłaby się produkować dla potrzeb airsoftu puszki wypełnione powietrzem o różnym ciśnieniu gazu i o różnym ciśnieniu wylotowym... Szczerze powiedziawszy mam replikę karabinu single shot, więc dla mnie bardzo mała ilość możliwych do oddania strzałów na jednym magu jest dodatkowym krokiem do osiągniecia realizmu. Proszę o fakty, a nie o dyskusję.

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites

@ Kicpa:

Widziałem już kilka razy ludzi biegających z karabinami snajperskimi, które do maga miały doczepioną mambę połączoną z butlą CO2 przyczepioną do body repliki. Działało to dobrze, ale replika wyglądała jak spłuczka do kibla i bardziej przypominała marker paintballowy. Airsoft ma do siebie to, że repliki przypominają wyglądem prawdziwą broń i wg mnie trochę bez sensu jest to psuć.

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Co za różnica czy pasuje skoro to sprężone powietrze nie ma nic wspólnego ze sprężonym powietrzem i jest to zwykły propan-butan w wersji mało śmierdzącej?

 

Stosuje się różne mieszanki, ale dzisiaj bardzo wiele firm ładuje do puszek hel (ew. inny niepalny gaz), albo zwykłe powietrze takie jakim oddychasz na codzień (są to gazy niepalne, zgodnie z tym co piszą redaktorzy wikipedii). Podam przykład takiego produktu:

 

http://koral.lodz.pl/product_info.php?products_id=664&osCsid=501788e020c9fc74799cb76fae6e796c

 

Propan, butan oraz jego mieszanki są gazami palnymi.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/LPG

 

Bedę musiał kupić magazynek (stary się popsuł) i spróbować tego sposobu, o ile nikt z panów dżentelmenów lub dam nie spróbuje tego wcześniej.

Link to post
Share on other sites

ciekawe a ja na butelce "Ultraair Power Gas" mam jak wół nadrukowane:

Contains:

C4H10, C3H8

Purity 99,7%

 

i jeszcze jedna ciekawostka stara, że cho cho:

Amerykanie stosują jeszcze jeden gaz. Jest to tzw. PC Duster czyli wydmuchiwacz brudu i kurzu z klawiatur i komputerów. Można go dostać w większości sklepów komputerowych. Gaz jest tańszy od gazów produkowanych z myślą o ASG, ale konieczne jest dorobienie złączki pozwalającej na załadowanie go do magazynka. W tym przypadku należy jednak pamiętać o wlaniu odrobiny oleju silikonowego do magazynka przed napełnieniem go gazem - PC Duster nie zawiera żadnego smarowania. Gaz ten może być stosowany jako alternatywa do gazu Tokyo Marui gdyż posiada ten sam skład.

pełna treść wpisu: http://wmasg.pl/pl/articles/show/1741

Link to post
Share on other sites

Zakładając iż do butli owego oczyszczacza klawiatóry wtłoczono skroplony propan/butan to pewnie można nim coś zasilić ale wszystko zależy od proporcji tych gazów. Jeśli będzie zbyt dużo butanu to gaz będzie się rozprężał zbyt wolno i nie wygeneruje odpowiedniej mocy do porządnego strzału.

 

Natomiast wszelkie nie skroplone gazy używane do owych PC Duster-ów nie mają idei stosowania ze względu na ilość strzałów jaką można na takim napędzie oddać.

 

Takie jest moje prywatne zdanie na ten temat!

Link to post
Share on other sites

Właściwie oczyszczacz oferuje 1 strzał o maksymalnym ciśnieniu (za każdym razem trzeba uzupełniać, aby nie nastąpił spadek osiągów, co jest realistyczne w przypadku replik single shot). Na razie znalazłem puszkę o największym ciśnieniu wyjściowym zaledwie 60 psi, więc ci co nie mają hajsu mogą jedynie liczyć, że kiedyś producenci tego stuffu pójdą na całość :icon_biggrin: .

 

W drugiej części tego klipu jest ukazany proces przerobienia maga z GG na HP/CO2 zasilanego butlą, pomyślałem, że się przyda:

 

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...