Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zdjęć z terenu jeszcze nie mam, bo rozumiem, że interesują was zdjęcia z terenu zielonego, więc ... aby do wiosny.

Co do roboty, to żadna filozofia, wbrew pozorom, pozbierałem wszystkie informacja jakie podał pan google i dostosowałem to do swoich potrzeb i portfela ;-)

Za kilka dni podam linka do dokładnego opisu procesu, bo będę takowy robił. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Zdjęć z terenu jeszcze nie mam, bo rozumiem, że interesują was zdjęcia z terenu zielonego, więc ... aby do wiosny.

Co do roboty, to żadna filozofia, wbrew pozorom, pozbierałem wszystkie informacja jakie podał pan google i dostosowałem to do swoich potrzeb i portfela ;-)

Za kilka dni podam linka do dokładnego opisu procesu, bo będę takowy robił. :uśmiech:

 

Musiałeś poświęcić dużo czasu. Obstawiam na areograf. Jakimi farbami malowałeś?

Link to post
Share on other sites

Dużo? Owszem, jak zsumować całą robotę rozłożoną na parę dni + przerwy na kawę itp., będzie z 24h, jeśli nie więcej. Może nawet sporo więcej :-F

Aerograf? Nope, Montana Gold :uśmiech:

 

A z ciekawości. Jak ze zmazywaniem tych farb - wyglądają na bardzo porządne. Myślałem od jakiegoś czasu nad malowaniem, ale chcę mieć pewność, że bez trudu zmyję farbę w razie czego.

Link to post
Share on other sites

OK, bo widzę zniecierpliwienie - po krótce opiszę co i jak. Rucznoi, co do zmazywania, to nie mam pojęcia, bo i średnio mnie to interesuje; ponoć montany gold pięknie się zmazują acetonem.

A zatem:

Najpierw musiałem przygotować szablony. Wzory niby cyfrowego kamo (znalezione w necie, namalowane w MS paint'cie, sposobów jest milion) wydrukowałem na papierze samoprzylepnym, a następnie wyciąłem je delikatnie i dokładnie, zachowując prostopadłe krawędzie i proste kąty (w miarę możliwości). Najpierw rozkleiłem męskie szablony na replice i pojechałem ją całą oliwką (otrzymując czarne plamy). Zdjąłem szablony męskie. Następnie w dedykowanych miejscach przyklejałem szablony damskie i malowałem poszczególne plamy jasnym zielonym i brązowym. Voila! ;-) W telegraficznym skrócie tak to wygląda; oczywiście sposobów jest milion, ten był optymalny dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Czyli dokładnie to co podejrzewałem - szablony samoprzylepne. Ja malowałem swojego "marpata" przez szablony wycięte ze zwykłego papieru i trzymane około 1cm nad repliką, co dawało lekko rozmyte pixele. Przede wszystkim musze pogratulować chęci i cierpliwości przy wycinaniu szablonów, bo wykorzystałeś ich chyba sporo więcej niez ja :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...