Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

Witam

chciałbym Was prościć o rade :poddanie:

 

jakiego guna byscie polecali z tych dwóch

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,854

czy moze tego

http://www.taiwangun.com/shop,show,1333

 

z gory dzieki za pomoc :wink:

 

pozdrawiam

 

Posiadam wersję CM041J. Jeżeli jak ja nie planujesz rozbudowy repliki możesz ją wybrać. Jeżeli jednak masz zamiar dokładać "to i owo" warto przemyśleć zakup wersji z RIS (rączka przednia jest demontowana, na szynie można podwiesić inne rzeczy). Jak widzisz u góry jest też montaż do kolimatora. W wersji J musiałbym dołożyć podwyższenie by go zamontować. A zatem, obie wersje różnią się wyglądem oraz stock'owymi możliwościami w zakresie "dozbrajania". Osiągi, bebechy są identyczne. Stojąc przed takim dylematem zadałbym pytanie do czego ma ci służyć replika (cqb, las, obie formy rozrywki). Do cqb chyba wersja prostsza, do lasu bogatsza i "dozbrojona". Wcześniej pisaliśmy o donośności, fps - poczytaj, zdecyduj :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bron byla by uzywana do obu form rozgrywek jednakze od NAVY odstrasza mnie ta raczka w ktorej jest batka , co do kolimatora nie znalazlem takiego ktory by pasował

 

a jesli chodzi o manewrowanie bronia czy jednak ta raczka daje jakies efekty czy jest poprostu tak dla picu ??

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Posiadam wersję CM041J. Jeżeli jak ja nie planujesz rozbudowy repliki możesz ją wybrać. Jeżeli jednak masz zamiar dokładać "to i owo" warto przemyśleć zakup wersji z RIS (rączka przednia jest demontowana, na szynie można podwiesić inne rzeczy). Jak widzisz u góry jest też montaż do kolimatora. W wersji J musiałbym dołożyć podwyższenie by go zamontować. A zatem, obie wersje różnią się wyglądem oraz stock'owymi możliwościami w zakresie "dozbrajania". Osiągi, bebechy są identyczne. Stojąc przed takim dylematem zadałbym pytanie do czego ma ci służyć replika (cqb, las, obie formy rozrywki). Do cqb chyba wersja prostsza, do lasu bogatsza i "dozbrojona". Wcześniej pisaliśmy o donośności, fps - poczytaj, zdecyduj :) Pozdrawiam

 

Co Ty gadasz człowieku?! To co podał nasz kolega, w jednym z linków to nie broń od Cymy tylko JG. POPATRZ ZANIM DASZ KOMUŚ RADĘ! JG nie jest takim hitem jak najnowsze Cymki więc oczywiście bierz MP5J, lub dołóż te parę dych i kup wersję MP5 z Cymki z RAS. Dlaczego? Bo i tak lepiej dołożyć te parę dych niż potem kupować szyny montażowe za więcej kasy niż dokładasz! :)

Link to post
Share on other sites

Co Ty gadasz człowieku?! To co podał nasz kolega, w jednym z linków to nie broń od Cymy tylko JG. POPATRZ ZANIM DASZ KOMUŚ RADĘ! JG nie jest takim hitem jak najnowsze Cymki więc oczywiście bierz MP5J, lub dołóż te parę dych i kup wersję MP5 z Cymki z RAS. Dlaczego? Bo i tak lepiej dołożyć te parę dych niż potem kupować szyny montażowe za więcej kasy niż dokładasz! :)

 

A czy jest gdzieś napisane, że porównywałem Cymy? Porównywane były wersje MP5. I jeszcze jedno - wszelkie rady mają charakter subiektywny. Nie Komentuj więc rad innych, poprzestań na własnych.

Edited by mapajo
Link to post
Share on other sites

To jak, padło wam coś?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Moja replika ma za sobą kilka intensywnych strzelań. Póki co działa bez zarzutu. Mankamentem jest wspomniana wyżej osłona bezpiecznika, która rozpadła mi się podczas pierwszej próby "upchnięcia" baterii. U kolegi posiadającego identyczną replikę odpadł (odkręcił się i zaginął) selektor rodzaju ognia. Zaczynam również zauważać ścieranie się farby z selektora ognia i wymalowanych oznaczeń rodzaju ognia.

Link to post
Share on other sites
Guest vander

Słuchaj....zawsze się może posypać coś. Jeśli będzie to coś poważnego to masz gwarancję. Moim zdaniem to najlepsza replika jaką wypuściła Cyma. Za 600zł mamy dobrą replikę i na serio mało awaryjną, celną. Troszkę popracować nad nią i będzie git.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj....zawsze się może posypać coś. Jeśli będzie to coś poważnego to masz gwarancję. Moim zdaniem to najlepsza replika jaką wypuściła Cyma. Za 600zł mamy dobrą replikę i na serio mało awaryjną, celną. Troszkę popracować nad nią i będzie git.

 

 

co rozumiesz przez słowa "troszkę popracować nad nią" ?? :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Przeczytalem caly temat ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które kilkakrotnie padało, czy do wersji ze składaną kolba pasuje do gripa akumulator 9,6 V 1500 mAh FireFox?

http://www.taiwangun.com/shop,show,846 o taki

 

dziekuje za odp i sory jesli juz bylo

 

Odpowiedź dotyczy wersji CM041 J (tzw. "japonka")

Początkowo sądziłem, że nie upchnę baterii (ma o jedno ogniwo więcej niż stock'owy), i że będę musiał wyciąć wewnętrzny-plastikowy ząb z chwytu przedniego. Obeszło się bez amputacji :) Bateria weszła. Nadmieniam jednakże, że odrobinę pogrzebałem w instalacji (zob. wyżej-przeróbka bezpiecznika, optymalizacja ułożenia kabli). Na stock'owych kablach (sztywno upiętych wraz z bezpiecznikiem pod lufą) rzekomo brakuje miejsca do wepchnięcia pina mocującego chwyt przedni (odpowiedź taką otrzymałem z krakmann'a). Reasumując, przy drobnych modyfikacjach instalacji bateria zmieści się bez problemu, bez modyfikacji nie uda Ci się założyć chwytu przedniego.

Edited by mapajo
Link to post
Share on other sites

I jak z użytkowaniem? Starsi posiadacze, piszcie coś. Jak awarie, jak zasięg?

Po 5 tys. kulek brak awarii, zasięg skuteczny to 40 m (linia prosta, kulki 0,25 m, dobre skupienie). Kulki lecą znacznie dalej, jednakże ciężko wówczas o celność. Ostatnio zauważyłem, że regulacja hop-up'a podczas intensywnego strzelania (wstrząsy występujące przy bieganiu oraz masa kulek - tzw. rąbanka) przesuwa się (ma postać suwaka). Powodowało to w moim egzemplarzu konieczność dość częstego regulowania ustawienia hop-up'a. Zaradziłem niezawodną taśmą :), wydaje mi się, że można to również dokręcić. Jak już pisano powyżej replika jest mocna, ma dużą donośność. W porównaniu z replikami karabinów szturmowych o porównywalnej mocy (około 390 fps) przegrywa jednakże długością lufy i stabilnością lotu kulki na większym dystansie (być może radą byłoby przedłużenie lufy tłumikiem dźwięku). Odnośnie stock'owej baterii - 8.4, 1400: wydaje się być "na styk" na krótkie, ale intensywne strzelania. Niefabryczny firefox 9.6, 1500 sprawdza się tu o niebo lepiej (patrz trudności z "upchnięciem" w wersji J opisane powyżej). Podsumowując - wydaje mi się, że CM.041 to rozsądnie wydane pieniądze. Cenię ją za poręczność oraz uniwersalność, nadaje się bowiem do CQB (przy odrobinie rozsądku posługującego się repliką), w lesie dorównuje replikom szturmówek na dystansie do 40 m (liczonym w linii prostej). Nie próbowałem jeszcze regulacji pracy silnika śrubą znajdującą się pod rękojeścią. Być może ustawienia i w tym zakresie spowodują poprawę osiągów. Rada dla nabywcy: po wyjęciu z pudła dokręć wszystko dołączonym imbusem:) , pod tłumikiem płomienia umieść gumową podkładkę (zabiegi zapobiegają klekotaniu niektórych części).

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do osób posiadających wersję z kolbą składaną na bok. Podpinaliście jakieś zawieszenie taktyczne, jak tak to jak to robicie. Chodzi mi o to iż wiem gdzie z przodu karabinu się podpiąć, gorzej z tyłem. Wiem że mogę się zaczepić o kolbę, ale wtedy jest problem z jej składaniem. Zauważyłem iż nad zatrzaskiem kolby (patrząc po skosie) jest jakiś otwór, i myślałem o kupnie ucha zawieszenia od krakmanów ( http://www.taiwangun.com/shop,show,1364 ) ale odpisali mi że nie będzie pasować. Czekam na porady. Zdjęcia bardzo mile widziane.

Edited by Bachmut
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Po 5 tys. kulek brak awarii, zasięg skuteczny to 40 m (linia prosta, kulki 0,25 m, dobre skupienie). Kulki lecą znacznie dalej, jednakże ciężko wówczas o celność. Ostatnio zauważyłem, że regulacja hop-up'a podczas intensywnego strzelania (wstrząsy występujące przy bieganiu oraz masa kulek - tzw. rąbanka) przesuwa się (ma postać suwaka). Powodowało to w moim egzemplarzu konieczność dość częstego regulowania ustawienia hop-up'a. Zaradziłem niezawodną taśmą :), wydaje mi się, że można to również dokręcić. Jak już pisano powyżej replika jest mocna, ma dużą donośność. W porównaniu z replikami karabinów szturmowych o porównywalnej mocy (około 390 fps) przegrywa jednakże długością lufy i stabilnością lotu kulki na większym dystansie (być może radą byłoby przedłużenie lufy tłumikiem dźwięku). Odnośnie stock'owej baterii - 8.4, 1400: wydaje się być "na styk" na krótkie, ale intensywne strzelania. Niefabryczny firefox 9.6, 1500 sprawdza się tu o niebo lepiej (patrz trudności z "upchnięciem" w wersji J opisane powyżej). Podsumowując - wydaje mi się, że CM.041 to rozsądnie wydane pieniądze. Cenię ją za poręczność oraz uniwersalność, nadaje się bowiem do CQB (przy odrobinie rozsądku posługującego się repliką), w lesie dorównuje replikom szturmówek na dystansie do 40 m (liczonym w linii prostej). Nie próbowałem jeszcze regulacji pracy silnika śrubą znajdującą się pod rękojeścią. Być może ustawienia i w tym zakresie spowodują poprawę osiągów. Rada dla nabywcy: po wyjęciu z pudła dokręć wszystko dołączonym imbusem:) , pod tłumikiem płomienia umieść gumową podkładkę (zabiegi zapobiegają klekotaniu niektórych części).

 

 

Nie ma bata :D Na początku czerwca kupuję to cacko ( dopiero wtedy, bo jadę do KrK wtedy :P ). Jakiej wielkości ma być tak podkładka pod lufę? Aha.. Co do rozregulowującego się hopka, to słyszałem, że pod komorą hop-up trzeba coś podłożyć. Pozdrawiam! ;-)

Link to post
Share on other sites

Nie ma bata :D Na początku czerwca kupuję to cacko ( dopiero wtedy, bo jadę do KrK wtedy :P ). Jakiej wielkości ma być tak podkładka pod lufę? Aha.. Co do rozregulowującego się hopka, to słyszałem, że pod komorą hop-up trzeba coś podłożyć. Pozdrawiam! ;-)

 

Podkładka w moim przypadku ma około 0,2 mm. Wyciąłem dwucentymetrowy pasek z gumowej uszczelki. Podłożyłem go pod tłumik płomienia (owinięcie wspomnianym paskiem końcówki lufy). Całość usztywniła się i już się nie rusza. Dziękuję za radę w sprawie hop-up, wypróbuję niebawem. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...