Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm... z tego wynika że lepiej kupić m4 jakiejś chińskiej firmy które może się rozsypać (cena do 600zł) niż w miarę dobre mp5? bo teraz mam mały dylemat czytając opinie o m4 w podobnych cenach do mp5 cymy raczej ludzie wypowiadali się dużo gorzej niż o tej mp5...

Link to post
Share on other sites

Wszyskie miały IDENTYCZNE gumki i homory hu? IDENTYCZNIE wyrobione itd.? I WSZYSTKIE miały identyczny gb?

 

"identyczne", człowieku, wyluzuj, kilka replik miałem w łapie różnych producentów, nawet jakby było identycznie to byś pewnie się dopytywał czy taki sam przebieg i partia :-)

 

Najsensowniej z tego strzelała m4a1 PJ za 600PLN, która raczej patrząc po bebechach tak szybko nie padnie, a nawet jeśli to wymiana padniętej części i tak się będzie opłacać, żeby było śmieszniej, wszyscy się zdziwiliśmy bo te PJ miały najlepsza kulturę pracy, a widzieliśmy dużo replik :-)

 

No ale to tak samo jak z mp5 w temacie, trzeba trafić na sensowny model lub sensownie przerobiony, akurat inne PJ lub inne repliki cymy mogą być mniej udane.

 

hmm... z tego wynika że lepiej kupić m4 jakiejś chińskiej firmy które może się rozsypać (cena do 600zł) niż w miarę dobre mp5? bo teraz mam mały dylemat czytając opinie o m4 w podobnych cenach do mp5 cymy raczej ludzie wypowiadali się dużo gorzej niż o tej mp5...

 

Ja bym do lasu polecał PJ m4 z lufą 370mm, mam mp5, mam PJ mk12 mod0 (jestem zadowolony ale troszkę ciężki przód), miałem i inne repliki, uważam że taka m4 za ~650PLN + dodatkowe magazynki PJ za 39PLN dadzą ci dużo dobrej zabawy za przyzwoitą cenę, szczególnie jak upolujesz model z baterią firefoxa.

Link to post
Share on other sites

Hmmm,za 370 zł wyrwałem używane 4 letnie Mp5 Ca ktore choc nie ma odsuwanego dostepu do komory hopka,oznaczen,i wielu innych rzeczy ktore odpadly ,to i tak strzela na m100 promyka lepiej niz wiekszosc stockowych chinoli z 380 fpsami.

 

Wiec jak ktos powie ze ta Cyma za 600 zl to dobry wybor to padne na kolana.

 

Tak gwoli ścisłości, jedna z tych cm.041 poszła koledze na drugiej strzelance. Poszły zęby na tłoku.........

Edited by Borol
Link to post
Share on other sites

Mam Mp5 z Cymki ze składaną kolbą - kupiłem sobie tą splówkę jako zapasową jakby się moje pozostałe mocno tuningowane splówy okociły...i co? no i zdziwiłem się na plus jakością wykonania i kulturą pracy. Coprawda ja wymieniłem z miejsca sprężynę na słabszą, markową (ma teraz 350fps) żeby można z tym było wchodzić do budynków.

 

Podsumowując moje spostrzeżenia z użytkowania:

+Wykonanie.

+Kultura pracy.

+Celność i zasięg w stocku.

 

-Mało miejsca na batkę w wersji ze składaną kolbą na bok.

-W stocku trochę za mocna do budynków.

-Wymaga dokonania przeglądu zerowego i wyjęcia tony tawotu z Gb po "przeglądzie" w Taiwangunie

 

To moje zdanie na temat tej splówki, odrazu mówię że mam porównanie z innymi MP5`kami (JG, G&G, CA) bo macałem, strzelałem itp. Sam byłem zdziwiony ale ta Cyma nie odbiega jakością od G&G czy CA.

 

Pozdrawiam

Edited by Duscann
Link to post
Share on other sites

Hmmm,za 370 zł wyrwałem używane 4 letnie Mp5 Ca ktore choc nie ma odsuwanego dostepu do komory hopka,oznaczen,i wielu innych rzeczy ktore odpadly ,to i tak strzela na m100 promyka lepiej niz wiekszosc stockowych chinoli z 380 fpsami.

 

Wiec jak ktos powie ze ta Cyma za 600 zl to dobry wybor to padne na kolana.

 

Tak gwoli ścisłości, jedna z tych cm.041 poszła koledze na drugiej strzelance. Poszły zęby na tłoku.........

 

Mam replikę Classc Army, mam mp5 cymy, mam mk12 z PJ, miałem w rękach wiele innych drogich i tanich, porównując możliwości do ceny to mp5 cymy jest warta tych pieniędzy (tak samo jak obecne repliki PJ i GFC), oferuje więcej niż mp5 CA przy niewiele gorszej jakości materiałów.

 

Po wymianie gumy hopka na systemę strzela jeszcze lepiej :-)

Link to post
Share on other sites
41,35mm.. Jeżeli chcesz go wymieniać na inny, to warto wziąć pod uwagę że on nie jest na gwint.

 

Chcę kupić tłumik do "J" a nie wiem czy wybrać 30 czy 35 mm. W każdym razie ten w SD6 wydaje mi się za duży i chciałem wiedzieć ile ma średnicy.

 

Tutaj jest 30mm - http://www.wmasg.pl/projektor.php?typ=gale...mp;obrazek=4840 i wydaje mi się troszkę za wąski

Edited by rstychy
Link to post
Share on other sites

Panowie jak z awaryjnością tej repliki (przeczytałem wątek, pytanie do osób które posiadają replikę przynajmniej 3 miesiące)?

Czy warto kupić tą replikę czy wybrać prawie dwa razy droższego Tokyo Marui (body z abs, 275 FPS, ale niezawodna)?

Edited by quba40
Link to post
Share on other sites

Starając się ocenić sytuacje "na zimno" zdeje się że CYMA będzie tu lepszym wyborem. Metal, cena + rok gwarki, więc w razie problemów wysyłasz do serwisu i po kłopocie. Czy warto dopłacać do TM tylko dlatego, że teoretycznie "jest niezawodny"... Na jakość MP5 Cymy też większego marudzenia nie było, więc... IMO wybór jest tylko jeden.

Link to post
Share on other sites

Używam już tej MP5 Cymy dobre 6 msc. - replika była na przynajmniej 10 strzelankach i przeszło przez nią ok. 20 tys. kulek. Wymieniłem w niej lufe na Madbulla Black Python 6.03 i gumke na czarną Systeme, poprawiło się w niej skupienie i zasięg oraz używam jej na baterii KANa 9.6V. Jak dotąd nie zauważyłem żadnych usterek, dalej strzela tak pięknie jak na początku. Nieznajomi praktycznie na każdej strzelance pytaja: czy to CA i co ja tam mam w srodku ze ma taki zasieg i tak ładnie chodzi.

 

Tak więc, jak najbardziej ta replika to dobry wybor i nie zawahał bym się kupić ją jeszcze raz.

Link to post
Share on other sites

Panowie jak z awaryjnością tej repliki (przeczytałem wątek, pytanie do osób które posiadają replikę przynajmniej 3 miesiące)?

Czy warto kupić tą replikę czy wybrać prawie dwa razy droższego Tokyo Marui (body z abs, 275 FPS, ale niezawodna)?

 

Miałem ostatnio TM w rękach, szkoda kasy, lepiej tą cymę.

Link to post
Share on other sites
Używam już tej MP5 Cymy dobre 6 msc. - replika była na przynajmniej 10 strzelankach i przeszło przez nią ok. 20 tys. kulek. Wymieniłem w niej lufe na Madbulla Black Python 6.03 i gumke na czarną Systeme, poprawiło się w niej skupienie i zasięg oraz używam jej na baterii KANa 9.6V. Jak dotąd nie zauważyłem żadnych usterek, dalej strzela tak pięknie jak na początku. Nieznajomi praktycznie na każdej strzelance pytaja: czy to CA i co ja tam mam w srodku ze ma taki zasieg i tak ładnie chodzi.

 

Tak więc, jak najbardziej ta replika to dobry wybor i nie zawahał bym się kupić ją jeszcze raz.

 

I to jest kropka nad "i" jeśli chodzi o mój dylemat wyboru repliki :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...