Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szalony Jack Pirat niedługo zamieści dokładną recenzję na portalu, a wstępna już była w newsach.

http://www.wmasg.pl/aktualnosci/cyma_mp5_r...informacji/816/

 

Już po wczesnych zdjęciach prototypów, ich części itp widać było, że biją na głowę inne chinole. Teraz widać, że detale też lepiej odwzorowane nawet od CA.

A osoby, które już się z nimi zetknęły były pod wrażeniem.

 

Ja wolę wersję SD więc kupiłbym full metal ICS, który można gdzieniegdzie jeszcze dostać za 700PLN.

http://www.military.pl/ics_3m/ics-mp5-sd5-...0bbs_6247t.html

Ale chyba widać wyraźnie, że to nie to samo - nie ma równie dobrej repliki RAS w podobnej cenie; dlatego ta CM RAS w stosunku do innych chinoli będzie bezkonkurencyjna.

 

Nie ma chińczyków bez wad. Ale to jest nie tylko kopia z G&G, to jest kopia ulepszona i z lepszych materiałów.

I to twierdzą również ludzie na forach zagranicznych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam Maniaków. Jako, że jestem posiadaczem repliki Mp5 cymy wersji ze stałą kolbą chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Replika wygląda ładnie, nawet bardzo ładnie. Cała oczywiście z metalu (farba dość szybko schodzi, ale to norma). Jedyna część plastykowa to podstawa "obrotowej szczerbinki". Jak narazie o osiągach mogę się wypowiedzieć tylko tyle, że wystrzelałem z niej ok 400bb. Szybkostrzelność niezachwycająca ( bateria stock 8,4 1400). Zasięg skuteczny w sensie możliwość trafienia w cel wielkości człowieka to ok 35 - 40 metrów z kulek 0,23 gunfire. Całkowity zasięg to ok 50 metrów.

Sumując:

+ zsięg

+ celność

+ wygląd

+ dość sporo miejsca w kolbie umożliwia włożenie ciut większej baterii bez zbędnych kombinacji

 

- trzeszczące okładziny na szyny

- plastykowa podkładka pod szczerbinką

 

Narazie to tyle. W niedzielę będzie po pierwszej strzelance to wypowiem się więcej.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Jak że jestem posiadaczem modelu CM.041J czyli wersji z kolbą składaną chciałbym sie podzielić z wami moją opinią na temat repliki.

 

Otóż replika jest wykonana zaskakująco dobrze, nic nie lata, nie przeszkadza, nie skrzypi. Body full metal. jedyna z ABS jest zrobiony chwyt pistoletowy, chwyt przedni oraz kolba. stopka kolby jest gumowa a prowadnice kolby są z metalu. kolba jest 3 pozycyjna tzn. można ją ustawić w 3 pozycjach. rączka przeładowania otwiera regulację HU, którego reguluje się za pomocą klucza imbusowego który jest w zestawie. ROF na stockowej baterii jest dobry. jednak kultura pracy nie jest tak dobra jak opisywano na stronie KRAKMAN'a. pracuje dość głośno. zasięg na kulka 0,2 wynosi 55m (odmierzany na torach kolejowych xD) myślę że całkowity wyniesie około 65m. gumka dobrze podkręca kulki i nie ma potrzeby jej wymiany. lufa jest precyzyjna (tak. dzwoniłem do KRAKMANa i potwierdzili. cena repliki 569 zł nie jest wygórowana i jak na taka replikę aż zaskakująco niska. Jedynym mankamentem jest chwyt przedni. mianowicie bateria która jest w zestawie czasami nie chce wejść i powoduje że chwytu nie można dopchnąć do końca. wogóle w chwycie jest mało miejsca na nią i polecam zakup bateri dwu-częściowej wtedy przy wkładaniu obie części układają się po bokach i lufa układa sie między nimi. w zestawie z otrzymujemy:

- replikę pistoletu maszynowego MP5 J

- magazynek na 260 kulek

- baterię 8,4 1400 mAh typu mini

- wolno ładowarkę

- pasek do broni

- wycior

- tarcze celownicze

- instrukcję do modeli CM.041J oraz CM.041B

- kartę gwarancyjną oraz inne papiery

 

jako że replika sprawuje sie bardzo dobrze polecam ją wszystkim zainteresowanym

Link to post
Share on other sites

Witam, ja posiadam CM.041, wykonany jest świetnie, części dobrze spasowane,żadnych niedoróbek, tworzywo z którego jest kolba chropowate i przyjemne w dotyku, dodatkowo pokryte gumą w miejscu poduszki policzkowej i stopki kolby. Peem trochę za "leci na lufę" ale mnie to osobiście nie bardzo przeszkadza. co mnie zaskoczyło to to że okno wyrzutnika jest metalowe a nie jak w CA plastikowe i że otwiera się do końca. Jedynym mankamentem jest lekko chwiejący się grip przedni co jedna niweluje się po włożeniu baterii oraz cholerne 420-430 fpsów w stocku (mierzone na chrono) :killer: co jak co ale do CQB to zdecydowanie za dużo :wink:

Link to post
Share on other sites

teoretycznie powinna pasować bo podczas rozmowy z krakmanem dowiedziałem się że części są kompatybilne. ale ja ma troche inne pytanie. mam zamiar zaopatrzyć się w kolbę stałą żeby miec zależnie od widzimisie kolbe skladana lub stałą. ale zeby do stałej kolby włożyć batkę to potrzebuję takiego kabelka (w instrukcji w spisie części numerek 81 z PM CM.041B) który jest jakby przedłużką kabelków odchodzących z grajboxa (jak ktos zdejmowal kolbe to wie o co chodzi, kto ma/miał ak od cymy tez powinien wiedziec). nie wiecie gdzie takie coś można dostać ?? fota

Link to post
Share on other sites

nie chodzi mi o składanie tego elementu z części na to wpadłem wcześniej. sklepów elektronicznych jest tysiące tak jak produktów potrzebnych do wykonania. poza tym nie znam się na elektronice do tego stopnia żeby złożyć takie cuś. chodzi mi o gotowy element żeby go zamówić, włożyć i śmiagać. jeśli ktoś ma takie cos to ew. odkupie. pozdrawiam

 

sorry że pisze podwójny post ale chciałbym żeby ta treść była zawarta w osobnym poście. tak więc:

 

JEŚLI SA OSOBY KTÓRE MAJA ZAMIAR ZAKUPIĆ KONWERSJĘ CA do MP5 CM NIECH TEGO NIE ROBIĄ BO PRZED CHWILĄ DOSTAŁEM INFO OD KRAKMANA ŻE JEDNAK KONWERSJA NIE BĘDZIE PASOWAĆ.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Właśnie wszedłem w posiadanie tytułowej zabawki :) Źródłem Taiwangun. Tak na pierwszy rzut oka to robi świetne wrażenie jakością wykonania. Nie, nie napalam się :D To tylko wrażenia z minut, które właśnie poświęcam na montaż i kalibrację kolimatora.

No będzie się działo :mrgreen:

 

Jeśli by kogoś interesowały wrażenia z użytkowania, to po weekendzie powinienem już móc powiedzieć więcej konkretów.

Link to post
Share on other sites

Nie ma innego sposobu jak to, że zerujesz hop-up i co kilka strzałów przesuwasz ten suwak hop-up`a w kierunku lufy sprawdzając w kolejnych strzałach czy kulki zyskują coraz bardziej prosty tor lotu. Oczywiście operować tym suwakiem trzeba powoli, ostrożnie, żeby nie przesadzić.

Ja mam taką zasadę, że jak widzę, że kulki pod koniec lotu lekko podnoszą się, to cofam troszeczkę hop-up i sprawdzam czy to ustawienie daje najlepszy rezultat (możliwie płaski tor lotu kulki).

 

Życzę powodzenia i zadowolenia z tak fajnego guna :) ...bo sam go też sobie nabyłem :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...