Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jest tylko jedna dobra, godna polecenia firma, jeśli chodzi o czołówki: Petzl

 

Coś w tym jest... Od lat używam Tikkę, chciałbym wymienić na TacTikkę, ale jakoś żal wurzucić poprzedniczkę. To jest NAPRAWDĘ produkt, jakich już niewiele. Nawet gumowana opaska na łeb wygląda prawie jak nowa. Zdecydowanie polecam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kwestia osobistych doświadczeń i gustu. Każdy producent ma swoją specjalizację i jak dla mnie Silva to kompasy, a Black Diamond to sprzęt wspinaczkowy.

Nie oznacza to że ich produkty są złej jakości i nie są godne polecenia, ale to nie jest ich specjalizacja.

Link to post
Share on other sites

Latarek mam wiele różnych i z nimi jest jak ze wszystkim innym - nie ma rozwiązania "do wszystkiego". Coś co będzie dobre pod namiot nie nada się do podwieszenia pod broń itd.

Jako biwakowo-survivalowa nie-czołówka polecam Inova 24/7 i/lub Pentagon MOLLE Light.

Link to post
Share on other sites

Akurat do G2 nie mam, ale mam inny. IMO inna bajkla niż LED - większy zasięg, promień bardziej skupiony (jak to w latarce taktycznej). Jak kupisz firmowy to nie widać, że latarka się świeci, jak kupisz chińską podrubę to widać lekko na czerwono, ale tylko z kilku metrów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Akurat do G2 nie mam, ale mam inny. IMO inna bajkla niż LED - większy zasięg, promień bardziej skupiony (jak to w latarce taktycznej). Jak kupisz firmowy to nie widać, że latarka się świeci, jak kupisz chińską podrubę to widać lekko na czerwono, ale tylko z kilku metrów.

 

 

Potwierdzam odnośnie chińszczyzny. Mam filtr IR G&P (czy tam King Armsa, nie pamiętam) i raz, ze świeci wiśniowym kolorkiem, to jeszcze chyba trochęświatła zatrzymuje a reszte mocno rozprasza. Ten filtr nadawał się tylko do świecenia na bardzo bliskie odległości, np. jakiegoś przeszukiwania pomieszczeń (mały zasięg i mocne rozproszenie wiązki). Używałem go z SF Centurionem C2 (na początku z żarnikiem 60lumenów, potem 120).

 

Musze kupić teraz oryginalny filtr siurfajera do nowej latarki :)

 

Co do latarki na co dzień, to polecam SF Aviator (A2). Do świecenia na małą odległość 3 diody, które żrą mało prądu, a w razie potrzeby wciskasz włącznik mocniej i masz żarówkę. Według producenta 50 lumenów, ale ludzie z netu, którzy robili testy, twierdzą zę to około 80 lumenów. Bawiłem się tym modelem u kolegi i to będzie mój następny zakup do noszenia w mieście :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jedno co można jej w 100% zarzucić jako ewidentny plus to niezniszczalność ;) Tak długo jak jej czołg nie przejedzie bedzie działała ;) W zasadzie to jedyna latarka jaką posiadam ;) Fulton oczywiście ;) Ale prawda jest że w wielu sytuacjach potrafi wkurzyć i cżłowiek czuje brak czegoś "innego".

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...