Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36E


Recommended Posts

1. Nie sądzę, aby w kwestii donośności się te dwie wersje jakoś specjalnie różniły. W obu przypadkach zakup precki ma jakiś sens.

2. Twój wybór, zastanów się czy bardziej Ci się przyda luneta czy kolimator.

3. Ta z C jest tylko 2cm krótsza, więc jakoś specjalnej różnicy to nie ma. Ale odpowiadając na Twoje pytanie - nie, nie jest niewygodne, biegałem z C, K i E i z wszystkimi trzema mi się wygodnie strzelało.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli wychodzi na to, że kupno K jest o wiele bardziej opłacalne niż E...

A jak wychodzi porównanie E z C ? Tutaj już chyba jest jakaś różnica w zasięgu (chodzi mi o celny zasięg) ?

 

Czy w E jest możliwa zamiana dwójnogu na risa ?

Edited by Garam
Link to post
Share on other sites
Może nie zupełnie o to chodzi ale:

-Czyli E" ma dłuższą kolbę niż C" I K" ? Bo mam obie repliki i obie mają te same kolby.

Nie do końca. E i K mają takie same kolby, C ma o 2cm krótszą - tak jest przynajmniej w oryginale i replikach CA o ile się nie mylę.

 

Czyli wychodzi na to, że kupno K jest o wiele bardziej opłacalne niż E...

A jak wychodzi porównanie E z C ? Tutaj już chyba jest jakaś różnica w zasięgu (chodzi mi o celny zasięg) ?

IMHO to K jest takie bardziej uniwersalne, aczkolwiek ja E używałem i do lasu i CQB (składana kolba to naprawdę duży plus), ale nie ma co porównywać C do E bo w zasięgu wypadają podobnie, E jest jedynie ciut celniejsze.

 

Czy w E jest możliwa zamiana dwójnogu na risa ?

No jest możliwa, ale nad tym musisz samemu pokombinować.

Link to post
Share on other sites

Pewnie jakaś będzie. Ja mam preckę CA (jedyna jaka pasowała bez pilowania lub chowania w tłumiku). specjalnej róznicy nie ma choć traafić w słupek siatki nie jest problemem z ok 30 m. Dwójnóg trzyma się na pinie i jest umocowany na samym końcu pzedniego chwytu i nie przeszkadza w zamontowaniu RIS.

Co do wyboru C/K/E. Kwestia gustu i siły rąk. Strzelanie z metrowego guna "z ręki" słabszym osobom nie spodoba się. Kwestia środka ciezkoći karabinka, która w w wersji E jest bardziej z przodu czyli trzeba trochę sily by go dłużej w górze przytrzymać ;) A jak jesteś niski to weź to pod uwage bo jak lufe w dół podczas biegu opuścisz, to się o nia potkniesz ;) (mówię o E)

Link to post
Share on other sites

Tak na dobrą sprawę, skoro repliki różnią się tylko i wyłącznie wielkością (LOL) to najlepiej wziąć najmniejszą i najtańszą...

 

W sumie szkoda, bo E ma najwięcej punktów do lansu :F

A że do reko też się nie nadaje...

 

Jeszcze jedno - celny to mniej więcej 35-40m ?

Edited by Garam
Link to post
Share on other sites

Jestem nowicjuszem, ale przy lekkim wietrze trafiłem z okna w zasówkę od drzwi garażowych. Odległość ok. 50m :)

Wystarczy pobawić sie hop siupem i wiedzieć jak strzelać. Z 60m wyciągnie :)

Mam G36E (stock);)

Edited by piorek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Udało się. Musisz zdjąć obręcz blokującą pin jeszcze przed jego końcem. Jednak chinol, to chinol, pin mocujący bipod nijak pasuje do chwytu CA :wink: Co więcej, wim już dlaczego JG36E jest taki brzydki - frontgrip jest ... za długi i za wysoki :roll: Fakt, że łatwiej mieści batkę, ale wygląda co najmniej dziwnie.

Link to post
Share on other sites

Kwestia gustu i przyzwyczajeń. Ja np nie trawię przedniego chwytu g36c (ogólnie całego "przodu") oraz tłumika płomienia g36k. Co nie znaczy, że piszę że są brzydkie. Z pewnością wielu to się podoba. A może jest tak brzydkie, że aż piękne ;)

Link to post
Share on other sites

Hehe, czilluj lynx :wink: Chodzi mi tylko o wersję JG - nie mam pojęcia od kogo wzięli odlew do frontu, ale jest niewymiarowy, a pamiętajmy, że to podobno replika (a podejrzewam, że CA bliżej do oryginału). Porównałem z moim CA po prostu. Cały czas głowiłem się co jest nie tak z JG36E (przyzwyczajony do patrzenia miesiącami na repliki długiej wersji Stara i CA), bo ewidentnie coś mi nie grało na fotach no i teraz już wiem.

A co do giety generalnie, to owszem, w totalnej brzydocie tkwi jej piękno. :mrgreen:

 

Zdjęcie poglądowe:

p4140351.th.jpg

Wysokości frontów:

Jg - ok. 73 mm

CA - ok. 65 mm

 

Co do pinu z uchem mocującego bipod JG - ingerencja pilnikiem i młotkiem we front CA załatwiły sprawę.

Link to post
Share on other sites
Udało się. Musisz zdjąć obręcz blokującą pin jeszcze przed jego końcem

 

wstyd sie przyznać, ale albo nie ogarniam, albo nie potrafie - próbuje sie pozbyć tego bipoda i nie idzie :/

 

I pytanie dodatkowe: czy ktoś wymyślił jakieś mądre rozwiązanie na zawieszenie taktyczne do g36 (w tej długiej wersji, choc to chyba nie robi róznicy) dla osoby leworęcznej?

Link to post
Share on other sites

Ja jestem leworęczny, ale jakos przyzwyczaiłem się do strzlania z prawej ręki i oka. Zawsze możesz użyć pasa 3 punktowego zamocowanego do kolby. Choć przymierzyłem się na lewą rękę, to przymocowany standardowo nie przeszkadzał mi.

Link to post
Share on other sites

Witam, jestem ogólnie zainteresowany zakupem modelu G608-4 od JG, jednak nie jestem pewien, czy wymiary tej repliki nie będą trochę za duże i czy wygodnie będzie mi ją trzymać. Mam ~180 cm wzrostu, więc się raczej nie potknę o lufę, ale mam drobną prośbę. Czy ktoś mógłby zamieścić zdjęcia na których trzyma replikę w rękach/mierzy z niej? Chcę mniej więcej sobie to uzmysłowić, czy na pewno brać G36E, czy może jednak G36K. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Co do wymiarów. Każdy jest inaczej zbudowany. Jak masz możliwość to idź do jakiegoś stacjonarnego sklepu i sam przyłóż się do repliki. Ewentualnie na jakimś zlocie poproś kogoś o to. Ja też mam 180 cm i nie widzę problemu w trzymaniu metrowego gnata. Z pewnością wymaga za to trochę siły. Cóż długa lufa przesuwa trochę środek ciężkości do przodu co wymaga "silnej" lewej ręki. W moim przypadku akurat to zaleta ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie, jeszcze jedno pytanie (dzięki Seger za przypomnienie), jak idzie z montażem jakiegoś paska do noszenia repliki ? Widziałem na allegro paski do noszenia AK47, nadawałoby się coś takiego?

 

http://allegro.pl/item597719810_nowy_pas_d..._pokrowiec.html

 

 

@Lynx79 - słabiakiem to nie jestem, a nawet jeśli tak, to przecież można "podbudować" swoją siłę : P Ale jeżeli wymiary nie przeszkadzają w poruszaniu się, to chyba się skuszę. (Rozumiem, że o CQB mogę przy tej replice zapomnieć :P)

 

Aha, jak się sprawdza bipod ? Dla picu tylko i przeszkadza (bądź nie), czy czasami jednak się przydaje ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...