Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36E


Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przede wszystkim witam na forum.

Mam juz g36c ok 4msc. jestem z tej repliki bardzo zadowolony, żadnych awarii, zacięć czy czegoś podobnego. Niedługo sprzedaje to g36c znajomemu i zamierzam kupić g36e. Ale bez sensu byłoby tyle przepłacać i dostać to samo w innej obudowie (wiem, że bebechy są takie same), ale moje pytanie brzmi: czy zasięg, celność jest taka sama? Czy opłaca się to kupować skoro chcę "coś lepszego"?

 

 

Celność deczko lepsza + fakt że masz optykę. Poza tym, moim skromnym zdaniem długa wersja giety się optycznie znacznie lepiej prezentuje od g36c ;)

 

Pozdrawiam, blackmaze

Edited by blackmaze
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, posiadam G36E od 6 miesięcy, wszystko cacy. Wymieniłem na starcie łożyska na stalowe (okazało się że ma 7mm, choć zamówiłem 6mm) oraz gumkę Guarder przeźroczysta. Celność była fatalna, po 15m kulki szły do góry na wył. hopku i kulach 0,25. Dałem więc koledze do przeglądu, przy okazji kupiłem lufę Madbulla 509mm. Okazało się, że gumka ma już wbudowany dystanser, i dlatego tak strzelał. Założył gumkę stockową, nową lufę i na 0,23 śmiga cudnie. Mnie przez lunetę strzela się dobrze, nie mam problemów typu 'dziurka od klucza'. Czasem mam problemy ze zlokalizowaniem przez nią celu, ale da się z nią żyć ;-) . Zdjąłem pierścień blokujący bipod, replika jest o wiele lżejsza i poręczniejsza. Z tłumika pistoletowego zrobiłem chwyt przedni. Myślałem nad tym co Ricardo, by przyczepić szynę i na to rączkę, ale zostanę przy tłumiku :) I parę zdjęć : http://img69.imageshack.us/gal.php?g=dsc00215lr.jpg

Link to post
Share on other sites
Mnie przez lunetę strzela się dobrze, nie mam problemów typu 'dziurka od klucza'. Czasem mam problemy ze zlokalizowaniem przez nią celu, ale da się z nią żyć

Właśnie to jest problemem tej lunety. Zawsze szybko musisz znaleźć przeciwnika. W ASG generalnie nie ma czasu na długie szukanie czy mierzenie z racji odległości na jakie strzelasz. Owszem lunetka bajerancko wygląda, ale mierzenie z niej to inna bajka.

Link to post
Share on other sites

Jeśli widzę , że ktoś się skrada lub siedzi przy krzaczku to wtedy używam lunetki, jednak tak jak mówisz lynx79 , gdy 'akcja jest wartka' przeciwnika znaleźć przez nią trudno i przydają się przyrządy na rączce (choć też nie doskonałe), lub celowanie 'na oko'. Do namierzania celu w ruchu jest nieprzydatna, natomiast gdy wiem gdzie siedzi przeciwnik dobrze się sprawdza. A bajerancko wygląda zdecydowanie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Za linki przepraszam teraz powinny działać (a co do tych luf zależy mi na zwiększeniu zasięgu i celności)

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1205&name=Systema_-_Lufa_Precyzyjna_-_6.04_-_363mm_-_M15,_M4,_GR16

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1212&name=Tanio_Koba_-_Lufa_precyzyjna_Twisted_M4_-_363mm

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2449&name=LayLax_-_Prometheus_-_Lufa_Precyzyjna_6.03_-_363mm_-_M4,_M15

i tak jeszcze jedno pytanko czy warto zainwestować kase w coś takiego i czy będzie takie coś pasowało do tego modelu

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6299

a ,a ktoś orientacje czy ta lufa z gwintem da coś przy takich siłach?

Edited by GrzesiekWanat
Link to post
Share on other sites

Najlepszy byłby promyk, ale niestety nie jest dostępny w Polsce (możesz sprowadzać z hk, jak pytałem w asgshopie chyba miesiąc temu o dostawę to nie wiedzieli kiedy nastąpi). Systema 363mm dostępna za 120 zł (asgshop.pl). Lufy z gwintem nie mają sensu. Tak samo ta komora. Gdzieś był wątek, w którym kilka osób próbowało taką komorę założyć, same z tego były problemy. Stockowa jest szczelna i nie ma sensu jej wymieniać.

Link to post
Share on other sites

Pytanie nienowe, ale nie było na nie jednoznacznej odpowiedzi.

Mam parę pytanek :

1. Czy da się jakoś do chwytu przedniego doczepić szynkę RIS' date=' od spodu, i czy nie będzie wadziła przy użytku bipodu?

2. Czy kolba pełna złożona jest krótsza czy dłuższa od stockowej?

3. Czy do tego można założyć stockowy dwójnóg? [/quote']

 

1.

Bez problemu. Przełożyłem dolną szynę z wersji C i przymocowałem przy pomocy nakrętek i i podkładek z Castoramy. Cena zabiegu - 80gr. Nie wadzi.

Obecnie bi-pod wywaliłem, używam chwytu od SCARa.

 

2. Nieco krótsza (minimalnie). W kolbie na najmniejszej nastawie nie mieszczą się baterie large (większość). Kolba ma dodatkowe, interesujące właściwości - pełni rolę depilatora brody (uwaga na luzy w spasowaniu!). Mimo tego - zdecydowanie mi odpowiada. No i świetnie wygląda z G36E.

 

3. Nie. Potrzeba sporo piłowania. Zresztą piłowanie potrzebne jest także do zamocowania RIS na korpusie JG. Za to konstrukcja użyta w RIS bardzo dobrze stabilizuje lufę G36E. Gdy używamy tradycyjnego chwytu bez baterii lufa dość łatwo się odchyla od kierunku przy zbyt wielu różnych okazjach.

 

 

Przy okazji - mała uwaga na temat nie do końca zrozumiałej dla mnie manii wstawiania za wszelką cenę dłuższej, "koszernej" kolby do G36E (może ktoś mi to wyjaśni :) ). Na wstępie przypomnę bardzo pożyteczną uwagę:

Żołnierze BW sami przekładają krótsze kolby do G36' date=' gdyż przy oryginalnej dystans luneta-oko jest większy, a czy za duży, nie wiem. Może nie jest to zjawisko masowe, ale robią tak, więc nie ma co płakać. :mrgreen: [/quote']. Zwłaszcza, że po założeniu grubego ubranka, tudzież kamizelki lub kilku rzeczy na raz dystans do oka powiększa się jeszcze bardziej a kiepskie wyważenie broni dodatkowo pogarsza. Krótsza kolba wydaje się więc sensowniejsza i tutaj akurat JG niechcący ułatwiło życie wielu strzelcom (choć na pewno nie wszystkim).

 

Warto dodać, że możliwość indywidualizacji G36 jest spora. Na rynku niemieckim można dostać inne korpusy i mocowania kolb, oraz przede wszystkim długie chwyty z montażami pod zwykłe szyny (dolne i boczne). Czyli tak jak pisał Marcin_eM - wydaje się, iż nie ma konieczności aż tak ścisłego powtarzania tylko tego co widać na najpopularniejszych fotkach propagandowych Bundeswojska (chyba, ze ktoś tak lubi i już). Spokojne można dać sobie więcej luzu i broń konfigurować tak by była najwygodniejsza.

 

Po wielu doświadczeniach, jak dla mnie najlepszą modernizacją G36 byłby zakup HK416 ;).

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites

Trzeba doszczelnić to, co jest nieszczelne... Samemu możesz się bawić w uszczelnienie komory, ale moim zdaniem jest to niepotrzebne, bo akurat komora w jg jest szczelna. Poza tym teflon fixa można jeszcze użyć na głowicy cylindra, ale rozkładania gearboxa ci nie polecam jeśli nie masz doświadczenia (a po tym pytaniu sądzę, że nie masz), bo możesz więcej napsuć niż ten teflon fix da ;)

Wymiana tłoka nic nie zmieni i dopóki stock nie padnie, albo będziesz chciał wsadzić jakąś sporą sprężynę to nie ma sensu. Jest kilka innych części, które na początek można by wymienić (poszukaj tematu o tuningu g36 albo tematu nazwanego g608-coś tam, w obydwu to było pewnie po kilka razy).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...