Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Guest Nazgool

Czy ktoś posiadający tą emkę wie jak rozkręcić magazynek i w jaki sposób załatwić zawór, któremu pozostało się w pozycji otwarty ? Oddałem 3 strzały kiedy zamek został na pół otwarty i nie przeładowało nowej kulki. Wyjąłem magazynek i gaz zwyczajnie sobie uchodził z otwartego zaworu.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool

Jak masz taką zacinke to powinieneś docisnąć zamek z powrotem dosyłaczem.

To nie jest wina zamka tylko magazynka. Zawór poprostu został w pozycji otwartej. Dla testu nabiłem go gazem i przyłożyłem palec do wylotu. Oddałem magazynek do naprawy, ale to nie wyjście z sytuacji. Sam chcę umieć naprawić, żeby nikomu nie płacić za każdym razem.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Jeśli ktoś nie zna angielskiego mała garść informacji dotyczących posunięć WE i tego co się dzieje wokół replik M4A1 GBB. Zapewne Ci, którzy wchodzą na forum http://www.arniesairsoft.co.uk/ wiedzą, że WE jest w kontakcie z klientami i użytkownikami tego forum. Jedna z ciekawszych informacji: M4 GBB z WE jest testowana jako trenażer przez armię Chile. Ponadto wkrótce będą do kupienia magazynki na CO2. Oczywiście wymaga to kilku zmian w samej replice. Potrzebne części zostaną wprowadzone na rynek równocześnie z pojawieniem się magazynków. W tym chromowane lufy precyzyjne 6.02 mm, "steel nozzle assembly" i "new hop-up barrel system" (jeśli ktoś przyjazny może to przetłumaczyć ? ) Spodziewane fps 550 - 700. Niektórzy zamiast gazu HFC134a używają propanu (do zapalniczek ?) z kilkoma kroplami oleju do smarowania. Green gas ma za dużo silikonu i podobno powoduje problemy.

 

Wielki plus dla składu WE, który założył konto na forum i jest w ścisłym kontakcie z użytkownikami. Podali też adres strony firmy TS One, która zabrała się za robienie części do tych replik:

 

http://www.wix.com/ts1airsoft/TS-One

 

Korygując w sprawie kolby oraz innych dodatków do WE M4A1 GBB - pasują do niej elementy od ostrych karabinów w tym R.I.S. II tak jak ten:

http://www.danieldefense.com/?page=shop/de...;product_id=111

P.S. Jeszcze potrwa zanim dokładnie rozeznam się w tym wszystkim i postaram wrzucić jakiś artykulik czy jakiąś pomoc na temat tej repliki. Póki co prawie ze mną sypia :D

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Pytanko mam, czy jest jakaś wersja M4 WE z oznaczeniami Colta? Czy to nie jest czasem ta AFC? Ma może ktoś zdjęcia tego?

 

Jak się sprawuje ta replika pod względem celności, działaniem Hop Up`a? Chyba jednak zmienię zdanie i kupie WE zamiast WOC (głównie ze względu na cene magazynków).

 

Jakie są w tej chwili dostępne akcesoria do tej repliki? (R.I.S.'y, suwadła, lufy precyzyjne itd.)

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

 

Edit://

 

http://www.wix.com/ts1airsoft/TS-One

 

Rozumiem, że jak kupie preckę z HU z tej strony to będzie wszystko cacy? (jak wyjdzie).

Edited by Szarak
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Tak. Wersja AFC jest z oznaczeniami Colta.

http://f.imagehost.org/0290/temp_2.jpg

Jeszcze nie miałem okazji pobawić się hop up i regulacją. Chcę zakupić dodatkowych 6 magazynków w przyszłym tygodniu i wtedy będę ją regulował. Wiem, że po wyjęciu prosto z pudełka kulki niesie w górę. Ja użyłem 0.25, ale one są za lekkie. Zalecają 0.28 lub 0.30. Sam zauważyłem na tym co udało mi się wystrzelić, że niesie w górę. Znalazłem też stronkę kolesi, którzy mają te emki i napisali kilka porad ze zdjęciami.

 

http://wem4guide.wikidot.com/news

 

Ja nie szukałem risów bo ich nie chcę przynajmniej jak narazie. Dla mnie emka w orginale jest wystarczająco ładna, ale popytam na arnies arisoft. No jest kwestia co się bardziej opłaca. Czy poczekać, aż WE wypuści nowe lufy, magazynki i inne graty na CO2, czy raczej pozostać przy green gas.

P.S.

Przy okazji dodam, że w pudełku to co dostałem okazało się być dodatkową lufą do CQB.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Nazgool, a gdzie kupowałeś o ile można spytać? Bo ja podobnie jak Szarak, chyba zamiast WOC zdecyduję się na WE :-).

A pytam dlatego bo z Airsoft Buddy były jakieś problemy (piszą o tym na stronie: http://wem4guide.wikidot.com/news) ale podobno już jest wszystko OK. A teraz pojawiła się jeszcze strona TS-One, gdzie też można kupić te repliki i chyba mają trochę lepsze ceny.

 

Tylko nie wiem czy nie poczekać na wersję z CO2 bo ma mieć chyba kilka nowych elementów:

- chyba nowa chromowana lufa wewnętrzna,

- WE AWSS M4 Steel nozzle assembly,

- i chyba nowy system Hop-Up,

- no i oczywiście magazynek na CO2.

Ciekaw jestem tylko ile to będzie kosztowało?

 

Szkoda, że nie wymienią też dźwigni przeładowania (charging handle) bo podobno szybko pęka :-( Ale można ją będzie juz niedługo kupić w wersji z aluminium.

 

P.S. Podobno już ruszyła przedsprzedaż magazynków CO2 dla dystrybutorów :-)

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytam to lepiej poczekać na CO2 jeśli nie przeraża Cię droższa cena magazynków o jakieś 10-15$ (a przynajmniej tak wstępnie je wyceniają) i zakup dodatków do CO2.

 

WETTI na arnim podał, że części i magi do CO2 poszły już do dystrybutorów.

 

Nazgool a to zdjęcie co zapodaleś to nie jest wprawka TS One w CNC i nie będzie sprzedawana? Ja przynajmniej to wyczytałem w temacie gdzie na arnim wypowiadają się ludzie z WE.

 

Szarak, Nazgool kupował jak zrozumiałem w Anglii, bo tam chyba siedzi. To trochę zmienia koszty. Do polski moze bardziej się oplacać zakup w tym belgijskim sklepie albo bezpośrednio z HK. Sprawdź to sobie dokładnie zanim zamówisz.

 

Na Wiki (link jest też już tutaj parę stron temu) macie sporo cennych informacji.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Ja kupiłem w sklepie Tactical Quartermaster replikę V1 (bez oznaczeń Colta), za 299 GBP. Dla mnie nie ma znaczenia czy replika ma wybite znaki Colta czy też nie. Mi się to opłaciło ponieważ nie musiałem płacić za przesyłkę. Jak pisał Lup mieszkam na wyspach. Ten sklep za wysyłkę do Polski chce dodatkowe 60 funtów.

Z tego co zrozumiałem WETTI wprowadza części do CO2 dla replik M4. Może przeoczyłem coś na temat repliki na CO2. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie, że to będą części do zmiany repliki z green gas na co2. Ja już zamówiłem kilka części z TS One bo mają promocję, że za wysyłkę nic nie płacę. Napewno kupię nową lufę precyzyjną z nowym hop up i być może cały ten stalowy nozzle. Nie wiem tylko czy przesiądę się na CO2 ponieważ my tutaj mamy ograniczenia do 360 fps i czasami to sprawdzają. Dźwignia przeładowania jest zrobiona z aluminium w orginale, ale ona kosztuje naprawdę niewiele 8 GBP u nas czyli 40 złotych.

Tak Lup wiem, że to nie będzie sprzedawane. Tak wyglądają oznaczenia na body repliki WE M4 GBB custom TS One, która kosztuje 395$. Poprostu nie znalazłem zdjęć body repliki wersji AFC z oznaczeniami Colta, chcoć mam wrażenie, że wygląda tak samo tylko nie znalazłem zdjęcia :(

Lup czy ja dobrze zrozumiałem, że zamiast green gas można użyć propanu ? I czy to jest propan do zapalniczek ?

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

To teraz mi pidzejfat powiedz jak tanim kosztem mogę załatwić propan, bo już kiedyś założyłem temat i g*** się dowiedziałem bo Foka zamknął.

 

Edycja uciekła.

 

Czy to prawda, że w wersji AFC body wygląda okropnie? Można dokupić jakieś inne body?

 

I czy słyszałem, że Bolt Catch nie za każdym razem działa. Kurde nie po to chce kupować replikę z boltem aby nie działał kiedy trzeba. Tutaj widzę plus w stronę WOC... (wykonanie) No gdyby tylko nie te magazynki... ;/

Link to post
Share on other sites

Szarak masz te same rozterki co ja :)

 

Panowie, a znaleźliście gdzieś wersje na CO2 jako taką choć w zapowiedziach jakiegoś sklepu?

Ja znalazłem tylko, że podobno TS One rozważa sprzedaż takiej wersji czyli tak naprawdę tej na GG z już wstawionymi modyfikacjami (oryginalne częsci wymienione mogą dodawać do zestawu, ale wcale nie muszą).

 

Propan to nie propan - butan. Foczy pewnie przymknął temat, bo już gdzieś jest na forum o tym. Trzeba poszukać. :) Nie dam Wam linku, bo go nie znam. Zobaczcie m.in. w tematach o adapterach. Inna sprawa, że w pierwszej kolejności patrzył bym też np. w Castoramie czy Obi (czy co tam masz Nazgool na wyspach) za takimi niebieskimi nie za dużymi butlami do lutlamp itp. i sprawdził jaki to ma skład. :)

 

AFC jest kilka wersji i pierwsze podobno miały kijową jakość wykonania. Tylko, że to są opinie subiektywne "macaczy" i właścicieli. Nie raz się już przekonalem, że ludzie baaardzo różnie oceniają ten sam przedmiot.

Co do oznaczeń to tez jestem zakręcony, bo np. na takim airsoftbuddy przy wersji AFC macie fotkę zupełnie bez oznaczeń.

 

Żeby było jasne. Nie miałem tego w ręku. Rozważam zakup i czytam sobie w wolnych chwilach na różnych forach to i owo o WE M4. A jak coś ciekawego znajdę to tu podrzucam. Nie mam się za eksperta, więc sorry. :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o problemy z Bolt Catch'em, to chyba były one w poprzednich wersjach replik WE (v1 i v2). W ostatniej wersji AFC Bolt Catch jest już ze stali, więc chyba nie powinno być problemów. A o negatywnych recenzjach body od AFC to pierwszy raz słyszę...

Link to post
Share on other sites

Przed chwilką korespondowałem z tym belgijskim sklepem (dzisiaj coś serwer im padł).

Mają dosyć atrakcyjną ofertę na M4A1 WE, bo chcą 350euro łącznie z kosztami przesyłki (nawet do Polski), to wychodzi na gotowo trochę ponad 1600zł.

I już nie musimy płacić cła i VAT'u :-)

 

Minusy zakupu z Belgii to:

- brak grawerki,

- i to, że replika jest w wersji 1, czyli ta z Tajwanu. A to oznacza, że wewnątrz nie mamy stalowego Bolt catch'a i kto wie czego jeszcze...

 

Pozostaje chyba zakup z HK o ile nasze sklepy nie wprowadzą replik AFC. Bo do tej pory chyba wszystkie sklepy w Polsce, które oferowały M4A1 WE (gunfire i specshop) sprzedawały starsze wersje tych replik. A przynajmniej nie potrafiły się określić jaką wersję sprzedają. Ciekaw jestem jaką wersję wprowadzi Capri, bo też się chwalili, że ma się u nich pojawić...?

Link to post
Share on other sites

Mam jedną z tych replik sprzedawanych w Polsce a konkretnie ze SpecShopu. Co prawda jest to wersja Socom Gear - N4 Noveske, ale poza oznazczeniami na body chyba niczym się nie różni od tej firmowanej przez WE. Bolt Catch wygląda na stalowy więc nie sądzę żeby były to starsze wersje tej repliki, tym bardziej że dostawa była w tym roku a WE chyba nie produkuje już wcześniejszych wersji.

Link to post
Share on other sites

Mam jedną z tych replik sprzedawanych w Polsce a konkretnie ze SpecShopu. Co prawda jest to wersja Socom Gear - N4 Noveske, ale poza oznazczeniami na body chyba niczym się nie różni od tej firmowanej przez WE. Bolt Catch wygląda na stalowy więc nie sądzę żeby były to starsze wersje tej repliki, tym bardziej że dostawa była w tym roku a WE chyba nie produkuje już wcześniejszych wersji.

A niech cię dunder świśnie. To więc ty mi sprzątnąłeś N4 sprzed nosa? Pluję sobie w brodę, że nie wziąłem jej od razu, jak tylko miałem okazję. W tej sytuacji zastanawiam się, czy nie zamówić bezpośrednio z Socom Gear. Ma może ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie?

Link to post
Share on other sites

Czyli dokładnie czym się różni to M4 Socom Gear od WE?

Bo już się pogubiłem, na SpecShopie atrakcyjna cena 1500pln.

Ciekawe kiedy będzie znowu dostępne:)

Do M4 chciałbym używać propanu, nie zaszkodzi to mechanizmom repliki?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czyli dokładnie czym się różni to M4 Socom Gear od WE?

Bo już się pogubiłem, na SpecShopie atrakcyjna cena 1500pln.

Ciekawe kiedy będzie znowu dostępne:)

Do M4 chciałbym używać propanu, nie zaszkodzi to mechanizmom repliki?

 

Pozdrawiam

Z tego co wiem jedynie grawerowanym body i stopem metalu z jakiego zostało wykonane. Niestety cena 1500 zł już przy nowej dostawie będzie nieaktualna. Nowa cena oscylować będzie w granicach 1700 zł - wynik kryzysu i szalejącego kursu dolara.

Link to post
Share on other sites

Czyli jak już to kupować najnowszą wersje czyli AFC - tak?

 

Maark a w takim razie nie masz żadnych kłopotów z Bolt Catchem?

 

Jak na razie nie zauważyłem żadnych problemów. Wykonanie Bolt Catcha oraz współpracujących z nim elementów wydaje się solidne, sam efekt jego pracy bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, więc wydaje mi się że jak będzie się dbało o konserwację, czyszczenie, smarowanie to nie powinno być problemów.

Ale muszę też przyznać że za wiele to jak do tej pory nie strzelałem z tego karabinka także moja opinia może do końca nie być miarodajna :-F

Link to post
Share on other sites

Choć nie jestem nie wiem jakim ekspertem :-) to myślę, że na propanie będzie spokojnie działać skoro ma działać też na CO2...

Tylko być może należałoby wymienić ten element, który jest przewidziany w nowych replikach z CO2 (WE AWSS M4 Steel nozzle assembly - ze strony http://www.wix.com/ts1airsoft/TS-One)

 

Choć słyszałem, że GreenGas jest oparty n propanie, więc pewnie i bez tego będzie działać. Tylko słyszałem, że propan strasznie śmierdzi :-(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...