Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No więc tak. Ja nie testowałem swojej pod względem wydajności (przynajmniej dopóki wylazły problemy i strzelała). Jestem mniej entuzjastycznie nastawiony do CO2. Wbrew ogólnie panującym opiniom M4 z WE trzeba rozebrać przed pierwszą strzelanką. Dobrze ją wyczyścić, nasmarować i sprawdzić czy działa. U mnie problemem okazała się źle wypolerowana komora, która zwyczajnie szatkuje uszczelkę na bolcie. W związku z tym bolt nie wychodzi z komory podczas strzału i nie ładuje kulek. Replika wali samym gazem. Czekam właśnie na papier ścierny 2000 - 2500 by wypolerować komorę. Z tych, którzy piszą na arnies widać, że ludzie używają propanu, a nie gg. Chodzi o silikon, który podczas ochłodzenia repliki zakleja graty wewnątrz. Patrząc przez pryzmat problemów z WE M4 nie chciałbym nikogo martwić, ale wydaje mi się, że replika na CO2 będzie nową konstrukcją. I gadanie WETTI o zmianie wewnętrznych gratów na CO2 odbieram trochę z niedowiarą.

W przyłym tygodniu rozpoczyna się sprzedaż M16A3 i M4CQB +

 

 

 

mam ten sam problem w WA mam stalowe sowadlo, co prawda gumka trzyma kulke , ale bolt wchodzi d komore chyba za gleboko podwija uszczelke i tylko 1 kulka leci nalezycie reszta sie turla, probowalem teflonu , pomaga ale na krotko, w zasadzie nie wiem czy jest na to jaks rada? nowa komore czy cos bo nie wiem???

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Jeśli ktoś chce się pozbyć raz na zawsze problemu z charging handle, można kupić te z Horizon Tactical za 49$ plus p&p, albo można kupić orginalną z AR-15 za 24.95$ plus p&p.

Dodatkowe info dla tych, którzy chcą kupić stalowe nozzle. W przypadku TS One. Najpierw trzeba wysłać e-mail do nich ts1_service@yahoo.com, bo paypal im zablokował konto pod pretekstem sprzedaży części broni palnej. Ja płaciłem na konto właściciela TS One - Kwong Chun On. Przesyłka dotarła do mnie w ciągu tygodnia. Stalowe nozzle z Airsoft Buddy często są niekompletne, a poza tym płaci się za przesyłkę ekstra, nie tak jak w przypadku TS One (czysta ekonomia).

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

1. Bolt cach - problem leży w płytkach magazynków

2. Szatkowanie uszczelki na nozzle

3. Łamiące się charging handle (moja jeszcze się nie złamała).

4. Forward Assist Button odpada

 

Ponoć nowy HU miał załatwić sprawę, ale jak narazie 2 z 2 opinii na temat nowego HU - "this sucks".

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

1. Bolt cach - problem leży w płytkach magazynków

2. Szatkowanie uszczelki na nozzle

3. Łamiące się charging handle (moja jeszcze się nie złamała).

4. Forward Assist Button odpada

 

Ponoć nowy HU miał załatwić sprawę, ale jak narazie 2 z 2 opinii na temat nowego HU - "this sucks".

Zapewne wersję z Socom Gear gnębią te same problemy?

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Jak na razie nie zauwazyłem jakiegokolwiek z opisanych powyżej problemów. Może poza podkręcaniem kulek do góry przez HU, ale to się pewnie da wyregulować.

Nie da się. Kulka uciskająca gumkę HU jest za mała ;) Ja zauważyłem kilka problemów ze swoją, żeby nie powiedzieć dużo problemów. Ponadto robiłem dziś chrono na stalowym zaworze TS One 350 fps. Test wykonałem na kulkach 0.25

 

1. 387 fps

2. 368 fps

3. 381 fps

4. 401 fps

 

Testowałem na różnych gazach. Na jednym ściągniętym z Polski fps wachał się pomiędzy 400 - 420. Na najsłabszym gazie wprawdzie wyszło 275fps, ale replika nie daje rady przeładować kulek z magazynka inaczej jak ręcznie. System jest bardzo niestabilny. Całe szczęście nie testowałem na stockowym bolcie by pewnie wyniki byłyby grubo ponad 500 fps. Muszę się zaopatrzyć w imadło, suwmiarkę i narzynki. Wersji na CO2 jeszcze nie ma, narazie pojawiła się wersja z nowym HU i jak wieść niesie ma dużo problemów. Sporo ludzi, którzy kupili lufy z nowymi HU nie instaluje ich tylko walczy ze starymi.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Byłem dziś w SpecShopi`ie. Obejrzałem sobie tą WE modyfikowaną przez Socom Gear (Noveske). Sprawia dobre wrażenie, przyjemny ten płaski chwyt pistoletowy - nie ma co :). Niestety nie dane było mi postrzelać więc o sile BB nie przekonałem się. Dźwignia przeładowania chodzi dobrze (stawia opór ;)). Jeżeli chodzi o mankamenty to mogę powiedzieć, że kolba jest trochę za luźna i telepie się na wszystkie strony. Za krótko miałem ten karabin w ręce aby coś więcej o nim napisać więc tylko tyle.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Kolba nie przeszkadza podczas strzelania. Replika ma problemy z celnością. FPS moja strzela w zależności od gazu 370 - 400 lub 400 - 420. Na propanie jeszcze nie testowałem. W obecnej chwili chyba najrozsądniej jest poczekać, aż wyjdą magazynki na CO2 oraz gotowe do tego gazu wersje replik.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Było już o magazynkach CO2, które lada dzień będą w sprzedaży. Było o addjustable nozzle, nie było filmiku z YouTube

1 x magazynek CO2 wypróżniony na full auto - http://www.youtube.com/watch?v=GCCvG-fbp1k

Jeśli nie było to TS Custom wypuszcza limitowaną serię 20 lower i upper receiver "Larue" :

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...99&hl=wetti

Cena oscyluje w granicach 500$

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Nazgool wyciągałeś może komorę HopUp ? Nie chciałbym czegoś uszkodzić, a chciałbym spróbować może po rozebraniu jej jakoś "powalczyć" z tym podkręcaniem kulek do góry, bo regulacja rzeczywiście nic nie daje.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Nazgool wyciągałeś może komorę HopUp ? Nie chciałbym czegoś uszkodzić, a chciałbym spróbować może po rozebraniu jej jakoś "powalczyć" z tym podkręcaniem kulek do góry, bo regulacja rzeczywiście nic nie daje.

Tak. Cały upper receiver rozkładałem. By wyjąc lufę wewnętrzną z komorą trzeba zdjać chwyt na lufie zewnętrznej i wystukać pin przewodu gazowego znajdujący się w podstawie muszki. Wychodzi tylko w jedną stronę. Łatwo poznasz. Wyciągniesz imitację przewodu gazowego i możesz odkręcić całą lufę zewnętrzną. Śruba jest na sprężynach podtrzymujących chwyt na lufie. Można użyć żabki hydraulicznej, ale poszarpiesz śrubę. Ja kupiłem klucz WE do tego. Po odkręceniu zdejmiesz całą lufę zewnętrzną i wyjmiesz lufę wewnętrzną. Najpierw trzeba wybić pin z części 114. Zdejmiesz ją razem ze sprężyną i podkładką regulacji HU, ale uważaj na kulkę 108 w lufie wewnętrznej. Małe to g ... o i łatwo zgubić. Potem wybij pin z lufy wewnętrznej i masz całą komorę gazową oraz HU dostępną. Jeśli chcesz odkręcić tył komory gazowej (tą mosiężną rurę) możesz spróbować uzyć imbusa gwiazdkowego, albo czegoś o podobnej średnicy do wlotu gazu. Całość jest złapana na czerwony Loctite więc jest możliwe, że otwór wlotu gazu można podczas odkręcania delikatnie odkształcić. Polerka papierem 2000 i komora jest gładka znów. Choć idealnie jest użyć imadła i dwóch kawałków deseczek. Wtedy niczego się nie uszkodzi. Dobrze jest mieć tubkę Loctite, żeby posmarować gwint komory przed zakręcaniem.

Problem z podkręcaniem kulek niestety ponoć nie jest rozwiązywalny do końca. Ja podłozyłem odrobinkę izolacji kabla pod kulkę HU. Niby lepiej, ale z celnością nie jest za dobrze. Czekam na lufy precyzyjne z nowym HU.

 

Jeśli nie pisałem.

Nie dajcie się nabrać na klucze do zaworów WA/KSC. One nie pasują. Lepiej wypiłować śrubokręt jak kupować coś bezużytecznego.

Jeśli będzie potrzeba to nakręcę filmik i wsadzę na youtuba.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Dzięki za info, widzę że bez klucza nie ma co się zabierać za rozbieranie tej komory.

Będę musiał poszukać gdzie można by go dokupić albo spróbować dorobić może.

Na wem4guide wyczytałem jeszcze że po wystrzeleniu ok 2-3 tys kulek HU powinien się jakoś sam ustabilizować, ale nie wiem na ile to prawda :???:

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

WE wypuściło własną wersję klucza

DSCF0876.JPG

Za ten płaciłem 10 GBP z Tactical Quartermaster. Prawdziwy klucz M4 proponowali mi z Horizon Tactical za 50$ plus 30$ przesyłka. Zapytaj gunfire.pl ponoć są oficjalnym dealerem WE M4 GBB, choć ja nie widzę na ich stronie nic związanego z WE M4 GBB i nie widzę ich na stronie WE jako oficjalny dealer. Z tym HU nic mądrego jeszcze nie wymyślono nigdzie, włącznie z wiki. Jedyne wyjście jest używać propan nie gg, zmienić lufę na preckę 6.02 z nowym HU, i używać ciężkich kulek 0.36 - 0.43.

Może spróbuj tego:

http://allegro.pl/item629728034_mannesmann...10.html#gallery

Musisz się jednak nastawić, że poszarpiesz zęby nakrętki blokującej. Lub pchnij e-mail do Tactical Quarter czy będą mieli klucze bo wiem, że mają odebrać przesyłkę z WE w ciągu kilku dni. Chociaż wiadomo, że będzie drożej za kawałek metalu.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Dzięki Nazgool. Widzę że z rozebraniem tego rozebraniem tego karabinka to problem większy niż mi sie wydawało a efekt końcowy wciąż niewiadomy. Zastanawiam się czy w takim przypadku najlepszym wyjściem nie będzie reklamacja tego karabinka i domaganie się wymiany komory HopUp na nową :evil:

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Dzięki Nazgool. Widzę że z rozebraniem tego rozebraniem tego karabinka to problem większy niż mi sie wydawało a efekt końcowy wciąż niewiadomy. Zastanawiam się czy w takim przypadku najlepszym wyjściem nie będzie reklamacja tego karabinka i domaganie się wymiany komory HopUp na nową :evil:

15 minut zabiera rozebranie upper receiver włącznie z rozkręceniem komory gazowej, a do tego potrzeba tylko to M4 tool lub żabkę hydrauliczną i wybijaki do pinów.

Na pocieszenie mogę Ci napisać, że 2 magi mi ciekną pod płytą zamykającą komorę gazową i się nie poddaję. W najgorszym wypadku zakleję je locticte albo super glue, za to przy strzelaniu wrażenia są kozackie, zwłaszcza jak snajperów kulkami .43 zdejmuję :D. I nawet jeśli jakiegoś dnia sprzedam swoją WE to kupię drugą gazówkę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest Nazgool

Mam, może i naiwne, pytanie do posiadaczy M4A1 od WE. Jak wygląda, lub czy wogóle istnieje wymienność akcesoriów WA (uchwyty zawiszenia itp.)?

Występuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...