Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skoro pasują od AEGów fronty z szynami RIS/RAS (nie wszystkie i czasami wymagają trochę roboty) i różne kolby to i długi front z lufą zewnętrzną oraz pełna kolba powinny przypasować.

Nie będę się upierał, że idealnie i bez dodatkowej pracy, ale powinno się dać dopasować. To jest jedna ze spraw jaką wymienił jakiś Fin zaliczając to do plusów (że pasuje do WE część części od AEGów w przeciwieństwie do WA).

 

Zastrzegłem jednak, ze jest to tylko domysł i nie znalazłem opisu, żeby to ktoś faktycznie przerobił. Jedynie jakieś spekulacje na ten temat chyba w temacie na Arnim.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

ano ostatecznie by się dało ale prawdopodobie musiałbyś dotoczyć kawałek lufy bo nie widze czegoś takiego u nas w sklepach...

dajmy na to że front będzie fre float :D czy jakoś tak - to ułatwia mocowanie frontgripu przy innej dł lufy (bo chyba zwykłych okładzin frontu m16 nie zastosujesz) i może być problem z monowaniem muszki ...

tak czy inaczej może wyjść jakiś custom podobny do m16

:P

ewentualnie poczekaj może wyjdzie replika m16 WE i nie trzeba będzie kombinować

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Steiner, chłopaki na gasguns burzyli się, że różnica w cenie między Novesce a M4 z WE to dla nabywcy tylko korpus z oznaczeniami. To co było na plakatach, czyli m.in. orisowany front okazał się zmyłą marketingową.

 

Yogurt, pomyliłeś czy nie, ale wg. AirsoftBuddy, WE dogadało się z PGC i ta firma ma produkować konwersje i dodatki do M4.

Link to post
Share on other sites

Steiner, chłopaki na gasguns burzyli się, że różnica w cenie między Novesce a M4 z WE to dla nabywcy tylko korpus z oznaczeniami. To co było na plakatach, czyli m.in. orisowany front okazał się zmyłą marketingową.

 

Yogurt, pomyliłeś czy nie, ale wg. AirsoftBuddy, WE dogadało się z PGC i ta firma ma produkować konwersje i dodatki do M4.

Dzięki za info. Zajrzę na ich stronkę. Na "oryginalne" napisy na body zawsze znajdą się chętni. Najzabawniejsze jest to, że... chyba ja też do tego typu ludzi należę. Powoli czuję, że złapałem bakcyla:) Na starość człowiek w gazownictwie będzie robił. Swoją drogą ciekawe, czy w asg wykształci się jakiś rodzaj subkultury właścicieli gazowych replik (a takie moje antropologiczne zboczenie zawodowe - doszukiwać się wszędzie kulturowego podłoża). Przyznam, że chętnie bym podkręcił swojego gaziaka o te 100-200 fps i stosował go wyłącznie do airsoftowego IPSC. Pytanie czy są (lub też mogą pojawić się w najbliższej przyszłości) takie up-grady...

Link to post
Share on other sites

Tak. No może nie aż 200fps więcej ale...

...prototyp magazynków na CO2 WE pokazało juz na necie. AB twierdził, że to kwestia 2-3 miesięcy jak będzie je miał w sklepie. Nawet chyba szacunkową cenę podawał, ale nie pamiętam. Zobacz na tym samym forum chyba to było.

 

 

[Male OT on]

Do IPSC ciekawe też może byc M4 od XPower, ale nie wiadomo na razie (za wczesne na to) czy będzie konwersja do airsoftowego kalibru :)

 

Stainer, a jak interesują Cię zabytki gazownictwa jak to nazwałeś to zobacz sobie to:

http://www.collectorairsoft.com/jac_bat_mast.html

[/Male OT off]

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Ja mam inne pytanie jak replika zachowuje się w takich warunkach jakie mamy za oknem, daje rade czy jednak nie.

Pozdrawiam.

To jest właśnie minus replik gazowych. Dolna granica temperatury w jakiej można te cudeńka użytkować to zazwyczaj +11-15 stopni Celsjusza. Poniżej tego gaz w zbiorniku zaczyna się po prostu skraplać. Przynajmniej tak mówi instrukcja i zdrowy rozsądek:)

Edited by Steiner
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem jak w WE, ale WA strzela nawet przy temperaturach bliskich zeru. Magazynek podobno nie przepuszcza na zawór skroplonego gazu, przez co uszczelki nie zamarzają i gun nie syfonuje. Rzeczywiście, byłem z nim 2 tygodnie temu w górach i po całej nocy, z rana dalej strzelał (było koło zera). Oczywiście moc raczej symboliczna, ale problemów z syfonem nie było.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...