Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szkielet V2 [BFT CNC 8mm]


Recommended Posts

Posiadam HK Boyi w zasadzie tylko z zewnątrz i jak wiadomo są to chyba najlepsze replik do tuningu i bo mają dużo miejsca na GB i spokojnie się tam mieszczą GB zbrojone i to nawet z gruba blachą i tym razem nie miałem problemu z założeniem GB owszem przy pierwszym włożeniu PIN ten z tyłu miał lekkie otarcie z GB ale wszedł i wyszedł bez komplikacji sprawdzałem na razie tylko wzrokowo i pin nad spustem również nie powinien mieć problemu z wejściem jak i zaczep magazynka ;)

 

Spiłowałem już otwory na łożyska i założyłem zajęło mi to kilka minut taki plus aluminium które jest łatwe w obróbce i z wychodzi kolejny plus z za małych otworów a mianowicie spiłowałem je dokładnie na wymiar sprawdzając co kilka przejechać pilnikiem czy łożysko wchodzi aż weszło i teraz tak łatwo nie wyjdzie ;)

Edited by MyN3
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.evike.com/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=37390

 

znalazłem ciekawą ofertę, tylko wygląda mi on trochę inaczej niż inne w cnc, taki ładny:) nie ma śladów frezowania. Może się jakiś znawca wypowie bo bym zrobił zamówinko na kilka sztuk:)

Fancy gold...to jest to samo co dostał kolega wczesniej http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/57179-szkielet-gerarboxa-bft-cnc-8mm/page__view__findpost__p__1563772 tylko ma kolorek, jakość pewnie ta sama więc masz opinie już w tym temacie i jestem pewien że w 99% możesz je odnieść do znalezionego szkieletu.

Link to post
Share on other sites

Ja się pochwalę mój szkielet nadal trzyma :)

Wydaje się delikatnie głośniejszy ale może to przez zębatki SHS 200:100

Czekam aż zrobi się cieplej i sobie ustawię porządnie wszystko bo doszedł mi Guarder 550mm 6,02 i zielona G&G z której jestem zadowolony przynajmniej patrząc na szczelność..

Niestety robi się szybko ciemno i zanim wrócę do domu jest już ok 16-17 to jedyne testy mogę robić na słuch bo 75m od mojego okna zrobili styropian na elewacji i teraz fajnie słychać jak kulka uderza skupienia niestety jeszcze nie mogę sprawdzić ale zachęcający jest sam fakt że uderza w ścianę po 75m

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Po pewnym czasie dołożę małą opinię. Przebieg ok 13-15k na m140 bla bla bla...Szkielet głośniejszy od reszty ale w body G&P nieźle się wycisza, może na wiosnę otulę go filcem i zmniejszę szczelinkę w łączeniu body. Dalej łatwo wyrabialne gwinty albo trzeba mieć takie zdolności jak ja i z negatywów to tyle. Ale po go głównie piszę. Szukam info czy ktoś ten szkielet roz...zabił? Czy słyszeliście o jakichkolwiek przypadkach pęknięć itp potwierdzonych że to właśnie taki szkielet?

Link to post
Share on other sites

Jak możesz zrób zdjęcia czy są jakieś naddatki itd..

Ile dałeś za niego ??

 

 

Jakoś specjalnie nic nie rzuciło mi się w oczy, jedynie moje zaskoczenie: takie lekkie i ma wytrzymać M170 bez zająknięcia?! :P pocykam trochę fotek wieczorkiem to sami ocenicie.

 

Co do ceny to się trochę przeliczyłem, wyszło mi około 400pln, ale to ze względu na kosmicznie drogą wysyłkę z evike'a i do tego vacik niestety doszedł:P Kurs $ jakieś 3,35

 

Na razie i tak nie będę go montował bo w sumie to taki zapas mój:) w zestawie są 8mm łożyska kulkowe i śrubeczki.

 

A i zapomniałem dodać że jest on zrobiony z 24 karatowego złota:P

 

 

@ Trzmielor

Na to bym nie wpadł:)

Edited by kosteQ86
Link to post
Share on other sites

O ile nic się nie zmieniło to tak są w zestawie.

Druga sprawa to najpierw do nich napisz czy go faktycznie posiadają ja zanim zamówiłem SS to z 3 miesiące ich pytałem czy już mają chociaż na stronie był oznaczony jako dostępny.. Niestety jest tak z wieloma rzeczami zawsze lepiej napisać bo jeśli nie posiadają zaczną kombinować i raz dostałem paczkę chyba dopiero po miesiącu a z systemu poczty wyczytałem że szła do mnie 5 albo 6 dni nie pamiętam już, więc resztę czasu albo mnie olewali albo załatwiali..

Taka ciekawostka ostatnio paczka od nich do mnie doszła w 3dni :)

Link to post
Share on other sites

$89 przeceniony z $120,

 

http://www.evike.com/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=37390

 

pewnie dlatego go wyprzedali bo wprowadzają nowy model

 

http://www.evike.com/product_info.php?products_id=34424

 

kolorek też kusi:D

To jest to samo co dostał MyN3 tylko w czerwieni. 130 za kolor bleee. Ale jak ktoś chce sobie to skompletować z czerwoną komorą CNC od SHS to proszę bardzo. Ja na szczęście nie chciałbym ubrać swojej eMmy w takie czerwone stringi :)

 

A po fotkach już widzę, że robią 2 rodzaje tego szkieletu. Ten który mam ja i kosteQ86 po przecenie, czyli wyrżnięty z mniejszą precyzją ale równie trwały, nawet dł. śrub jest tak samo wystająca. I 2gi typ - ten który ma MyN3 i pewnie wcześniej się wypowiadający maniacy. Materiał ten sam, forma pewnie też ta sama ale dokładniejsze, a raczej gładsze, wykończenie i tyle. Ja swojego dla piękności nie brałem i moim zdaniem dla przyszłych jeśli się skusicie na taki szkielet to oba typy sprawdzają się równie dobrze. Różnica jest to jaki mają kolor, minimalne różnice wykończenia na nic nie wpływające i może rodzaj dodatków w postaci odpowiednich śrub i tyle.

Link to post
Share on other sites

I w moim przypadku brak łożysk :( ale to z winy sklepu obiecali dosłać nie dosłali no cóż..

Jest to aluminium więc spokojnie można obrabiać papierem ściernym ja miałem o 0,5mm za małe otwory na łożyska i musiałem podpiłować ale przez to siedzą i nie wypadają :)

Co do koloru jest on bardziej do pochwalenia się kolegą jednak mój srebrny się tak błyszczy ze zawsze jak zobaczą kawałek szkieletu przez gniazdo magazynka to się pytają co to za szkielet więc czy by był ze złota, czerwony czy srebrny jeden przysłowiowy ch.

Ja od siebie dodam że można powiedzieć skatowałem lekko szkielet bo zapomniałem sprawdzić czy sprężyna wraz z prowadnicą mieści się w tłoku i okazało się że jednak nie.. przez co najprawdopodobniej straciłem poprzedni szkielet a w tym nic się nie działo dodam że ZnAl`owy ma cały pokrzywiony przód..

Link to post
Share on other sites

Co do koloru to wiadomo, zgrywałem się:P A jeżeli chodzi o to nie mieszczenie się sprężyny to się nigdy z tym nie spotkałem a w każdej giwerze mam podwójne łożyskowanie do tego mocne springi. W jednej mam głowice tłoka ultimate'a która jest grubsza i w połączeni z głowicą cylindra ultimate'a sporo miejsca zajmuje, mimo to śmiga.

 

A jakiego springa miałeś że się nie sprężyła do końca?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...