Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

480 na 0.25 to 530 na 0.2 , może przy pomiarze na chrono ktoś dla żartu dał Ci 0.12 ;-) .Do tylu FPS BB 0.28/0.3 i powinieneś na 45 m 10/10 w kartkę A4 trafić a na 60 m człowiek nie powinien być problemem , a celność jaką podałeś to ja mam w G36K CA przy 330 FPS .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Skąd na chrono u Krakmanó 0,25. Przecież na ogół do pomiarów biorą z wiadra 0,2 PidżeJa...

 

na 60 m człowiek nie powinien być problemem , a celność jaką podałeś to ja mam w G36K CA przy 330 FPS .

Na strzelance kolega wypowiadał się bardziej entuzjastycznie o osiągach niż w tym temacie...

Link to post
Share on other sites

40-45m na prece, gumce i komorze systemy? ;| to chyba dosyć mało... i niby jeszcze jak jest 470fps.

SR25 po takich zabiegach wali na ponad 60m...

 

To są po prostu realne osiągi. Z tego co zauważyłem większość ludzi zawyża osiągi swoich replik - weź to pod uwagę.

 

Mortis, porównywałeś zasięg z tym Twoim 'mutantem'? ;)

Link to post
Share on other sites

Co to za pytanie???

A jest sens żyć???

Na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Są repliki za 300 złotych, są za 500, PJ jest za 700, a G&P jest za 1100. Wg. mnie większy sens jest dołożyć do G&P, ale nie każdy ma na tyle, więc dla niego większy sens jest w kupieniu PJ, czy JG.

Być może podrasowane boyi niewiele ustępuje temu PJ, a cenowo różni się 200-300 złotych. Tak też może być. Więc na rozmowę o sensie jeszcze raczej za wcześnie, bo nikt tego rzetelnie nie sprawdził.

Link to post
Share on other sites

Mnie powiedzieli w krakmanie, że mają tam 0,25 bo coś im nie pasowało w pomiarach - ale nawet jeśli to 0.2 to i tak 480 fps jest dobre. Gadałem z ludźmi, którzy bywają na F50 i stwierdzili, że od punktu a do punktu b może być max 50 metrów i przy kulkach 0.25 excela strzelało mi tak, że po przekroczeniu jej kulka zaczęła opadać (taki betonowy murek nam robił za cel :P)

Stąd moje stwierdzenie, że realnie mam koło 45 metrów. Człowieka trafie, ale czy on się przyzna do tego ? Śmiem wątpić po tym co widziałem :P

Co więcej , moja bateria ma dopiero 2 ładowanie pełne, więc to też wpłynęło na pewno na silnik itp. Warunki zimowe też robią swoje, prawda ?

 

Byli na F50 kolesie z karabinkami mającymi 350 fps i strzelali celniej i dalej. Ja nie robię z PeJotki Bóstwa, o nie. Ja tylko stwierdzam realnie to co widziałem i czułem. Nie jestem typem człowieka, który powie 'a ja sadze na 200 metrów, hahaha' o nie!

Edited by xMaverickx
Link to post
Share on other sites

Gdy kupisz G&P będziesz musiał dokupić ładowarkę i batkę ! Wiec cena wzrośnie co najmniej o 200zł...

A tak to batkę całkiem dobrej jakości już masz ale chyba ładowarkę należy wymienić.

No i G&P nie ma 430fps :P

Edited by zz2
Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowanie wolałem dołożyć do ładowarki procesorowej za 110 zł. Trwałość części? Hmmm, jeśli gear się rozleci NA STOCKOWYCH ustawieniach, czytajmy - po wymianie przez Krakmana podzespołów - to z gardła im na gwarancji nowe wytargam i tyle, należy mi się to wtedy jak chłopu pole!

Link to post
Share on other sites

A co tu porównywać? Masz niemalże to samo tylko w innym opakowaniu. Nawet długość lufy identyczna. Jakiekolwiek różnice mogą wynikać tylko z tego, że chińczyk chińczykowi nierówny. Nawet dwie takie same PJ4 ris mogą różnić się osiągami.

 

Różnica na korzyść SR, to moim zdaniem GB Long. Niby wytrzymuje więcej i do stoka można wsadzić bez obaw mocniejszą sprężynę ;) Kolejny + jak dla mnie wygląd ale to kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje. Minus to magazynki, droższe od magów do m4 oraz obecna cena repliki... Za różnicę między M4 a SR możesz kupić precke i gumkę lub komorę albo trochę magazynków... ;)

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

Ja mogę dodać, że wnętrze ma wybite znamię A&K dokładnie nad hop upem.

Geara nie otwierałem, nawet nie wyciągałem. Body jest rozsuwane. Komora hop ma sprężynkę na lufie (może to normalne, ale nie wiem :P) która daje dystans od wnętrza lufy zewnętrznej. Karabinek ma luz na magazynku, na boki. Lata też atrapa bolt kaczera :P pewnie to normalne, ale kolba nie domyka się przy wsadzonej baterii.

Edited by xMaverickx
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...