Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hello :!:

 

No właśnie, recenzja. Giwera doszła wczoraj, mianowicie mój PJ-300 8) .

 

Osiągi:

Musiałem naładować wczoraj batke i dzisiaj po chrzcie na ogródku stwierdzam co do osiągów (od razu mam gumke HU Guardera, sprezyny nie zmienialem) ---> Co stwierdzam? Zasieg około 40-45 metrów skutecznego. Na kartce od krakmana jest wypisane 10 pierwszych pomiarow na zerowym hopie i 7/10 ma ponad 430 fps (najwyzszy 437fps), niezle.

Rof zadowalający i reakcja strzału jak na tą klase dobra, to zapewne zasługa okablowania i silnika o zwiekszonym obrocie (rzeczywiscie przyciaga metalowe czesci do chwytu pistoletowego-mnie spinacze biurowe jak lezal na biurku).

 

To chyba tyle co do osiagow, jak macie jakies pytania co do osiagow to piszcie w temacie.

 

Cała reszta:

Teraz cała reszta. Na początku obalam mit, że kolba złożona na bok ma luzy. Elegancko trzyma sie body.

Zresztą tak samo sztywna jest rozłożona a na dodatek jest wygodna. Chwyt pistoletowy z ta "wypustka" dobrze lezy w dloni (no, mnie lezy, nie kazdemu moze pasowac). Przyrzady celownicze wmiare dokladne. Ale je zdemontowalem

i od razu nasadziłem kolimator na RIS'a.

Body spasowane i trzyma sie sztywno, nie przyczepiam się do niczego. Jedyne co wkurza to stukot magazynka latającego w gnieżdzie na boki, ale to w sumie nie przeszkadza w normalnym podawaniu kulek. Jednak izolka nie zaszkodzi kazdemu

komu to przeszkadza. Front grip na poczatku zdejmuje się ciężko. Trzeba nabrać wprawy. Po zdjęciu go wydaje się mało solidny i jakby miał sie rozedrzeć ale gdy siedzi juz na body to jest sztywny i sprawia wrażenie solidnego. Standardowa batka jest tak minimalnie za szeroka (rozpycha minimalnie gripa) troche odchodzi od body ale niewidocznie, tylko jak sie dopatrzeć. Przykreca sie "scisnij kropka" z jednej strony

a jak ktos nie uzywa zawieszenia taktycznego to mozna tego drugiego z drugiej i jest pewnosc, ze nie spadnie (chociaz takowa pewnosc jest juz po jednym "kropku"). Ja kupiłem batkę dwuczesciowa 9,6V 2300 mAh firefoxa i trzyma się dobrze, nie rozpycha gripa, po prostu jest na styk.

RIS na body jest solidny i sprawia wrazenie pewnego. Troszke nedociagnieciem jest aby klapka od dostepu do HU była plastikowa.

Nie żeby nie trzymała się ale to jest ewidentne niedociagniecie :???: .

 

Jesli taki stan rzeczy się utrzyma, nic sie nie zepsuje albo cos nie zgrzytnie to bede sie bawił tą repliką aż bedzie juz na serio musiała odejść w stan spoczynku.

Jesli nie jestescie przesadnymi perfekcjonistami a chcecie miec bron i bawic sie nia za stosunkowo niskie pieniadze to polcam.

Zawsze mozna poprawic kosmetyke, mianowicie dać preckę, komore HU i mozna sie dluuugo bawic dopoki nie zdechnie na amen.

 

 

Moze pozniej wrzuce jakies fotki. Jak macie pytania dawajcie.

Edited by catzilla
Link to post
Share on other sites

A ja mam mały problem stylistyczny.

W górnej części szyny RIS biegnie srebrny pręt który POWINIEN wchodzić do metal body, ale w moim egzemplarzu jest on ciut wysunięty. Jak zdjąć szynę RIS i to coś poprawić ? :P

 

BTW macie jakieś zdjęcia na których pokazany jest sposób noszenia broni z zawieszeniem taktycznym (jedno/dwupunktowym)?

Link to post
Share on other sites

A ja mam mały problem stylistyczny.

W górnej części szyny RIS biegnie srebrny pręt który POWINIEN wchodzić do metal body, ale w moim egzemplarzu jest on ciut wysunięty. Jak zdjąć szynę RIS i to coś poprawić ? :P

To jest imitacja rury gazowej. Tylko teoretycznie powinna wchodzić w body, bo w praktyce często to nie występuje. Atrapa rury gazowej nie ma na celu usztywnianie czegokolwiek, więc jeśli komuś się front chybocze, to nie przez to. Szynę RIS zdejmujesz poprzez odciągnięcie delta ring w stronę body i odciągnięcie szyny do góry. Powinna wyjść (może z lekkim trudem). Nie pamiętam już czy trzeba najpierw zdjąć dolną szynę czy nie, bo już się przerzuciłem na FreeFloat :P. Kombinuj waszmość.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ten pręt, to biegnie on pod szyną RIS ? Jeśli tak to może być imitacja dyszy/rury gazowej. Nie mam pojęcia jak to usztywnić, u mnie w M4 (Boyi/PJ) też się rusza, ma luzy i przez to frontgrip się chybocze na boki.

 

Ta rurka tak jak wspomniał kolega wyżej bezpośrednio nie powoduje luzów. Żeby się ich pozbyć, należy dokręcić dość dużą śrubę na topie RISa (przynajmniej w moim wypadku).

 

I nadal nie mogę tego zdjąć ;/ Feee

Link to post
Share on other sites

Żeby zdjąć górną szynę, trzeba odkręcić śrubę na górnym RISie. A żeby się rura gazowa nie chybotała, to trzeba dokręcić tę śrubę. Ona generalnie trzyma rurę gazową.

 

Dokładnie, tyle że po odkręceniu tej śruby dociskającej "rure gazową" chybocze się cały ris. Popracuję nad tym dzisiaj i spróbuję zdjąć risa.

Link to post
Share on other sites

Nie jest jednak wina rury gazowej ;). Widocznie szyny i delta ring+barrel lock nie są dobrze spasowane. Tutaj może pomóc tylko izolka ;).

 

 

Źle mnie zrozumiałeś. Po dokręceniu tej śrubki wszystko jest w porządku, każda część siedzi tak jak powinna :)

 

Dzisiaj moja "Czarnulka" przeżyła swoją 2 strzelankę. Musze powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony - wszystko elegancko. Właśnie zabieram się za czyszczenie, bo troszeczkę błotka było ;p

 

E: taka tam literówka

Edited by M4LuTkI
Link to post
Share on other sites

Aleś Ty Pierdek elokwękny... :roll:

 

podejzewam za czwarta..

A he podejzewam za trzecia...

 

Jesli ktos ma ta PJ4 m4a1 430fps icon_biggrin.gif to niech cos napisze..

Kraków

 

Różnica między PJ4 ris a M4A1 sprowadza się do rodzaju kolby i różnicy w okładzinach frontu. Reszta jest identyczna.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj przywiozłem z Taiwangunu PJ16 i zasięg to jakieś 70-80m w każdym bądź razie duży. Nic się nie chwieje nie telepie wszystko ładnie spasowane jedynym minusem jest umieszczanie baterii w kolbie. Plastik na kolbie oraz chwycie pistoletowym jest ładny matowy. Jak na razie to polecam tą replikę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...