Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprawdź szybkostrzelność!


Recommended Posts

oto prosty sposób na sprawdzenie ss naszych broni:

bierzemy karton po butach, deskę do krojenia/zeszyt i mikrofon podłączony do kompa, wszystko zamykamy w pudle

na pc instalujemy jakiś edytor audio np CoolEdit 2000, włączamy nagrywanie i zaczynamy pruć do kartonu :D

wracamy do kompa liczmy ilość strzałów w danym ostępie czasu i gotowe;D

warek3.jpg

w640.png

 

cooleditni0.jpg

w584.png

 

czyli np tu szybkostrzelność ss=23/(12,87-11,46) [bb/sek]

 

ps im dłuższa seria tym dokładniejszy wynik

Link to post
Share on other sites

A jeżeli ktoś ma mocną replikę i kulka po uderzeniu w deskę będzie jeszcze raz uderzać w podłoże wydając także głośny dźwięk?

 

już lepiej przyłożyć ten mikrofon do repliki i policzyć uderzenia tłoka....

 

 

nie da rady, przykładałem mic do gb nic z tego, nie można na wykresie odczytać wyraźnych wystrzałów, mic zbiera dźwiek uderzenia kulki o to, co wsadzimy do kartonu, reszta dźwięków nie jest tak widoczna na wykresie (rykoszety, odpicia itp) jak regularne uderzenia kulek o zeszyt/deskę

Link to post
Share on other sites

Niemal Thorze_. Zapomniałeś o celu w znanej odległości. W końcu różnicę czasu trzeba policzyć od strzału do trafienia ;-) . Liczyłem kiedyś tak. Tylko najpierw musiałem oko wykalibrować by nauczyć sie odczytywać odpowiednie momenty z fali dźwiękowej. Do kalibracji oka i tak musiałem użyć chronografu... :-F .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A jeżeli ktoś ma mocną replikę i kulka po uderzeniu w deskę będzie jeszcze raz uderzać w podłoże wydając także głośny dźwięk?

 

już lepiej przyłożyć ten mikrofon do repliki i policzyć uderzenia tłoka....

 

Mi się wydaje że uderzenie kulki w deskę i w karton można połączyć w jeden cykl i policzyć ilość tych cykli w określonym czasie. Ten podział jest łatwy gdyż uderzenie w deskę jest krótkie, a dźwięk kartonu jest dłuższy więc nie widzę problemu

Edited by Zielo_94
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...